Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii cu lotca pe garlițele Dunarii


Recommended Posts

Vivi, cu placere  [il] si lasa depresia.

 

Daniela, ce nebunie cu declaratiile alea  [zirea]

 

Roxana, sanatate multa tie si sotului.

 

A iesit soarele, asa ca am desfacut cutiile...nu trebuie sa montam decat masa, vine al meu la pranz acasa...am pus fotoliile in curte, merg ft bine cu masuta mov si levantica...sunt ft usoare, ceea ce e bine...pt ca la iarna le ducem la boxa...setul e produs in Vietnam  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 753
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, sa va faceti bine! Nu stiu ce varcolaci umbla prin Ro, ca si copiii si parintii mei au fost dati peste cap. Mamei i-a fost rau mai multe zile.

 

Daniela, pe mine ma impresionezi cu cata rabdare ai cu pisoiasii...Eu...inclin mai asa spre atitudinea sotului tau, i-as trimite la siloz  [:)] sa prinda soricei [soricel]!

 

Viv_06, cheer up! E vara, e soare! Te imbratisez si iti dau o [flo2] !

 

Laura, te invit la un capucino virtual:)))

 

Strumphy, mare ghinion cu teava! Dar de ce nu acopera asigurarea reparatia si la cea de gaze? Ce fel de mesteri erau aia de nu au oprit inainte sa se apuce de treaba si apa si gazele?

 

 

 

Mianna, ce sunt alea "cozze"?

 

Ella, vreau si eu sa vad masuta ta mov langa levantica, poti sa pui o poza?

 

revin cu pataniile cu stilisti dupa meeting ...:)))))))))))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca unii pinguini s-au plimbat cu barca pe garlele Dunarii, eu si ai mei ne-am dat pe garlele Norvegiei. Am visat de multi, foarte multi ani, sa ajung sa vad faimoasel fiorduri din Norvegia. Fiorduri am mai vazut in Norvegia, in nord in TRomso si in zona, dar doar iarna. Sunt spectaculoase atat iarna, dar mai ales vara. Oricum nici un fiord nu seamana cu altul, toate au farmecul lor. [olala] Am trecut prin sute de tuneluri, am vazut mii de cascade, ne-am imbarcat pe zeci de feryyboat uri, am urcat munti, am trecut pasuri care mai periculoase si spectaculoase, am fost pe ghetari!, am fost in mini croaziera, am fost cu trenul,  am vazut delfinii in fiordul din fata cabanei in zona Alesund..... am facut mii de km in 12 zile si vreo 3000 poze! A fost o vacanta minunata si cam scurta. NU am apucat sa vedem tot ce era prin zona. O sa ne aducem aminte mereu de vacanta asta, a fost speciala din toate punctele de vedere... Cabanutele, 2 ca am stat in 2 zone diferite in Norvegia, au fost minunate. Si cea din zona Bergen a fost faina, dar cea din Alesund a fost exceptionala. O sa mai mergem acolo. Poate chiar si iarna, ca tare ma vad tolanita la gura sobei acolo pe canapea. Am facut focul in 2 seri acolo, doar asa de drag, sa miros fumul de lemn ars si sa aud scanteile..  [biz]

 

O sa va arat cateva poze aici si restul va las link si acolo o sa gasiti si cateva filmulete. Google iar nu a vrut sa imi aseze pozele cum le-am vrut eu, dar deja nu ma mai enervez. O sa vedeti ca la un moment dat se repeta cateva, alea-s de pe telefon pentru ca am facut si cu telefonul ici si colo si ii dadeam poze sora -mii pe whatsapp, nasei, cea care si-a pierdut sotul. Incercam s-o mai inveselim. Intr-un filmulet o sa o vedeti si pe Sophia cum sare in sus ca mingea si cu cata incantare povesteste de Norvegia!  [il] Irina e sora mea, nasa noastra de cununie si botez a ei si a lui Nick.. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine e foarte bine. La Panne e vino sau la Pescarus?

le-ai incercat pe alea de la Pescarus? ca nu m-as risca si sa nu ne placa? ca loc, e mai fain decat Pane e Vino (terasa, fumatul permis - cel putin asa imi imaginez, ca nu cred ca am fost vreodata acolo [:)] ), dar depinde de meniu.

 

Ruf, Tora, nu va bagati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu nu, musafirii nu-s prietenii nostri. Sunt ai sora mii din Bucuresti. Eu numai i-am gazduit! 

 

Prietenul nostru de aici a incercat sa repare si a taiat teava de gaz, sotul Dianei, cred ca v-am mai spus de ea. Stau mai sus de noi la cateva strazi. El e site manager pe un santier si au incercat, el cu frate`su, sa repare teava care curge. Dar precum tevile sunt in ciment!!! da da , ciment! ati auzit bine, sub gresia din bucatarie e ciment si tevile si de apa si de gaz sunt ingropate acolo, de aia tre` sa si spargem tot sa gasim buba! ( asa am cumparat casa, nu e facuta minunea naibii de noi"!!!) ei au spart in baia mica de sub scari la parter si gresie si perete si fiind tevile la fel, au dat drumul la caldura si la apa si tot nu-si dadeau seama ce teava e si unde duce...

 

 Deci ma doare capul cand ma gandesc cata nebunie ma asteapta cand or sparge astia sa repare! Trebuie scoasa si mobila care e fixata de pereti si frigider+congelator, plus masina de vase si rufe... plus o sa mancam rece si facem dus cu apa rece... Nu ma mai gandesc ca albesc de tot!  [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...