Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii cu lotca pe garlițele Dunarii


Recommended Posts

In Quebec, situatia e asa: daca nu ti faci testamentul, averea nu ramane automat urmasilor, ci statului. Deci trebuie facut testament. Asta nu i problema, poti sa l faci si cu creionul pe o foaie de caiet. Daca il faci cu un martor, e mai bine. Daca il notariezi, e si mai bine, este verificat si autentificat. Daca nu il notariezi, ii va costa pe urmasi sa il autentifice. Informatiile le am de la barbata miu, care a facut aici studii juridice.

 Naspa...

Inseamna ca acolo cum ai ceva cat de cat, faci testament, ca poate te calca masina a doua zi si se imbogateste statul [:)]

Dar datoriile ti le ia statul tot asa, automat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 753
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, uite tabloul clinic:

 

ziua I: trei episoade de voma. zice ca a mancat la gradi pizza si cozonac.

ziua II: dimineata usor calda. livrat la gradi, pe la 10 jumate febra. 

Luat de la gradi, mers la pediatra, apoi la farmacie, intors acasa cu o sacosa de medicamente. Inceput administrarea. Inca doua episoade febrile.

ziua III: stat acasa, facut de cap ca intre fete. Nici un pic de febra, dar nici energia ei nu e la cotele cunoscute, plus pofta de mancare absenta.

 

o mai tin acasa si maine? sau e safe sa o duc la gradi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au plecat musafirii!!!!!!!!!  [artif]  [pl]  [bicic]  [batetoba]  [colegi]  [disco]

 

Va dati seama ce incantata sunt sa am casa inapoi numai pentru noi! Dar cel mai tare sunt happy ca o sa putem merge si noi la culcare la ore normale. Visez la perna aia moale mai ceva decat sa castig la loto!  [jamaica]  [:-)))] [:-)))] 

 

Am pus la spalat lenjeriile si dupa aia mai pun o masina de prosoape si pot sa intru si eu in vacanta pana vin meseriasii sa sparga bucataria, adica dupa 22 august cred.  [poc]

 

Despre testament nu stiu sa va zic multe pentru ca nu cunosc, dar aceleasi nedumeriri le aveam si eu ca stiam ca testamentul poate fi atacat, dar mama, care a fost secretara unui notar 20+ ani mi-a explicat altceva. Oricum, sper sa nu fie nevoie de umblat la testamentul ala 100+ ani, asa cum mi-a spus sora mea. 

 

Vai, ce m-as intinde aici pe canapea sa dormmmmm!!! [nani]  Dar Sophia vrea in parc... ofcorz! O mai aman si eu pana termina masina de spalat lenjeriile, sa le intind in gradina si sa pun prosoapele si poate dupa aia mergem in parc. Doar nu e departe ca e la capatul strazii, 200m, dar ce lene am si nici sa merg pe drum nu-s in stare...  [doh]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce medicamente..??

cata febra la 10.30 la gradi?

 

voma poate fi doar o indigestie, sau o viroza simpla.

enteroviroza e in multe cazuri mai agresiva (scaune mai dese, voma, febra mare, etc)

 

37.7 la gradi.

38.2 acasa 1

38.9 acasa 2

kk tare.

 

medicamente: debridat, algin; cocculin pentru voma. esberitox pentru imunitate... un antibiotic, sa-l am, nu sa i-l dau....l-am luat. sa-l am.... nu sa i-l dau... [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...