Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Din concediu adunate


Recommended Posts

    Am zis ca revin cu ce mi-a placut/distrat:

-nebuneala de a prinde de dimi loc de pescuit(nu numai nebuneala mea ci si a altora)

-apa rece din lac care iti paraliza trupul/respiratia cand intrai 

-intrebarile tuturor trecatorilor "trage domne pestele?" 

-si bine'nteles cautarea Pokemonilor prin padure

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

@ ab

Al meu chiar are o problema serioasa cu burta. Nu face nici un fel de miscare. Desi nici eu nu sunt o silfida, fac sport, si cand nu fac, sunt pe santier. Am analize de aviator, perfecte. Ei, bine, el nu. Si duc o lupta perpetua cu el pe tema asta... Si o indoapa si pe fie-mea cu tot felul de bazaconii... Eu sunt lupul cel rau care o taie de la portie [:D] E responsabilitatea mea sa ma asigur ca ea nu va cara dupa ea acelasi balast emotional ca mine, n-are decat sa-si adune singura balastul ei. [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici pe al meu nu il poti pune sa alerge, mers la gym etc,

A tot incercat diverse si a ajuns la ce ii place - bicilit, inotat si vineri seara dupa munca tenis de masa. Si al meu sta toata ziua pe scaun, eu la munca nu stau decit cit fac prezenta in rest patrulez. Si la scoala asta nu am clasa mea asa ca ma mai si plimb intre cladiri mers rapid. 

 

Am invatat ceva in concediu  chapele(habar nu am cum se scrie asa suna in urechile mele) /doughnuts  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva si ma opresc stiu ca mincarea sanatoasa e mult mai scumpa decit 'junk food' si gatitul consuma ceva timp.

Am mai scris la un topic o carte usurica dar tare realistica "Fat chance - de Nick Spalding' nu stiu daca fost tradusa in romaneste.

 

Ma duc sa termin prajitura ca miine am musafiri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca aproape furam subiectul Nanei cu ce ne 'inerveaza' [:D].

 

Ab, am retinut Spalding- am citit de el Love from both Sides si Sleepless Nights- are un umor usor grobian dar mie imi place mult si am ras cu pofta.

 

Despre topless, ma deranjeaza vizual da' n/am ce face. Nu fac si personal

nu gasesc o justificare pro-topless. 

 

Revenind la chestii din concediu, am vazut si mi/a placut un hotel numai ptr adulti- suna cam aiurea [:D]. Si cand o sa mai am mini/vacanta cu sotul cred ca o sa cautam un astfel de hotel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ref la full English breakfast, eu am ramas uimita cat pot sa manance oamenii aici, in conditiile in care nu pleaca dupa aia la camp sa sape si sa faca munci fizice. Apoi am vazut ca la pranz mananca un sandvis si atunci na, au nevoie sa le tine burta plina de dimi, dar tot mi se pare mult si prea consisten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Revenind la chestii din concediu, am vazut si mi/a placut un hotel numai ptr adulti- suna cam aiurea [:D]. Si cand o sa mai am mini/vacanta cu sotul cred ca o sa cautam un astfel de hotel.

Noi asa incercam sa mergem in concedii. Asa am mers in Mexic, Mauritus, Grecia si Maldive.  [pk]

In afara de Grecia si plaja a fost privata a hotelului. Asa de bine e liniste, nimeni nu tipa, daca stai la piscina nimeni nu sare si te stropeste - si  nu mi se pare ca femeile sint mai multe fara sutien,

Anul asta am zis sa incercam a 'cheap holiday' mie una mi-a placut. 

 

Asta a fost in Mexic - e si singurul loc unde am mers si a doua oara. Balconul  pe mine m-a dat gatat, A doua oara ne-au dat si camera cu vedere la ocean,

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...