Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Din concediu adunate


Recommended Posts

Dar, daca aveau mai putin de 40?

    Sa stii ca "tineretul" care era la locurile cu multi copii era mai de bun simt.

    Sau te referi ca poate nu am estimat bine varsta?!

    Hai ca tot editez...sau te referi ca daca erau mai tinere era mai ok?!

    Mi se pare nelalocul lui sa faci topless undeva unde e plin de prunci,indiferent de varsta...mai ales ca exista locuri unde poti face asta si copiii nu au acces.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mi se pare ciudat ca le-ai atribuit o categorie de varsta. Ca si cand e gresit sa ai 40+ si stai cu sanii goi dar nu e gresit cand esti mai tanar. Asa a aratat fraza asta in ochii mei.  Asta-i tot. [:)]

 

Restul reprezinta parerea ta personala, ceea ce simti tu si asta nu inseamna ca esti incuiata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Sigur ca nu e sanatos, ai toata dreptatea din lume, sigur ca nu e atragator (pentru majoritatea), dar daca vrei sa faci ceva in privinta asta, incearca sa ajuti, nu sa judeci....

dar de ce trebuie neaparat sa faca ceva?E copilul ei,e vreo ruda,o persoana importanta din viata ei?

 

Si-a spus si ea parerea in calitate de privitor,nu are voie?

 

Si nici macar nu i-a adresat ei direct personal,sub forma de jignire ,vreo vorba,si-a spus ei ea parerea ...din afara!

 

offf...o sa ne omoare (personalitatile [:D] )acest political correctness,aplicat peste tot,und evrei si unde nu vrei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare ciudat ca le-ai atribuit o categorie de varsta. Ca si cand e gresit sa ai 40+ si stai cu sanii goi dar nu e gresit cand esti mai tanar. Asa a aratat fraza asta in ochii mei.  Asta-i tot. [:)]

 

Restul reprezinta parerea ta personala, ceea ce simti tu si asta nu inseamna ca esti incuiata. 

     Cuvantul scris poate suna aiurea,de asta nici nu intelegeam intrebarea:))).

     Nu e gresit la nici o varsta,dar doamnele alea gresisera locul...sau poate nu?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar de ce trebuie neaparat sa faca ceva?E copilul ei,e vreo ruda,o persoana importanta din viata ei?

 

Si-a spus si ea parerea in calitate de privitor,nu are voie?

 

Si nici macar nu i-a adresat ei direct personal,sub forma de jignire ,vreo vorba,si-a spus ei ea parerea ...din afara!

 

offf...o sa ne omoare (personalitatile [:D] )acest political correctness,aplicat peste tot,und evrei si unde nu vrei.

 

Nu vreau sa ma bag in asta.

 

Mie personal mi s-au parut cu indulgenta dispretuitoare mesajele pe care le-a transmis, poate ca nu a intentionat asta, insa din motive pe care le-am detaliat in mesajul meu, le-am receptionat poate subiectiv. I-am transmis ei un mesaj in legatura cu asta, complet offtopic, chestie pentru care imi cer scuze. Nu intentionez sa continui. Voi mai scrie aici numai dupa ce adun o tolba de povesti din concediu. 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca o domnsoara/tinar a ajuns obez/extrem de gras o vad si vina parintiilor. 

Ca de ingrasat nu te ingrasi cu apa.

Hai sa iti zic si eu o poveste.

La scoala la care am lucrat inainte o colega tinara 23 de ani extrem de grasa.

Niciodata nu minca cu noi la prinz deci nu stiu cit minca.

Cind am inceput in al doilea an scoala in septembrie - primele 3 zile sint sedinte - directoarea a hotarit ca avem mincare gratis - de obicei nu era.

Am ajuns la scoala prima zi ne ducem in cantina eu imi iau o cafea (mincasem cereale acasa) aceasta colega  isi ia un 'full english breakfast' o sa pun o poza mai jos sa vezi cum arata.

In timp ce minca cu spor ne spune ca si acasa a avut tot un full english breakast dar nu o sa rateze sa mai manince inca unul ca doar e gratis (?!).  

Intre timp colega a nascut are un copil de 6 luni, nu pot sa iti sun cite mesaje pune pe facebook in care se vaita de cum arata.

Dar intre timp pune poze cu farfuri mai mult decit enorme cu ce maninca ei.

Habar nu am cum e cu sanatatea, a trebuit sa nasca prin cezariana ...dar eu cinstit pe fatuca asta nu o vad bine,

Sfaturi nu cred ca are nevoie, ce are nevoie e autocontrol sau un medic care sa o sperie bine.

Eu totusi ii doresc sa aiba o batrinete frumoasa.  

post-23178-0-25641900-1471711613_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu iubeste sa manince - si soacra mea si eu il 'tinem' din scurt - un pic fortat zis.

Toata familia  din partea mamei lui sint gurmanzi - fratele soacrei  a murit la 56 de ani obez, sotia il incalta si ii lega sireturile. 

Asa ca soacra mea l-a tinut de mic din scurt cu mincarea, A facut sport de mic si face si acum ( a gasit ceva ce ii si place), si incerca sa aiba grija ce maninca si mai ales cit maninca. 

E genul de om care maninca ce ii dai - tare bine pentru mine ca nu se vaita [:-)))] 

Dar asta inseamna gatit zilnic si cit de cit sanatos (amindoi bucatarim - depinde cine ajunge primul acasa).

Tot la munca cind am povestit ca noi nu mincam 'take away' si 'ready meals'  decit extrem de rar ce s-au mai minunat citiva,

O alta colega povestea ca fetele ei nu maninca decit cartofi prajiti si fish fingers, si ia sarit tandara uneia si ia zis pai daca cu asta le-ai invatat,

 

P.S. Am mincat si noi gogsi intr-o zi pe plaja ....bune. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...