Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii cu lotca pe garlițele Dunarii


Recommended Posts

Strumf, superbe pozele! Bravo, frumoasa excursie!

Da ce aglomerati sunt denstistii la voi! Ca pe aici, abia asteapta pacienti [:D] Eu zic ca o sa fie bine cu dintisorii

 

Viviana, unde e Pane asta? Cand planificati iesirea?

 

Ma uit la handbal acum, Romania-Muntenegru, deocamdata conducem, dar sa vedem pana la final. Oricum nu stiu daca ne vom califica, avand in vedere ca am pierdut primele doua meciuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 753
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am fost in parc vreo 2 ore. Mi-a ajuns pentru tot restul saptamanii [:D] cand am plecat era ok in tricou, ca era soare si doar putin vant. Dar eu fata desteapta am pus cardigan si pentru mine si pentru Miss in traista, in caz ca se raceste si bine am facut ca au venit niste nori negri si a inceput un vant rece de imi tremurau toate cele daca nu puneam cardiganul pe mine. Sophia nu a vrut cardiganul, dar la cat a alergat si zbenguit ea, oricum era incalzita si oricum ei mereu ii e cald cand mie mi-e frig. Nu degeaba e nascuta in Englezia [:D] 

 

Am mai sunat la un cabinet stomatologic recomandat de o vecina si am gasit loc. Ma duc cu mandra martea viitoare la 11.30 sa vedem ce facem cu dintisorul. Poate ii cade pana atunci? [:)] 

 

Am o lene de ma doare, dar mai ales oboseala. Cu tot cu multivitamine si magneziu luate mi se rupe gura de la atata cascat. Abia astept ziua de maine, da` v-am mai spus parca?! O sa trag o curatenie in casa, strang si spal lenjerii si prosoape&co si apoi astept cuminte sa vina astia sa sparga bucataria. Off... numa` de nu ar exploda teava aia de apa pana pe 20 si nu stiu cat august ca asa tare se aude presiunea in teava ca ma tem, pur si simplu ma tem ca explodam prin pereti&acoperis... [fri]  si barbatu` crede ca-s paranoia si ma stresez degeaba?!  [alcool]   [smulgpar]  sa nu mai zic de umezeala si apa infiltrata in podele si pereti... dar na, eu nu am cu cine sa ma cert, trebuie sa stau sa astept..  vorba ceea: "tata sta si mama shade"!  [ups]

 

=====

 

 

Tot stau si ma gandesc la sora mea, cea care si-a pierdut sotul acum 3 saptamani. Nu e bine, ba deloc.. si nu stiu ce sa fac, cum sa mai vorbesc cu ea, ce sa ii mai spun... doamne, cat i-o fi de greu, nu stiu sincer cum o sa treaca peste moartea sotului ei.. daca vreodata! Ma gandesc la ea, mereu mereu, imi fac mari griji pentru ea.. am si motive. Si-a facut si testamentul..  [:(]  De mama ce sa mai zic ca e toata amarata si suparata, nu mai stie ce sa spuna macar... ce nenorocire pe capul ei, la un an jumate dupa tata s-a intamplat asta cu sotul surorii mele.. E greu, tare tare greu... eu una incerc sa nu ma gandesc chiar mereu la asta, dar mintea imi zboara mereu la asta. Sunt cu mintea in 100 directii... ieri la supermarket am facut self check out si eu voiam sa scanez produsele si nu mi le bipaia si nu stiam de ce... cand colo pusesem cosul unde trebuia sa pun produsele... La autobuz, in loc sa scot cardul din portofel sa touch in, am scos cheile! ... vai de mamaliga mea, ca nu mai stiu pe ce lume sunt..  V-am spus ca am albit, nu? Of cat i-o fi de greu Irinei acum, in fiecare dimineata inainte de birou merge la cimitir, seara dupa birou merge la cimitir... a slabit 15 kg in 3 saptamani.... nu va mai spun, dar sunt/em ingrijorat/a tare tare pentru ea! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphitza, la fel a fost și cu dinții Cezarei. Pana sa ajungem la stomatolog a căzut, și dr ne-a asigurat ca se așează. Și în 2 săptămâni era la locul lui drept-dreptulet.

Frumoase poze, frumoase peisaje!

