Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii cu lotca pe garlițele Dunarii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 753
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Strumphy, voi traiti periculos:ar! 

 

 

ha ha... asa a spus si Nick cand l-am pus sa ma duca la mama naibii la niste view point uri si pe niste insule la care se ajungea numai pe stradute pe un singur fir , in panta, cu trafic pe ambele sensuri, la stanga munte si la dreapta prapastie/fiord!  [fri]  [il]  [:-)))]  cred ca m-a injurat de cateva ori, nu putine.. m-am mai tinut si eu de portiera si tinut respiratia, atat de la trafic cat si de la peisaje...  [alcool]  eu cascam gura pe geam, wow.. ce frumos, ia uite ce peisaj... el se tinea de volan mai tare!  [:-)))]  cred ca atunci mi-am luat toate gandurile bune!  [biz]  [:-)))]

 

oricum, stie ca ii planific vacante periculoase!  [il]  anul trecut a condus exemplar pe coasta Amalfi, de am ajuns chiar si fara nici o zgaraietura pe masina si cu toate oglinzile, acum vreo 2 ani in nordul Italiei la lacurile Como&Lugano, de si-a luat toate farurile si injuraturile de la italieni ca el conducea cu viteza legala.. dar cum treceam granita in Elvetia cum stiau sa conduca exemplar italienii [:D] prin 2013 in Mallorca l-am dus eu pe un drum de a spus ca in viata lui sa nu il mai duc pe acolo, acolo chiar a fost un drum fff periculos, ca ii si spune parca Devil`s Road ... nu mai retin exact?! acolo nu numai ca strada era ff ingusta dar nu erau nici parapeti si prapastia era chiar la buza strazii si era ditai haul mare mare, ca si acolo eram prin munti!  [fri]

 

M-am laudat cu link la poze, 

 

Sper sa se vada, ca eu inca-s nedumerita cu google photos asta. [mariaj]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Vad ca au inceput sa ajunga vederile de le-am trimis din vacanta. Incet tare mai ajung ca le-am trimis de multisor, am eu deja saptamana de cand am ajuns inapoi acasa si vederile nu mai apar. Eh incet incet.. ca doar vin de la POlu` Nord [:D] 

 

Daca stiam pe unde umblii ma puneam si eu pe lista de vederi ca sa fiu prima la primit [:I]

Prin zona mea ai fost ca nu m-am prins din poze?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphy, in "tara Liliputanilor" ati ajuns? Este udeva pe langa Lillehammer.

 

Pai am fost pe Trollstigen( drumul trolilor), de asta zici? Am pus poze la soseaua aia incurcata ca niste matze! [:D]  Trollstigen e intre Geiranger fjord si Andalsnes, nu Lillehammer. Ca asta parca e putin mai la est, daca nu ma lasa de tot geografia?

 

Cred ca am uitat sa pun poze  in album si cu trolii?! Oricum, impresionanta sosea, pe langa periculoasa?! Se vede in poze cat de mici sunt masinile pe drum? dar cabanele din munti? [alcool] Asta ca sa va dati seama de imensitatea vaii!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiam pe unde umblii ma puneam si eu pe lista de vederi ca sa fiu prima la primit [:I]

Prin zona mea ai fost ca nu m-am prins din poze?

 

Pai iti bateam eu la usa daca ajungeam in zona si stiam si adresa! [:)] Vreau intr-o viitoare vacanta sa ajungem si in Stavanger area si sa urcam pe The Pulpit Rock!!!  [pk]  E pe bucket list.... of cate nu mai sunt in lista aia, o viata nu-mi ajunge! Tre` sa castig si la loto sa imi permit sa ajung unde visez....  [fri]

 

 

Norvegia e o tara minunata si nu m-am saturat de ea, inca! Desi am fost deja de 5 ori!  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai am fost pe Trollstigen( drumul trolilor), de asta zici? Am pus poze la soseaua aia incurcata ca niste matze! [:D]  Trollstigen e intre Geiranger fjord si Andalsnes, nu Lillehammer. Ca asta parca e putin mai la est, daca nu ma lasa de tot geografia?

Da, e mai la est, spre Lillehammer. Este un orasel in miniatura. Case mici, tren pt pitici, restaurant pt pitici. Copiii mei au fost impresionati atunci....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la toate cele 3 cabinete stomatologice recomandate pentru copii si la nici unul nu primesc pacienti noi!  [smulgpar]  Sa mai caut, sa mai incerc/intreb in stranga si dreapta.. 

 

Receptionera de la un cabinet m-a intrebat care e problema si mi-a spus sa il las in pace a couple more weeks, ca e normal sa se intample si va iesi singur. Dar eu tot ma stresez... pana il vad iesit! 

 

Oricum, am trancanit cam mult azi pe aici, ma doare si capul.. si cred ca v-am dat si voua dureri de cap cu prostiile si pozele mele. Ia sa ies sa ma aerisesc pe afara ca si asa mandra vrea in parc!! Nu l-a mai vazut de mult, adica ieri!  [alcool]  Si la cati copii sunt in parc acum in vacanta si cat de tare vorbesc si tipa, trebuie sa iau cateva pastile de cap sa nu ma ia si mai tare.... [fri]

 

Plec la racoare, ca-s numa` 15-16 grade afara!  [ascuns]

 

O zi buna! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...