Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Relatie paralela


Recommended Posts

Bun, deci asta cu diferenta de varsta am stabilit-o. Pentru tine nu este o bariera. Dar pentru ea?

Femeile sunt foarte sensibile la astfel de "detalii". Poate la incepaut n-a contat, dar in timp, dupa ce-au zburat fluturasii indragostelii a ajuns s-o intereseze.  Tu ce crezi?

 

Si toate aceste frecusuri...plec la mine, ma mut la tine...Daca partenera ta le initiaza, inseamna ca undeva, acolo in coltisorul ascuns al inimii ei, ceva o nemultumeste si nu-i da pace. Tu spui ca e dorinta ei de a face cariera. Dar daca e altceva?

Poate o deranjeaza diferenta de varsta si faptul ca aceasta diferenta nu e compatibila cu dorinta ei ascunsa de a-si intemeia un camin si de avea un copil. Stii tu ca e sincera 100% cu tine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 268
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rufus, in primul lui mesaj, ne povestea despre reprosurile pe care le aveti de facut unul altuia.

 

Ideea este ca diferenta de varsta nu e neaparat cauza, ci explicatia...

 

In spatele ei se ascund multe notiuni: Diferenta de disponibilitate, diferenta de aspiratii, diferenta de pozitie in cariera, diferenta de perspective, posibil diferente in plan financiar... 

 

Sunt multe diferente cuprinse in aceasta sintagma, "diferenta de varsta", pe care o tot fluturam noi pe-aici, asa ca nu putem sa renuntam chiar asa usor la ea... [:)]

 

Insa tot ce  povestim noi aici este pe baza a ceea ce ne-a povestit Rufus. Te asteptam pe tine cu detalii, ok?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ramane aceesi indiferent de varsta partenerilor. Din cazul expus de Rufus. Ea il are pe el ca punct patern, cand se ajunge la certuri si relatie ok doar cand cere sfaturi sau faceti ceva ca sa remediati relatia sau o lasati sa se consume.

Acum evident ca nu stim situatia si emitem pareri in fctie de ce experiente avem.

 

Si da, una e sa aiba ea 20 si ceva de ani si el 50 iar alta e sa aiba ea 30 si ceva de ani si el 40 si ceva :))))

 

Didi, dpdv fizic mi se pare ca nemtii nu isi arata varsta.

Deci la 50 de ani poti vedea barbati si femei care arata extrem de bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu cred ca varsta e principala problema, ci diferenta de aspiratii. Eu o inteleg si pe ea ca vrea sa faca cariera si e stresata si petrece mult timp in birou (imi aminteste de cineva [:D]) la fel cum te inteleg si pe tine ca la 48 de ani nu mai ai chef de tras ca la 20 de ani si vrei sa te bucuri de ce ai muncit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca eu totusi nu cred ca poate fi ignorata acea propozitie din primul mesaj al lui Rufus, cum ca el nu-si doreste casatorie sau un alt copil.... 

 

Ok. In cazul in care asta este adevarat, eu una, strict prin prisma experientelor mele, nu stiu unde poate duce aceasta legatura... Totul va fi bine strict atata vreme cat e bine.

 

Pai daca e vorba sa ne simtim bine impreuna, atunci facem doar atat. Ne bucuram de timpul pe care il petrecem impreuna. Ori daca acel timp, in loc sa fie placut si relaxant este incarcat de reprosuri... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Clarifici, te rog, scopul topicului, ca mie nu mi-e prea clar ce anume te intereseaza?!

Probabil ar trebui sa exprimi daca tie iti e clar ce vrei de la relatie si te intereseaza CUM sa procedezi, sau, răspunsurile noastre te ajuta sa intelegi CE anume vrei , o mica autoanaliza?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa aveti/avem grija cum conducem dialogul asta, pentru ca înțeleg ca omul e nou in ale forumitului si lipsit de experiență. E bine sa ascultăm, inainte de a contesta si daca avem pareri diferite, sa le expunem diplomat. Fara acuze, fara impunsaturi, fara aciditati, fara ironii, fara bocanci ...

 

In paralel, poate ii tine Rufus o sesiune de terapie inainte de a se avanta in destăinuiri, ca sa-l pregateasca de tavaleala ...sa stie, sa poata, sa aleaga pe cine ignora si pe cine nu ... orice ar fi, sa nu-si bage picioarele si sa plece, ca precis asta ca fi primul impuls ...caci multe picioare s-au bagat in forumul astaaaa si toata lumea pierde.

 

Suntem prea multi pe subiect , de varste diferite, cu experiente si mentalități diferite, cu modalitati de comunicare mai agresive sau mai sugar-coated, mai mult femei, ceea ce lasa loc asa de o oarecare solidaritate si subiectivism, ca sa nu presimt o tavaleala murdara, deloc sexi ...

 

Semnez:

Pesimista de serviciu, inteleapta ca intotdeauna :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...