Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Relatie paralela


Recommended Posts

  • Răspunsuri 268
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corina, te lasi usor indusa in eroare. 

 

Radiatiile in ziua de azi sunt minime. Unde ai vazut tu medic cu halat de plumb? In plus nu medicul face manipularile asta, el interpreteaza rezultatul. 

Apropierea de pacientii injectati e nociva. Giiiz

 

Asta ca sa ma leg numai de primul paragraf al ultimului post.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, te lasi usor indusa in eroare. 

 

Radiatiile in ziua de azi sunt minime. Unde ai vazut tu medic cu halat de plumb? In plus nu medicul face manipularile asta, el interpreteaza rezultatul. 

Apropierea de pacientii injectati e nociva. Giiiz

 

Asta ca sa ma leg numai de primul paragraf al ultimului post.

 

am inteles acum ce ai vrut sa spui. de aceea am si intrebat, ca nu intelegeam ce anume ti se pare aberant.

 

nu ca i-as lua apararea autorului, insa daca el nu are tangenta cu domeniul respectiv (ca multi dintre noi, dealtfel), fie ia de bun ce ii spune ea (ea poate exagera, tocmai pentru a avea argumente in decizia ei de a nu avea copii), fie nu s-a exprimat tocmai corect/tehnic legat de expunerea la radioactivitate...

 

cat despre apropierea de pacientii injectati, o fi vrut sa spuna iradiati ? si mama mea a facut terapie radioactiva pentru distrugerea glandei tiroide (pastila radioactiva cu iod), si a avut interdictie timp de vreo 2 saptamani (daca imi amintesc eu toate detaliile) sa iasa pe strada, sa stea in apropierea altor persoane (mai ales copii), trebuia sa faca mai des dus, sa traga apa la toaleta de mai multe ori dupa fiecare folosire, sa aiba tacamuri, cana si farfurie separate, sa isi spele hainele separat de ale restului familiei, sa nu pregateasca mancare pentru altii in intervalul asta, samd.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceva stiu ca e cu iradierile ( cunosc pe cineva care lucreaza cu ceva  de genul in domeniul medical )dar nu atat de categorice, de- asta spuneam eu ca ce face ea nu e prea prietenos cu o eventuala sarcina, nu ca e interzisa sarcina for ever, categoric  scoasa din discutie. La noi se mai folosesc acoperaminte de- astea grele cand facem radiografii. Nu stiu cum e pt bolnavii de cancer.

Nu, eu cred ca ea e sincera cu el si poate sa se desprinda, revine inca la el pt ca vede ca el nu se poate desprinde de ea. Dar nici asta nu va tine o tine o vesnicie. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ii inteleg reactia lui mcoca pentru ca si mie dezvoltarea subiectului mi se pare putin fantezista. Daca nu era Rufus la mijloc as fi suspectat un pusti facand misto de noi mai degraba decat un om matur de 48 de ani.

 

Prima ciudatenie a fost ce naiba cauta un tip matur pe Despre Copii sa caute sfaturi de viatza? Pe bune ai nevoia de opinia unor necunoscute sa vezi ce trebuie sa faci in relatia asta? 

Apoi exemplul cu cheful la Miami m-a facut sa rad o saptamana. Daca tot ai ajuns fortat de imprejurari pe Despre copii ar tb sa vezi cam ce populatie se invarte pe aici. Nu cred ca e chiar un site vizitat intens de clientii lui Fratelli. 

Apoi ai evitat sa ne spui ca iubita ta e medic....domeniul oncologic e vast, ar tb sa nu le lasi pe fete sa fabuleze despre cat de grea e viatza de medic oncolog si ce greu e cu radiatiile. 

Si in cele din urma nu stiu de ce am senzatia ca povestea ta se indreapta spre categoria lacrimogen.

 

Si ca sa ajung si la parerea mea revizata dupa ce am citit ultimele tale mesaje. Fara sa am nici cea mai mica intentie de a jigni mi se pare ca tratezi infantil relatia asta. Pricep ca a inceput cu scantei si cu pasiune si probabil asta te-a facut sa te simti bine in interiorul tau. Dupa care intrat pe fagasul vietii normale, cu problemele de zi cu zi ai sesizat ca ea nu te mai vede ca pe Zeus. Numai in pielea ei sa nu fi sa nu ai un asa job. Sunt convinsa ca te epuizeaza psihic sa vezi oameni si copii bolnavi de cancer zilnic. Mi s-a intamplat de multe ori sa-mi refuz sotul sa iesim undeva pentru ca sunt moarta de oboseala dupa 10-12 ore de munca si zau ca munca mea nu e nici pe departe asa de traumatizanta ca a ei. Si urasc sa am invitati in timpul saptamanii care sa se invite la mine la masa. Urasc gatitul si am zile cand nu am chef sa zambesc la nimeni. Cum ar fi barbati-miu sa divorteze pentru asta? Acum comenteaza ca eu sunt mereu obosita dar cand oi sta toata ziua acasa o sa ma preocup si sa fiu o gospodina buna cu frigiderul mereu plin de bunatati si disponibila de baruri oricand.

 

Aaaa, si era sa uit ce m-a mai dat pe spate in postarea ta...mijloacele tale nelimitate de care dispui sa iti urmaresti iubita sa vezi daca nu are pe altcineva. Mare magarie sa fiu sincera!

 

Asa ca sfatul meu pe care poti sa-l ignori sau poti sa te gandesti 5 min la el este sa te uiti in oglinda, sa-ti zici ca esti un om matur si nu mai are rost sa tratezi relatiile ca un pusti de 20 de ani si sa grow up. Vrei o relatie cu un om normal si cerebral  cum pare iubita ta sau vrei sa fi Zeus pentru o copila de 20? In prima trebuie sa investesti empatie, rabdare si sa slefuiesti un pic din piedestalul tau, cu a doua se rezolva doar cu portofelul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti controla pe nimeni 99,99%.

 

-O femeie sanatoasa de 30 de ani nu isi pierde libidoul pentru ca munceste mult.

Nu, nu va fi "forever" situatia asta pentru ca probabil la un moment dar avantajele pe care i le aduce relatia asta nu vor mai fi destul de atragatoare si -o va rupe.

 

 

tre sa o citez pe Mamica, pt ca a spus ft bine ce a spus. 

 

Si pe mine verificatul ala sa vada dc nu e inselat, tot la control m- a dus cu gandul. Si da, e o magarie. 

De acord cu Marina, dar ea are 31 nu e  o copila de 20, asta neinsemnand ca diferenta dintre ei nu e mare...chiar dc el spune ca noi gandim "dupa standarte". Si se tine bine pe pozitii, ea, da? dc nu renunta la spatiul ei, fie munca, fie apartamentul propriu... si ar fi valabila recomandarea cu maturizarea comportamentului lui, adica ar avea rost, dc revenirile ei mai inseamna ca ea incearca sa salveze relatia, de fapt dc ar insemna ca ii mai da sanse lui...eu nu cred ca acum mai vorbim despre asta in ceea ce o priveste pe ea. Pt ca...el " o...la cap" ( asa a scris el ) si pt ca nu mai e...dorinta, tot de la el stim si despre acest aspect. In timp lucrurile nu doar ca se vor schimba, se vor aseza de...tot...asteptand cu ochii reci si goi sa se reaprinda flacara pasiunii.... [ph34r]

Da, Rufus a incurcat pe multi la topic [:-)))] , poate si pe K. introdus la modul impins si tras de mana  [:D]  Bv celor care au ramas imune. [:D] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...