Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Din concediu adunate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am nimerit acolo din intamplare, cautam Bulevardul Tomis, nu si Tomis Mall. Oamenii binevoitori m-au ghidat catre mall. [:)]

Bd. Tomis are cam 5 km, taie Constanța de la un capăt la celălalt (pleacă din piața Ovidiu și se termină în E87 la ieșirea din oraș) :). E puțin de mirare că te-au trimis chiar la mall-ul respectiv (care nici măcar nu e pe bulevardul Tomis :)). Probabil erau turiști :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pățanie din concediu. Ajunsă acum, dupa. Cred ca am scris ca rezervasem totul prin booking, iar una din pensiuni a declarat ca nu ne-am prezentat la cazare. Booking m-a intrebat daca e adevarat, am raspuns desigur ca nu. Au revenit cu emai in care ma rugau sa le trimit dovada cazării, pentru ca pensiunea susține ca nu ne-am prezentat. Nu aveam nici factura sau chitanta dovada plății, nu am primit si nu am cerut, am zis ca nu ne trebuie. Si nici hârtia aceea le care o completezi cand te cazezi, credeam ca ei trebuie sa o aibă acolo la pensiune, nu noi. Acuma sinceră sa fiu, nu am primit nicaieri nicio chitanta si nicio dovada. Stiu, peste tot scria ca suntem obligați sa cerem. Dar noi suntem obisnuiti sa le primim, nu sa le cerem...in fine. 

 
Pana la urma am raspuns la booking ca nu am nicio dovada ce imi cere, singura dovada sunt cateva fotografii. Cu interior de camere si curtea, pt ca ne-a placut foarte mult pensiunea. Mi-au raspuns ca e ok, ca pozele dovedesc ca am fost acolo. Le-am trimis. Astept acum sa vad cum s-a rezolvat. Dar m-a intors pe dos chestia asta...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In ce tara ai patit treaba asta? Suspectez ca in Romania si asta pentru ca eu niciodata nu am patit asa ceva si am folosit destul de des booking dar in strainatate. In Romania rezerv telefonic direct cu pensiunea sau hotelul. Ei nu au avut ceva cu tine, doar voiau sa nu mai plateasca comisionul la booking.

 

Din pacate se intalneste adesea o conceptie in Romania cum ca a fura sau a insela statul sau o entitate comerciala nu e furt sau inselatorie ci se numeste " descurcat". 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, in Ro. Am scris mai la începutul subiectului impresii despre concediul nostru. Acum a aparut chestia asta cu booking. Si noi rezervam de foarte multi ani prin ei, inclusiv in New Delhi am rezervat prin ei si nu am avut probleme. Stiu de ce au spus cei de la pensiune ca nu am stat acolo, dar pur si simplu nu pot eu sa spun ca am mințit de fapt, ca nu am stat cand am stat. Eu nu am niciun câștig, dar nu mi se pare corect. Ei s-au folosit de booking sa ma aibă de client si acum nu vor sa plătească...ai si pagina pe FB, ma gândeam sa le scriu...dar mai bine nu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu puteam rezerva direct pt ca am rezervat cu o luna inainte, de acasă. Nu locuiesc in Ro. Dar oricum a trebuit sa sun la fiecare, cu o zi inainte, ca ajungem. Asta dupa ce mi-am primit muștruluiala topic românească, ca nu am facut-o, la a doua pensiune. Nicaieri in lume nu am sunat si nimeni nu ne-a mustruluit pt asta.

 

Nu o spun ca un reproș ci ca o constatare personală.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...