Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Din concediu adunate


Recommended Posts

Ca tot e topicul cu 'inervarea' ....deci ce ne-a distrat sau ce ne-a 'inervat' in concediu. 

 

Pe mine ce m-a minunat, baiat cam de 14-15 ani venit la mare statea pe sezlong si nu vedea bine in mobil si a ridicat genunchii si-a pus prosopul pe cap (a facut un fel de cort) si a stat asa cam 2 ore cu castile pe urechi si ochii in mobil, nu exagerez.  [fri]

Asta chiar m-a distrat grup de romani tinerii (maxim 25 de ani), cautau loc sa se aseze. unul dintre baieti zice tare "Bai, mai fain era la Mamaia, m-ai vedei o titica un curut" (am incheiat citatul).

Ce m-a enervat la toate terasele/restaurantele incercau sa te pacaleasca la nota de plata.

In prima zi am vazut ca toti verificau nota, dupa care am inceput si noi .....in loc de un suc mi-au trecut  5, piine punea automat (dar te intreba daca vrei sau nu) , si te trezeai macar cu un produs care nu l-ai comandat.

Spaniolii domule nu stiu sa aiba o onversatie pe ton normal....daca asa vorbesc notmal eu tare sint curioasa cit de tare vorbesc cind se cearta - cred ca inca  nu am asist la o cearta.  

Tinerii la vinatoare de Pohemoni pe faleza trebuia sa fii tare atent si sa-i ocolesti. 

In rest plin de rusi, romani (printre care si noi) si englezi, si de asiatici care veneau din sfert in shert de ora si te intebau "masaj?" 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe mine m-au enervat si distrat reclamele de la radio, la medicamente, carora mai nou li se spune "dispozitive medicale". Adica un praf contra diareei e "dispozitiv medical". 

 

Am ras in hohote la o reclama pt medicament contra diareei la care la sfarsit spunea ca se vinde cu servetele umede cadou :))). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Farmaciile sunt de multa vreme, nu m-au mai uimit. La tv nu ne-am uitat tare mult, dar am fost mult pe drum, le auzeam la radio. 

 

Mai era una care ne distra si enerva in acelasi timp. Ceva cu "ai mancat copios?" Ia...nu stiu ce! Ne intrebam mereu de ce nu e o reclama la "nu manca copios" sau la "fa miscare" dupa ce "ai mancat copios". 

 

La un moment dat ne distram in masina ca numai la tablete pt a deveni inteligent nu au nascocit...pana am dat de ele in farmacie! Tablete pt cresterea IQ!  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Tablete pt cresterea IQ! [:-)))]

 

Astea ar trebui sa se distribuie gratis, si nu numai in Romania.

 

 

Ce m-a deranjat: plaja cu pietris marunt dar foarte colturos, nu nisip. Pe situri scriau unii turisti ca e deranjant, altii ziceau ca e moft, si e foarte ok. Noi l-am gasit deranjant si dupa juma de ora am renuntat sa mai stam pe plaja (oricum nu se puteau face castele din el, asa ca nici fie-mea nu a protestat).

 

Ce m-a amuzat: la magazinele micilor intreprinzatori se puteau negocia preturile. [:D]

 

 

Ce m-a enervat ulterior: o cana cumparata de acolo s-a cojit (avea imprimat un mozaic al lui Gaudi) in primele 3-4 zile de folosire acasa. [smulgpar]

 

Am fost in Santa Susanna, zona Costa Brava din Spania.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astea ar trebui sa se distribuie gratis, si nu numai in Romania.

 

 

Ce m-a deranjat: plaja cu pietris marunt dar foarte colturos, nu nisip. Pe situri scriau unii turisti ca e deranjant, altii ziceau ca e moft, si e foarte ok. Noi l-am gasit deranjant si dupa juma de ora am renuntat sa mai stam pe plaja (oricum nu se puteau face castele din el, asa ca nici fie-mea nu a protestat).

 

Ce m-a amuzat: la magazinele micilor intreprinzatori se puteau negocia preturile. [:D]

 

 

Ce m-a enervat ulterior: o cana cumparata de acolo s-a cojit (avea imprimat un mozaic al lui Gaudi) in primele 3-4 zile de folosire acasa. [smulgpar]

 

Am fost in Santa Susanna, zona Costa Brava din Spania.

Deci ai devenit 'Benidorm people'  [:-)))]

Noi asa ii stigam pe cei care vin la mare si stau numai la piscina.

In concediu asta piscina se deschidea la 9, la 8 benidorm people erau deja la coada sa prinda sezlong in 'fata'  [:-)))] plus bronz din ala 'oparit' 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat de tatuaje.

Efectiv unele persoane isi mutileaza corpul....unele de-a dreptul hidoase.

Femei cu pulpele picioarelor acoperite de tatuaje, bratele la fel ......

De exemplu o doama bine facuta cu ceafa de culturist, avea tatuat pe ceafa ' Mum' ..... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, io am fost in România si am scris la alt subiect impresiile. Dar si eu am remarcat publicitatea la medicamente. Inainte erau detergentii, acuma medicamentele. Si "Catenaaa, farmacia inimii".

 

Si la impresii de anul trecut din Spania - multitudinea tatuajelor. Grav, devin din ce in ce mai conservatoare, mie nu-mi plac deloc tatuajele, in ciuda modei. Plus ca din cite am invatat din frageda tinerete, pielea e foarte agresata in cazul tatuajelor, exista multe riscuri de imbolnavire.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...