Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii cu lotca pe garlițele Dunarii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 753
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Off... numa` de nu ar exploda teava aia de apa pana pe 20 si nu stiu cat august ca asa tare se aude presiunea in teava ca ma tem, pur si simplu ma tem ca explodam prin pereti&acoperis... [fri]  si barbatu` crede ca-s paranoia si ma stresez degeaba?!
 
Nu stiu daca te stresezi sau nu degeaba, insa ideea e ca nu se intampla ceva ingrozitor. Nu e de viata si de moarte, totul se repara. Cred ca asta vrea sa zica (si gandeste) sotul tau [:)]  Dar altceva voiam sa intreb: nu aveti un robinet general, care opreste apa in toata casa? Sau mai bine, nu aveti robineti pe circuite separate? Daca nu, acum cand repara e un moment bun sa puneti asa ceva.

 

Tot stau si ma gandesc la sora mea. Si-a facut si testamentul..  [:(] 

 

Strumph, e greu sa-i spui ceva ce s-o linisteasca. Doar timpul, purtatul durerii pe un anumit termen, ii va estompa aceasta durere. Ca de trecut...mai greu.

Sunt curios insa de ce si-a facut testamentul? Intelegi, ma intereseaza tehnic, stiu ca acum se gandeste ca poate moare si ea, daca sotul s-a stins de tanar...dar ce sa faca cu testamentul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata la amiaza! 

 

Mai am inca 2 guri de cafea, nu stiu prin ce minune. Aseara iar ne-am culcat foarte tarziu. Nick e rupt de oboseala, iar mi-a adormit pe canapea dupa ce a ajuns de la birou. S-a reapucat si de biciclit de luni, asa ca dupa vacanta si kilele in plus. Abia asteptam de diseara incepand sa ne culcam la ore normale. Diseara pleaca musafirii, mai bine spus in vreo 3 ore cred ca trebuie sa fie pe la 5 in aeroport si vor pleca mai devreme sa nu fie probleme la metrou sa piarda avionul. Luni dimineata aveau sa piarda trenul din Kinds Cross ca nu mergea metroul, i-au evacuat de urgenta, din cauza unei vulpi pe sine in tunel. Au luat vreo 2 autobuze de au ajuns pe muchie in gara. Eu le spusesem sa isi ia marja de eroare dar tot tarziu au plecat. 

 

Eu mi-s paznic la copii, ca a ramas fetita lor cu a mea sa se joace impreuna ca ei au plecat in oras la shopping si ea nu a mai vrut sa mearga ca cica e obosita si o dor picioarele. S-au jucat si certat pe lego, ca nu le ajunge ditai cutia, acum s-au apucat de imprastiat plastilina. Si vorbesc in romgleza, adica Ioana romana si Sophia engleza [:D] 

 

Ioana, primesti si comenzi la studioul tau foto?! [:D] Superbe mamarutele cu basmalute! [il] Eu nu am nici o sansa sa o imbrac pe Sophia cu ie! 

 

Ella, in Islanda vreau si eu! E pe lista, doar am spus ca e foarte lunga lista aia de vazut si facut. Bani si timp sa avem ca avem de unde alege. Eu visez si la o vacanta in muntii Elveitiei.  [biz]  De cand am fost acum 3 ani in nordul Italiei si am trecut si in Elvetia si am vazut St. Moritz mi-am jurat ca revenim sa facem o vacanta numai in Elvetia!  [il]  Nu stiu daca ai spus sau nu, ori nu am citit eu atentie, dar a ajuns vederea si la tine? 

 

Rox, of... numai asa intoarcere din tabara sa nu ai, ca blanosul tau. Sper sa treaca repede!  [flo2]  ( da, e ziua lu` Nick duminica  [bat]  si nu i-am luat nimic... sa trag un ochi pe wish listul lui daca are ceva carti sa ii cumpar una sau 2 ) 

 

Amina, te pupa Miss Carliontz! [pup] anul trecut pe vremea asta ne vedeam la o palinca! [cheers] remember? Cadoul lui Nick inca e nedesfacut! Poate il desfacem duminica!  [alcool]

 

Viviana, mai veniti la Londra?  [il]  sa stii ca aici gasesti sandale de toate gusturile si marimile! [;)] 

