Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Viv06, ma bucur ca au ajuns copiii si te-ai linistit. Viv, e bine daca nu a fugit cu cardul 'ca leopardul'. De creepypasta nu stiam nici io, bun asa ca mai aflam una-alta. Eu acum sunt pasionata de headcanons: adica 'broderii' facute de fani pe tema/ personajele/ subiectul unei carti/ film etc. Sunt funny. Daniela, ce figura sunt pisii tai [:D] [:d]

Da, Ioana!  [alcool] Mulțumesc!

Interesant si "headcanons" Bineînțeles că e prima dată când aud de așa ceva  [:D] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Strumfi, cum mai e Nick? Sper că e mai bine [flo2] . Ce espressor ți-ai luat?

 

 

 

[flo] Multumesc de intrebare, Nick e bine. Nici nu zici ca ii era asa rau deunazi. Sper sa nu ma mai sperie asa rau vreodata. Nu stiu ce o fi fost, dar m-a speriat tare rau. Dar ma bucur cand il vad iar ok si "full of beans" si trebuie sa urlu iar la el sa ma auda ca e prea ocupat cu joaca si hlizeala si vorbaraia cu Sophia  [bib]

 

Espressor mi-am luat unul Delonghi, mai simplu asa, dupa puteri, nimic posh  [:-)))]  Ma cam ustura postofelul numai cand ma gandeam ca unul de care voiam era aproape 600 lire, deci mi-am luat unul simplu pe care am dat o treime.  As fi dat si 600 dar nu stiu cat o sa ne coste minunatul santier care incepe luni in bucataria mea [fri] . Daca trece de 5.000 lire, ceea ce acopera asigurarile, restul platim noi din buzunar si precum toate reparatiile de instalatii si zugraveli costa cat pe naiba in Londra/UK m-am abtinut sa nu toc prea multi bani. 

 

====

 

M-ai amuzat tare cu povestea cu pisoii, matura si poarta!  [pk]  [:-)))]  radeam dimineata cu laptopul in brate si avea sa vars cafeaua pe laptop si se uita si Nick stramb si m-a intrebat ce e funny.  [clo]  Nu tii nici un pisoi, ii trimiti pe toti la siloz? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sa va spun si sa va arat aventura de saptamana asta cu Sophia hai hui prin oras si pe langa [:D] 

 

Am inceput de luni cu racoreala ca a fost tare cald pe la noi. Canicula, nu alta! ( 24-27 grade [nebu]

 

In fiecare an o duc la fantani la City Hall cand e cald sa se racoareasca, Foarte multi copii, care mai tipator si nazdravan decat altul [:D]

 

 

Si am vazut si cand s-a deschid Tower Bridge pentru o lasa sa treaca o nava. E prima data de cand sunt in Londra cand vad podul sus, pentru ca doar de cateva ori pe an se intampla asta. 

 

Marti am fost in Hyde Park la fantana memorial Lady Diana. Nu mai trebuie sa spun ca apa era rece inghetata, dar toti tipau de bucurie. Am intrebat-o pe Sophia cum e apa: cold, very cold or ice cold? Si mi-a spus ca e nice and warm!? [batcap]  [:-)))]  englezoaica, deh... nascuta in Londra! Eu am bagat un dejt` si mi-a inghetat instant!  [fri]  [alcool]  [:-)))]

 

 

 

[

Miercuri am luat trenul din London Bridge station si ne-am dus la mare. O ora pana in Brighton. Faimoasa statiune care mi-a lasat un gust amar. M-a obosit in doar cateva ore cat sa imi ajunga marea si agitatia specifica pentru alti 5 ani! [:I] Sa nu mai zic de pietricelele de pe plaja pe care inca le simt in talpi, pana in varfu` capului  [fri]  [alcool]  Nu ma mai duc pe nici o plaja, mi-a ajuns. M-am dus pentru Sophia, eu nu iubesc marea/soarele &co. Mai mult de o ora pentru mine deja e prea mult. Nu stiam cum sa ajung mai repede la statia de tren sa plec ca m-a epuizat iesirea aia ceva de speriat. Sophiei i-a placut si asta e cel mai important, dar si ei ii ajunsese pietricele alea in talpi si mi-a spus ca gata, sa plecam [:D] 

 

Revin cu ziua de joi si pozele ca nu mai am loc in mesajul asta de alte poze, am incarcat prea multe  [soricel]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Joi cred ca deja stiti ca ne-am vazut cu Nick sa mancam de pranz si dupa ce m-am plans eu pe aici ca ii era rau lui Nick, ne-am dus la balaceala in alte fantani intr-o piata langa Kings Cross Station. Foarte multe fantani si foarte faine, dar nu am stat prea mult ca nu aveam stare si nici Sophia nu prea mai avea chef. 

 

Cat am scris eu pe DC din fata la Westminster Abbey, Sophia s-a jucat cu frunzele uscate si dupa ce am spus sa plecam de acolo la metrou sa mergem la joaca a vrut poza cu statuia lu` Ghandi, nu stiu de ce?!!! [:D]  si cand batea gongu` la fix in Big Ben.  [mata]

 

 

 

Si cam asta-i aventura de saptamana asta ca ieri a plouat si am fost numai putin prin cartier si azi la fel cumparaturi si mici treburi de rezolvat, iar pe seara un gratar sub umbrela [:D] [pic] .

 

Saptamana viitoare o sa va arat poze din bucatarie si ce santier o sa am! Nici nu vreau sa ma gandesc ca ma ia cu rau [bang]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...