Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii cu lotca pe garlițele Dunarii


Recommended Posts

Neata pinguini

 

Fleur, la multi ani tatalui tau..sa fie sanatos   [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Strumphi, joia viitoare plecam la Paris  [pk] Marcia vine miercuri seara, trebuie sa-i fac bagajul atunci (avem doar o geanta, o sa o rog pe mama sa-i trimita hainele spalate si calcate)...avem tren la ora 7.30, la 11.30 suntem acolo...revenim duminica dupa-masa...vineri mergem la Disney Land..cand ajungem si sambata mergem in oras...Marcia vrea sa se urce si in turn  [zirea] de fapt si eu vreau, cand am fost acolo cu Marco nu am reusit sa mergem in turn.

 

Miha, sigur te trag de maneca  [pk]

al meu a primit ok-ul de la seful lui pt cele 2 saptamani din august...urmeaza sa-mi spuna si prietenii nostri daca e ok pt ei....si ma apuc de facut traseul si rezervat pensiuni...daca ei nu pot, atunci vom merge doar noi, Bucuresti, Maramures si o saptamana Polonia..sa vedem ce iese.

 

Ioana, nu pui o poza cu noua frizura ?  [il]

 

Mai devreme a venit mobila pt gradina, o montez diseara cu Marco.

 

La noi e inorat si rece...ieri a plouat toata ziua....aseara am fost la restaurantul nostru indian  [fri]

 

O zi faina va doresc !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 753
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anja, joi noaptea dormim in Lund. Vineri Silvia vrea cumparaturi la Hööks. Eu as avea pauza cam o ora, ca nu ma pricep la articole de cai :). Daca crezi ca ne putem vedea, da un semn :)

Miha, cum sa nu! Va asteptam pe la noi acasa. Iti dau adresa pe email. De ce ati mai facut rezervare la hotel, dormeati la noi!

 

Revin cu patanii cu stilisti, ca din astea am povesti multe!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

eu am reusit sa ma virusez din nou, nu stiu cum naiba. deci iar am fost de serviciu la toaleta. azi ma tratez cu gatorade. barbata-miu e la fel, culmea n-am mancat nimic comun....

copchilu s-a intors ok din tabara, n-a pierdut nimic, totul aranjat frumos in valiza... ptiu ptiu sa nu-l deochi!

 

zi buna tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine!

 

Strumfi, musafirii au plecat de aproape o săptămână. Al meu mă amenința aseară că duce pisoii la siloz (tot sar peste țarc și ne e teamă că ies pe sub gard). Așa că aseară prelungeam în sus țarcul, dar unul dintre ei (Tarzan) tot a ieșit de dimineață  [:-)))]  [:-)))] .

 

Rox, sănătate multă și ție și consortului! De unde ați reușit să luați nenorocirea asta de virus?

 

Mie mi-au sosit ochelarii, încă nu sunt obișnuită cu ei, mi se pare foarte ciudat că trebuie să-i port...

 

Mă duc să lucrez la prostia mea de declarație, e o mizerie sub orice critică. De exemplu la ce le trebuie CNP-ul și adresa celui care întocmește declarația??? Da, am scris bine, e nevoie de adresă (localitate, județ/sector, stradă, nr., bloc, apartament, alte detalii adresă).  [batcap]  [batcap]  [batcap] Plus că e obligatoriu să ai CNP-ul împuternicitului (sau reprezentantului fiscal) și CNP-ul celui care întocmește declarația. Mă simt ca la Securitate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata sau buna ziua!

La mine nimic nou sub soare...

Mi-e dor de copii, nu stiu decat ca au ajuns cu bine, dar nu pot vorbi cu ei. Ori nu au semnal, ori au telefonul inchis. Le-am dat mesaj pe skype, sper sa-mi raspunda.

Speram ca in perioada asta singura sa reusesc sa mai fug pe undeva, mare sau munte. Nu cred ca reusesc. Asa ca mai am putin si intru in depresie.