 

Noi am revenit azi la Suceava după vreo 12 zile de plimbări. Am fost la mama, la Galați, și la Eforie Nord. În nici unul din aceste orașe nu am găsit vederi. Știam ca la Galați nu am găsit nici anul trecut, dar e prima oară când nu găsesc vederi la mare. Posta din Eforie Nord nu am gasit-o niciodată deschisa, la librărie s-a uitat vânzătoarea la mine de parcă îi ceream o bere, iar comercianții - mulți - vând numai chestii urate și foarte urate.

Plaja la Eforie Nord e frumoasa, mare, nisip bun ... dar o aglomerație ,vai mie! Dar e stațiunea preferata a soțului meu așa ca din când în când ajungem acolo.

 

Lucrarea a ajuns azi la profesor, intr-o forma listata sa o poată citi și corecta. Sper sa fie ok și modificările sa fie minore. Fug la întins rufe și spălat și alte chestii casnice!

 

Vacanta plăcută celor care pleacă de-acum! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphitza, acum am citit ce peripeții ai tu cu țevile.  Sa se rezolve repede și bine! Ca ieftin ti-as ura sa fie, dar nu știu dacă ai noroc. 

De sora ta ... nu am cuvinte. Poate o convingi sa vina pe la voi intr-o mica vacanta. Sigur Sophia va reuși sa îi redea un zâmbet.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumf, superbe pozele! Bravo, frumoasa excursie!

Da ce aglomerati sunt denstistii la voi! Ca pe aici, abia asteapta pacienti [:D] Eu zic ca o sa fie bine cu dintisorii

 

Viviana, unde e Pane asta? Cand planificati iesirea?

 

Ma uit la handbal acum, Romania-Muntenegru, deocamdata conducem, dar sa vedem pana la final. Oricum nu stiu daca ne vom califica, avand in vedere ca am pierdut primele doua meciuri.

Maine si undeva pe strada Traian. http://www.paneevino.ro/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, noi am fost pe alt ghetar, pe Briksdal. Era destul de aproape de locul unde am avut noi cabuta inchiriata. Superba zona aceea, mai vrem sa mergem. 

 

Serialbastre, vederi nu ai gasit dar sper ca ati incarcat bateriile la maxim!  [pk] Spor la treburi! Ce bine de tine ca poti sa le faci fara stres, nu ca mine in fuga mare ca veneau hunii si tatarii peste noi!  [:-)))]

 

Monica, nu gasesti locuri pentru ca e foarte populata zona. E Londra si se duce batalie pe locuri. La un cabinet imi spusese ca abia in ianuarie m-as putea inscrie!  [alcool]

 

Vivi_06, acusi vin copiii acasa! Ai reusit sa vorbesti cu ei? [pup] 

 

Rox, ti-a trecut bug ul? sau inca te tratezi cu Sprite? ori ce ai spus ca ai baut?  [alcool]

 

Mihaela, pe Lofoten am vrut sa mergem si anul asta dar ar fi fost mult prea scumpa toata vacanta ca si asa ne-a dus la cateva mii bune toata vacanta asta ca tare-i scumpa Norvegia asta.  [fal]  Am spus sa vad mai intai fiordurile astea si ce era pe langa si om ajunge si pe Lofoten candva. As mai vrea eu si pe Svalbard sa vad ursii polari, dar pentru asa experienta chiar trebuie sa castig la loto. 

 

Ioana, nu stiu cand vin bunicii s-o ia pe Sophia. Habar nu am. Nici nu cred ca mai vin asa cum au spus. Am un junghi mare de tot impotriva soacra mii  acum care a scos pe gura o perla de aia de iti sta mintea in loc!  [zirea]  Eu cred ca femeia asta nu are inima, poate doar un bolovan in locul ala...  [vom]  Vai, mi-e si sila sa imi aduc aminte ce i-a putut iesi din gura/capul ala dupa ce i-a spus Nick ca a murit Razvan! 

 

Silvi, deci s-a racorit la tine in casa asa deodata de la ghetarul ala?  [:-)))]  ca tot cautai racoarea, ti-am trimis eu vant racoros de pe ghetar adevarat! [:p]  Nu stiu de ce nu poti deschide linkul de poze? Si sora mea din Tenerife are probleme ca i-am dat link pe whatsapp si la fel nu stie cum sa le vada?! Mai are cineva probleme cu linkul? Voua restul vi se deschide linkul la poze? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...