Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Relatie paralela


Recommended Posts

  • Răspunsuri 268
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu tot nu inteleg, cum  adica e abia la inceput ?  mai pe la sfarsit ce va face, nu va incerca sa salveze tot un alt copil de nu stiu cati ani? sau va afla o cura ca sa nu mai iradieze "nuclear" ?  apropos intr-o astfel de meserie iti faci meseria nu empatizezi  cu cel pe care il irradiezi.  

si tu ce faci in acest timp , cauti un leac pentru cancer?  stiu ca suna ironic dar stai un pic si realizeaza ce vrei tu de fapt, nu ea.

Am decis sa nu iti mai dau nici o replica de acum incolo deoarece nu este nimic constructiv. Replicile tale nu sint ironice ci sint puerile. N-ai inteles nimic.

No offence. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am decis sa nu iti mai dau nici o replica de acum incolo deoarece nu este nimic constructiv. Replicile tale nu sint ironice ci sint puerile. N-ai inteles nimic.

No offence. 

buna decizie ai luat.  nici tu nu ai inteles nimic , no offence.

 

eu o sa urmaresc in continuare replicile tale inteligente. ma ajuta in prostia mea.

 

edit: e foarte interesant cum cineva care iti spune ceva ce nu iti place sau nu te astepti devine o persoana de ignorat.  cum iti spune cineva ce deosebit esti,  ce extraordinara munca faci incepe sa iti placa  de persoana respectiva.

 

nu trebuie sa raspunzi oricui cred ca rufus nu ti-a explicat exact cum e cu forumul.

 

raspunzi celor care te ajuta nu celor care te incomodeaza. pe aceia ii ignori .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kerniz, din pacate, oncologia pediatrica va avea intotdeauna pacienti. Ea este acum la inceput de drum si traieste cu toata fiinta ei pentru meseria ei. Acum este indispensabila pentru ca este tanara, ambitioasa, plina de pasiune, fara obligatii (fara copii, adica, si nu e o regula ca isi va dori copii, poate tocmai faptul ca traieste inconjurata de prezenta mortii o va face sa nu isi doreasca un copil al ei). Mai tarziu va fi mai in varsta, dar indispensabila pentru experienta ei.

 

Si tu?

 

Timpul trece, dar nu la fel pentru amandoi. Isi va aduce aminte de tine daca meseria ei o va trada.

 

 

Cum manageriezi/vei manageria tristetea?

 

Si o persoana ca ea, dupa ce va ajunge in varful carierei, spre ce va mai tinti, ce e mai sus decat varful carierei?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa raspunzi oricui cred ca rufus nu ti-a explicat exact cum e cu forumul.

 

raspunzi celor care te ajuta nu celor care te incomodeaza. pe aceia ii ignori .

Eu zic sa te centrezi pe subiect daca doresti. Nu e nimeni copilut pe aici sa fie luat de mana si indrumat parinteste de Rufus sau altcineva.... totusi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa te centrezi pe subiect daca doresti. Nu e nimeni copilut pe aici sa fie luat de mana si indrumat parinteste de Rufus sau altcineva.... totusi.

eu am inteles ca rufus i-a explicat ca  nu toate raspunsurile vor fi pe placul lui. 

 

el ma poate ignora eu nu deocamdata, despre asta era vorba in mesajul  in care ai intervenit tu fara a fi la subiect.   eu una sunt foarte centrata pe subiect!

 

 consider mesajul tau off topic.

 

edit: mai aveam un pic si raportam mesajul tau, oare cui?

 

edit din nou: tu nici nu ai citit topicul, nu-i asa?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kerniz, din pacate, oncologia pediatrica va avea intotdeauna pacienti. Ea este acum la inceput de drum si traieste cu toata fiinta ei pentru meseria ei. Acum este indispensabila pentru ca este tanara, ambitioasa, plina de pasiune, fara obligatii (fara copii, adica, si nu e o regula ca isi va dori copii, poate tocmai faptul ca traieste inconjurata de prezenta mortii o va face sa nu isi doreasca un copil al ei). Mai tarziu va fi mai in varsta, dar indispensabila pentru experienta ei.

 

Si tu?

 

Timpul trece, dar nu la fel pentru amandoi. Isi va aduce aminte de tine daca meseria ei o va trada.