Nu ma bagati in seama, imi trece.

Sa aveti o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mianna, ce zici,  asa pe ultima suta de metri mancam niste cozze?

zic ca da, daca e azi sau maine, ca vineri plec.

 

cine se mai baga?

 

PS: dar azi nu pot decat dupa 19.30, din motive de programare la manichiura; maine pot si mai devreme.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Mi-e un somn de zile mari. De ce? habar nu am.

Aseara vroiam sa vad meciul de dublu. Sotul meu a rezistat eroic si l-a vazut eu nu.

Dar ma bucur mult de tot ca ai nostrii baieti au castigat. Sper sa faca aceeasi figura si azi.

 

Strumphitza, ai dreptate intr-o luna incepe scoala. Sa ma vedeti atunci sau poate pana atunci se mai linistesc apele la noi, dar nu cred. Avem de aseara o noua ministresa. Cine stie cu ce idei o mai veni si ea. La sfarsitul anului sunt alegerile parlamentare si tot asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

au plecat musafirii mei in oras. Azi e ultima lor zi in Londra. Maine seara au avion spre Bucuresti. 

 

Espressor nu mi-am luat inca, nu stiu de care si cat sa dau pe el, ce as vrea eu sunt cam scumpe si nu stiu daca imi permit acum cu atatea cheltuieli neprevazute de le-am avut in ultima vreme sa mai cheltui alte 500 lire si pe espressor. Numai sambata am dat 900 lire pe reparatia tevii de gaz, bani pe care nici o asigurare nu ni-i deconteaza. Asta e! Si mai urmeaza cateva mii pe spargerea bucatariei, inlocuirea tevilor de apa si pusul peretilor si gresiei la loc si renovarea. Si firma cu care vrem sa facem lucrarea nu poate pana pe 20 si ceva august si mi-e frica ca o sa faca bum de tot teava de apa, presiunea e enorma, se aude tare tare... si precum am aflat pe banii nostri ca teava de gaz e chiar langa cea de apa, mi-e sa nu sarim cu adevarat prin pereti... Sperietura mai mare nu am tras in viata mea cand au taiat teava de gaz si nu nimereau usa mai repede sa se duca sa inchida gazul de afara si nu aveam cheia aia speciala sa deschidem cutia in care e inchis aparatul ala, vai... nici nu mai vreau sa imi aduc aminte... ma mir ca nu am facut infarct ori ceva, tremuram din toate incheieturile chiar si la cateva ore dupa. Nick si Sophia nu erau acasa, numai eu cu prietenul nostru si fratele lui, cei care au taiat din greseala teava de gaz...  [doh] 

 

Ma cam doare capul si umerii, abia astept sa plece musafirii sa ne culcam si noi la ore normale. Nick e asa de obosit ca adoarme in fund pe canapea seara dupa ce ajunge de la birou. Aseara eu vorbeam si el dormea, cu cartea in mana. 

 

Sophia vrea afara la muzeu, dar eu nu pot sa ma tarai nici pan` la coltul strazii in parcul de langa scoala. Poate o scot mai tarziu aici in cartier ca sa nu imi puna parul pe moatze cu adevarat. Dintele zice ca o doare, se misca, dar putin. Aseara i-am dat de rontait niste covrigei, gandindu-ma ca o sa il determine sa se miste mai mult si sa iasa. Dar pana acum nu. Am cerut pe forumul local de recomandari de dentist bun pentru copii si acum sa incep sa le studiez, ca am primit vreo 3 recomandari diferite. 

 

Vad ca au inceput sa ajunga vederile de le-am trimis din vacanta. Incet tare mai ajung ca le-am trimis de multisor, am eu deja saptamana de cand am ajuns inapoi acasa si vederile nu mai apar. Eh incet incet.. ca doar vin de la POlu` Nord [:D] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...