Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Relatie paralela


Recommended Posts

  • Răspunsuri 268
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si de ce, ma rog?

 

 

 

pentru ca ei vor sa traiasca asa , le place chiar daca detesta anumite aspecte . Isi merita soarta , am spus-o in sens bun , pentru cine poate sa inteleaga .

 

Sigur ca intre ei este diferenta de o generatie , la 17 ani suntem capabili sa avem copii , in mintea ei el e acea parte paternala unde poate sa se intoarca oricand indiferent daca mai si greseste , pentru el e aproape ca un copil pe care il ierti de fiecare data si amandoi par convinsi sa continue o relatie cu multe satisfactii si suferinte.

Probabil asa se simt mai vii.

 

Ce este mai important , sa pastreze intact confortul propriu sau sa oferi fericire celuilalt ? si cum altfel fara sa renunti la ceea ce te face pe tine confortabil

O relatie este o relatie , oamenii vin si pleaca in viata noastra ,depinde cum ne imbogatim spiritual din asta si cum ii imbogatim si pe ei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu trecerea anilor și sub influența diverselor evenimente și experiențe de viață, fiecare om evoluează, se mai schimbă.

 

Eu cred că această femeie a evoluat și s-a schimbat destul de mult, și-a mai schimbat din fire, din personalitate, și-a schimbat percepțiile, prioritățile.  Cred că este o persoană diferită față de cea de la începuturi.

Înțeleg că între ei a fost așadar o mare dragoste, dar și o mare dragoste se poate sfârși, de aceea Kerniz,  pentru clarificare,  după părerea mea, ar fi bine să își pună niște întrebări precum:

O iubesc cu adevărat pe femeia care este acum? Sau o iubesc doar în virtutea anilor de la începutul relației? Îmi place, mă văd iubind și trăind pe viitor lângă persoana care este ea acum?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kerniz, eu sunt mai directa . ce cariera e aia in "binele" cui de lucreaza non stop?  ca doar nu vrea sa salveze planeta?   adica exista limite in orice cariera  iti propui ,  asa ca ori e instabila profesional  ori ceea  ce ai trait a fost din pacate doar o poveste de dragoste.

si povestile traiesc doar in carti sau in mintea noastra  nu si in realitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

....poate si a ales sa se ascunda de celelalte lucruri sub masca carierei iar cu cineva de varsta ei sau mai tanar nu ar fi putut realiza asta . Varsta e intotdeauna un atuu si mizeaza pe acest lucru.probabil a fost dezamagita , a iubit pe cineva sinu i s-a raspuns la fel .

Pentru mine mesajul suna simplu , nimeni nu alege cariera in locul dragostei , a unei fiinte , copil , sot , parinte . Acolo nu exista iubire , sunt calcule .

Te inseli. Am spus foarte clar: nu ascunde nimic sub masca carierei. Am verificat. Nici dezamagita nu a fost. Este pur si simplu pasionata peste masura de meseria ei. Oricum nu isi doreste copii. Incearca sa nu mai judeci dupa standarde...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...