Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii cu lotca pe garlițele Dunarii


Recommended Posts

Strumphi eu nu am gasit aparat de cafea espresso care sa ma satisfacă :). La pret :). Așa ca acum vreo doi ani, am luat tot un filtru de cafea, imi place oricum cafeaua picurată. 

 

Daniela, la una din pensiuni unde am star, aveau o curte mare si frumoasa, plus o familie de pisici. Cu trei pui, erau atâta de drăguți! M-am gandit la tine atunci :) 

 

Fleur, ia împrumut o pisica :). 

 

Apropo de dormitul in sunete de greier, daca ei sunt afara si eu in casa, imi place tare mult. La cort insa, nici eu nu as putea dormi. :)

 

Rox unde e bănosul in tabăra? Sau a fost :)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 753
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata pinguini

 

La noi a plouat toata noaptea  [zirea] poate mi-era dor de ploaie.

 

Aseara m-a pocnit din senin o migrena cu aura...stateam de vorba cu al meu si a aparut aura...am luat repede un algoclamin, dar dupa ce aura a disparut, a aparut durerea de cap (la ochiul stang) si greata  [smulgpar] durerea e urata, noroc ca a trecut dupa o ora...azi stau acasa, dupa migrenele astea sunt zombi cateva zile.

Ma gandesc ca o avea legatura cu schimbarea vremii...o sa urmaresc lucrul asta.

 

Al meu a fost la doctor, pt umarul cu calcifiere....sau cum o cheama  [ph34r] a stat de vorba cu 3 medici, mai trebuie sa mearga o data, sa vada exact ce terapie va urma.

 

Strumphi, imi pare rau de starea prin care treci...o imbratisare de departe.

eu as merge la dentist cu copila...Marcia a avut jos 2 dinti de lapte care erau prinsi de os...deci nu ar fi cazut in veci singuri.

Aici merg gratis la control la dentist, o data pe an, incepand de la gradinita si pana termina clasa a 9a...plateste scoala.

Marcia are dintii asa din cauza degetului supt cand era bebe...aparatul ne costa per total vreo 10K...pana acum am platit vreo 5-6...sper sa scape la anul de el...dinti de lapte nu mai are, i-au scos pe toti...aparat se poate pune si mai tarziu, in tari din America latina am vazut ca e la moda.

 

Viv, ce figura esti  [:D] 

la mine telefonul sta in geanta cand conduc...si pe mut...acum il pot accesa direct din masina, dar nu vreau...ok, nici nu are cine sa ma sune.

 

Rox, sanatate multa copilei.

 

Laura si Daniela, spor la treaba.

 

O zi faina va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Ioana, sotului tau! Balaurului  [flo]

 

Viviana, si eu am fost cu fetele la Ice Age, le-a placut la nebunie, si mie la fel. Nasol cu amenda...2 puncte cred ca i-a dat, dar punctul de amenda tot a crescut (ca tine de salariul minim). Eu nici macar nu pot vorbi la telefon in timp ce conduc, nu vorbesc, nu mi-e frica, ci pentru ca chiar nu pot. Mi-ar mai trebui o mana pt asta  [:)]

 

Strumfi, eu nu am patit asa la fete, cu ambii dinti prezenti in gurita, insa de pe la alti copii, am inteles ca nu au fost probleme, dintii se rearanjeaza.

 

Rox, dezastru frate la handbal... nimic-nimic nu au jucat fetele... si-s medaliate cu bronz la ultimele CM. Meciul ci ANgola nu l-am vazut, ca a fost tarziu, noaptea, dar pe asta cu Brazilia, da.. Doamne, Doamne, brazilencelor le iesea totul, noua nimic. Si la ultimele CM le-am batut..

Si nici o medalie, nimic-nimic... chiar suntem intr-un gol total, o gaura neagra. Sportivii care au luat medalii la precedentele JO erau inca roadele fostului sistem centralizat din anii '80 in care comunistii investeau masiv in sportul de masa (Ok, nu toti mai sunt rodul comunistilor, ca au fost si sportivi mai tineri, sau putini fata de ce aveam odata...)

).  Investind in sportul de masa, si avand baza foarte mare de selectie, atunci ies usor si talentele la iveala, adica acei viitori medaliati la CM, JO. Acum totul se face pe bani din partea parintilor, si baza de selectie este ff restransa. Ce sa iasa de aici???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Rox, dezastru frate la handbal... nimic-nimic nu au jucat fetele... si-s medaliate cu bronz la ultimele CM. Meciul ci ANgola nu l-am vazut, ca a fost tarziu, noaptea, dar pe asta cu Brazilia, da.. Doamne, Doamne, brazilencelor le iesea totul, noua nimic. Si la ultimele CM le-am batut..

Si nici o medalie, nimic-nimic... chiar suntem intr-un gol total, o gaura neagra. Sportivii care au luat medalii la precedentele JO erau inca roadele fostului sistem centralizat din anii '80 in care comunistii investeau masiv in sportul de masa (Ok, nu toti mai sunt rodul comunistilor, ca au fost si sportivi mai tineri, sau putini fata de ce aveam odata...)

).  Investind in sportul de masa, si avand baza foarte mare de selectie, atunci ies usor si talentele la iveala, adica acei viitori medaliati la CM, JO. Acum totul se face pe bani din partea parintilor, si baza de selectie este ff restransa. Ce sa iasa de aici???

 

 

dupa mine nici nu aveau sanse cu Brazilia. nu cred ca ies din grupa, este extrem de grea.

eu nu vad nicio sansa la medalie la olimpiada asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...