 

 

Cum manageriezi/vei manageria tristetea?

 

Si o persoana ca ea, dupa ce va ajunge in varful carierei, spre ce va mai tinti, ce e mai sus decat varful carierei?

eu innebunesc cand aud ca cineva care lucreaza la oncologie pediatrica ajunge la varful carierei!!!    nu exista cariera in aceasta meserie exista doar dedicatie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kerniz, din pacate, oncologia pediatrica va avea intotdeauna pacienti. Ea este acum la inceput de drum si traieste cu toata fiinta ei pentru meseria ei. Acum este indispensabila pentru ca este tanara, ambitioasa, plina de pasiune, fara obligatii (fara copii, adica, si nu e o regula ca isi va dori copii, poate tocmai faptul ca traieste inconjurata de prezenta mortii o va face sa nu isi doreasca un copil al ei). Mai tarziu va fi mai in varsta, dar indispensabila pentru experienta ei.

 

Si tu?

 

Timpul trece, dar nu la fel pentru amandoi. Isi va aduce aminte de tine daca meseria ei o va trada.

 

 

Cum manageriezi/vei manageria tristetea?

 

Si o persoana ca ea, dupa ce va ajunge in varful carierei, spre ce va mai tinti, ce e mai sus decat varful carierei?

in ce sens o va trada? ca nu vor mai fi copii bolnavi sau va intelege ca nu poate sa ii ajute pe toti? 

 

sunt intrebari pe care un barbat ar trebui sa si le pune , daca nu e convins ca e foarte destept.   cand te crezi  foarte destept nu iti mai pui intrebari, astepti certitudini. [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca ma abtin pen ca nici eu nu dau sanse de viitor acestei relatii. Dar cine sunt eu ca sa dau sanse la ceva ce nu ma priveste/ nu stiu/ nu ma doare? Aceasta ar fi a doua chestie pt care m- am abtinut.

Cred ca a fost o frumoasa poveste de dragoste. Acuma nu stiu care cat a sarutat pe celalalt, dar in prezent e cam clara " starea de fapt" dintre cei doi parteneri.

Nu stiu nici eu dc decizia ei va fi una permanenta in legatura cu maternitatea. A nu avea copii este o decizie ft mare, imensa,  pt o femeie....cred ca sunt sanse mai mari sa revina asupra ei, decat sa ramana de neclintit in privinta aceasta.  Pare asa, probabil si pt ca in sfarsit a ajuns cu meseria ( suna aiurea sa ii spun meserie la ce face ea de fapt ) acolo unde si- a dorit si a tras pt asta, dar probabil ca specializarea asta nu prea e prietenoasa cu o eventuala sarcina, nu? Nu ar trebui sa faca o pauza inainte de ramane insarcinata ca sa se asigure ca sarcina e safe? 

Imi pare rau, dar eu una nu sunt optimista in ceea ce va  priveste pe voi doi impreuna. Poate ca e timpul sa gasesti pe cineva mai apropiat ca varsta de tine, asa vei avea un viitor mai probabil alaturi de cineva, pt ca diferenta asta consta in drumuri paralele, ea tocmai are de parcurs in cunoasterea a ceea ce tu deja cunosti. Si acesta este un fapt nu o prejudecata.  Poate ca ti- e greu, mai ales ca esti constient de cine esti, cum esti, te- ai descris aici :) si pt ca ai trait cu ea ceea ce ati trait, deci a fost posibil si inca esti acolo...  si asta cred ca e super, ati avut un timp al vostru, nu toata lumea are parte, iar dc el s- a sfarsit, eu zic ca nu e un capat de tara, mai bine sa va aduceti aminte cu drag unul de celalalt decat sa dati in chestii urate, pt ca relatia pare epuizata, ea nu mai are gram de rabdare cu tine, dara sa ii pese de cum esti tu, cum te face sa te simti, daca o intereseaza sa te vada fericit. Si nu pt ca este un om rau, pur si simplu aici ati ajuns. Nu e vinovat nimeni pt asta. Poti sa o lasi? Poate ca ar fi bine, ori se intoarce pt ca stie ca de fapt contezi pt ea, in viata ei si atunci clar se va schimba in felul de a se purta cu tine, ori asta e si iti vezi si tu de drmul tau. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...