 

Mihaela, nu vrei sa te cazezi la B&B AnjaSuedeza!?  [soricel]  [:-)))]  

 

Anja, te-ai mai dumurit ce le gatesti musafirilor? Macar tu ii cunosti ori si tu ca mine cazezi prietenii lu` pretenu` lu` pretenu`?  [fri]  Eu mi-am jurat ca in afara de surorile mele si prieteni/amici, cu care am mai vorbit inainta si ii cunosc, nu mai zic da la nimeni. Hoteluri garla in Londra  [pk]

 

Nu mai stiu ce am citit, mi-s asa de obosita. Nici nu stiu daca o sa am chef sa curat casa dupa ce pleaca musafirii. Sa vad cum o sa ma simt, dar presimt ca o sa le las pe maine.

 

Ce o sa mai strang eu perna la noapte in brate!!!  [detectiv]  [disco] O sa ne bagam in pat odata cu gainile, sa recuperam noptile tarzii de tot le avem de o saptamana! [insomnia]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela  [:-)))]

 

Eu am avut un episod de nervi inainte sa plecam de acasa: Patri iesea pe usa ca o garofita, fara prosop si ochelari de inot, desi toc de 2 saptamani ca fara astea 3 obiecte (+ costum de baie) nu plecam de acasa. Si ochelarii nici nu ii gasea, ca ii plimbase Julia prin casa [zirea] si erau sub masa din bucatarie. Acu' care aveti copii mai mari, am asteptari prea mari eu la 6 ani? Poate o imping/ fortez si inca nu e cazul. Ce ziceti?

 

p.s. Papusile nu a uitat sa si le ia [:D]

Te inteleg, cand ai multe pe cap, te mai lasa si rabdarea.... Mi s-a mai intamplat si mie, sa ma apuce nervi, pe moment. 

 

Ti-a confirmat si Rox, uitatul si ratacitul lucrurilor nu are varsta  [:-)))]

 

La modul serios, as zice ce ti-a spus si Daniela. Ii spui cu vreo 10-15 min inainte de a pleca sa-si ia casca, ochelarii si costumul de baie. Chiar daca la modul general stie ca la bazin ii trebuie aceste 3 lucruri, pe moment uita, nu-si da seama, nu realizeaza ca fix atunci se petrece actiunea. 

Fetele mele sunt mai mari (9 ani si 7 spre 8), s-au mai ordonat cat de cat, acum isi pregatesc ele singure lucrurile, si le pun in geanta cu care mergem la strand. Dar le ma indrum si eu, sau le intreb daca au luat aia, aia, aia...

 

Deci eu zic ca sunteti in parametri normali  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io sunt usor de convins, mai ales cand e vorba de mancare. Nici nu stiam cate eforturi s-au dus pentru asta...pur si simplu n-am vazut mesajele doamnelor. Asa ca sunt deja si cu meniul ales [:D]

Aseara a venit Maria Sa a II-a mostenitoare a coroanei...adica Teodora. Sa-si ia un cort, ca pleaca in Vama si sa-i dau si niste banuti. I-am spus, ca a adus vorba, si cum vad eu studentia ei pe banii mei. Foarte, foarte deschisa cooperanta. Ea crede ca n-o cunosc... [:D] Dar mai vedem.

Iar azi de dimineata piata, apoi la birou sa montez o masa, ca m-au utilat cu o imprimanta smechera si venea cineva s-o instaleze...fuga la dentist, ca Tora o suspecta pe Ana de ceva probleme si na, sa fie ta-su acolo, cu el nu se fac fitze...iar la imprimanta, apoi planuri si...

Cand sa mai citesc mesaje? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Eu mi-am jurat ca in afara de surorile mele si prieteni/amici, cu care am mai vorbit inainta si ii cunosc, nu mai zic da la nimeni. Hoteluri garla in Londra  [pk]

 

 

 

 

haha, eu am vrut sa zic de la inceput ca foarte interesant cum prietenii prietenilor sunt asa dezinvolti de cer cazare gratis in Londra... dar ma rog, fiecare cu ale lui. tu esti tare generoasa si draguta ca ai acceptat, sa stii!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...