Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Relatie paralela


Recommended Posts

Corina, te lasi usor indusa in eroare. 

 

Radiatiile in ziua de azi sunt minime. Unde ai vazut tu medic cu halat de plumb? In plus nu medicul face manipularile asta, el interpreteaza rezultatul. 

Apropierea de pacientii injectati e nociva. Giiiz

 

Asta ca sa ma leg numai de primul paragraf al ultimului post.

Ok coca, stii ceva dar nu tot. Sa fie clar: n-am spus niciodata ca e medic. Am zis domeniu oncologic. Am si completat: radioterapie si nucleara. Este fizician si are 2 joburi. Daca sustii ca pe nucleara dozele incasate sint minime mai gindeste-te putin la PET/CT si la SCINTI unde pacientii da sint injectati cu substante radioactive. Da o tasta pe net sa vezi cum sta treaba.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 268
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ok coca, stii ceva dar nu tot. Sa fie clar: n-am spus niciodata ca e medic. Am zis domeniu oncologic. Am si completat: radioterapie si nucleara. Este fizician si are 2 joburi. Daca sustii ca pe nucleara dozele incasate sint minime mai gindeste-te putin la PET/CT si la SCINTI unde pacientii da sint injectati cu substante radioactive da ? Da o tasta pe net sa vezi cum sta treaba.

 

Tocmai ca nu am nevoie de dat o tasta pe net ca sa stiu cum sta treaba!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

The plot thickens!

 

Ai o maniera foarte agresiva in a te adresa celor ce nu iti sint pe plac! Ai zis ca orice parere e binevenita (sau Rufus a zis). Daca asa o repezi si pe ea, nu ma mir ca va certati. Da toate datele si lumea nu o sa mai speculeze sau inchide subiectul si gata. 

Lumea nu trebuie sa speculeze si nimeni nu e obligat sa dea toate datele pentru ca moare altcineva de curiozitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

The plot thickens!

 

Ai o maniera foarte agresiva in a te adresa celor ce nu iti sint pe plac! Ai zis ca orice parere e binevenita (sau Rufus a zis). Daca asa o repezi si pe ea, nu ma mir ca va certati. Da toate datele si lumea nu o sa mai speculeze sau inchide subiectul si gata. 

Exact asta am facut. Nu cred ca am fost agresiv ba dimpotriva.  Nu ma cert cu nimeni. Doar am dat o explicatie pentru a intelege si restul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ca nu am nevoie de dat o tasta pe net ca sa stiu cum sta treaba!

Atunci nu mai induce in eroare pe cei care nu cunosc... sa spui ca radiatiile din ziua de azi sint minime. Mai ales ca stii cum sta treaba. Nu sint minime deloc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa retii ce iti foloseste (daca este ceva ce consideri ca iti este de folos)... in rest .... 

 

Se zice ca a fost odata ca niciodata o broasca si un soarece. Amandoi povesteau in timp ce mergeau prin iarba. Doar ca povestind nu au observat ca au ajuns intr-o mlastina. Cand si-au dat seama broasca a incercat sa sara dar pe cat incerca se afunda mai tare si mai tare. Soarecele vazand si-a miscat incet incet o labuta apoi alta si tot asa pana a iesit la liman. Broasca s-a scufundat in mlastina.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...