Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

strumph, treb sa iti pun o intrebare... crazy rau...dar imi sta pe creier:

 

am gasit o poza undeva si mi s-a parut ca fetitza din poza e fetita ta...este sau nu?]

 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifCapture.PNG

 

bunica mea ar zice: seamana, da` nu rasare! [:D]

 

nu, deloc nu seamana! cel putin in ochii mei nu seamana deloc... nu stiu cum vad altii, dar pentru mine in afara de par, culoare si poate si putin onduleurile, dar Sophia mea acum nu mai are cretii... nimic nu seamana! 

 

cine e fetita asta? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello de noapte buna! Am fost in gaura neagra [:D] cunoscuta si sub numele de IKEA. Am fost cuminți de data asta si am luat doar o biblioteca peste lista pe care o aveam- am constat ca nu ne ajung bibliotecile actuale ptr cartile pe care le avem si cele care mai trebuie sa ne vina din Ro. Si am dus inapoi chestii pe care le luasem mai demult dar nu se potriveau (draperii), nu erau necesare (corpuri de iluminat ptr bai) etc. Sunt dezamagita de metrajele pe care le au acum, sunt tare fade si terne fata de ce aveau in colectiile de vara din 2011-12. Cred ca au schimbat designerii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yuhuu ... avem covoare in alte doua camere ... yupii! si am si mutat o parte din mobila la loc! Nu stiu unde naiba au ajuns majoritatea cutiilor cu DVD-uri, dar le gasim noi!

 

...iar azi, daca tot a venit bunicul la noi, a stat cu copiii si eu si Niall am iesit sa luam cina in oras impreuna! adica am avut un "date" , chiar fara movie hurray!

 

Si am si reusit sa fac rezervare pentru petrecerea de zi de nastere a junioarei, acum trebuie sa trimit invitatiile.

 

Iar maine toata familia, de la mic la mare, vom fi geeks [:D] Mergem aici [:D] http://filmandcomicconglasgow.com/

 

...si uite cu cine ne intalnim (mai ales ca avem "oleaca de pile" si ii cunoastem bine pe organizatori ): James Marsters din Buffy, Sean Austin din Lord of the Rings, cativa actori din Star Wars: Peter Mayhew (Chewbacca), Daniel Logan (tanarul Boba Fett, pe "originalul" l-am cunoscut acum cativa ani) Ray Park (Darth Maul), Margot Kidder (Lois Lane a lui Christo[her Reeves), Colin Baker (Dr Who) si inca o multime de alti actori, mai putin cunoscuti, din SW, Dr Who si Game of Thrones. Eh, faine erau vremurile cand se lasa cu petrecere la sfarsitul evenimentelor astea, noi eram mai tinerei, si stateam la povesti si la baute cu invitatii pana la orele mici ale diminetii... (una dintre amintirile mele cele mai haioase e cea in care l-am facut pe unul dintre actorii din Star Wars sa se indragosteasca de tuica de Zalau ... asta prin 2001-2002 [:D] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Dark, foarte fain ce povestești acolo. Și ce fain că aveți pile :).

 

Ioana, ăsta da shopping spree dacă ați luat o bibliotecă în plus :)

 

Strumfi, nu ținem nici un pisoi :( pentru că avem deja pisoiul bătrân (are 17 sau 18 ani, nici eu nu mai știu câți) care nu-i acceptă. Am încercat să-i împrietenim dar l-am stresat foarte rău pe moșulică al nostru și nu vrem să-l forțăm. În altă ordine de idei, bine că n-ai vărsat cafeaua pe laptop (știu că e relativ nou), asta îți mai lipsea :). Foarte faine pozele cu mândra prin oraș.

 

Viv_06, ce bine că te vezi azi cu copiii, în sfârșit.

 

Miha, întrebai de ochelari. Sunt așa-și-așa cu ei, m-am mai obișnuit. Eu n-am probleme cu vederea la distanță, deci ai mei sunt doar pentru citit. Dacă merg cu ei prin casă e aiurea, văd cam vălurit :), deci trebuie să-i dau jos. N-am șnur, poate ar trebui să-mi pun și eu?

 

Mă duc la ale mele, o duminică frumoasă să aveți!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata,

 

Somn bun, fara cosmar. Dar pe la 1 m-a trezit fii-mea sa-mi arate ca in spatele urechii, deasupra gaurii are o umflatura ca si cum ar fi o punguta plina cu ceva. O doare doar la apasat.

I-am spus sa-si dea cu betadina apoi cu baneocin si sa nu-si mai puna cercelul. Si-a pus cercelul.

 

Nici eu nu am snur la ochelari, am incercat, dar mi se pare enervant.

Dar am inca 2 perechi de ochelari ieftini, ieftini (cumparati din hipermarket) pe care ii tin in diferite  genti in caz ca ii uit pe ai mei acasa.

 

Mie mi se mai intampla o chestie: in momentul in care incep sa vad bine cu ei la distanta, inseamna ca au crescut dioptriile si trebuie schimbati. Dar asta se intampla dupa mai multi ani.

 

De ce este asa nu stiu. Singura parte a fizicii pe care nu am inteles-o a fost optica. M-am straduit chiar sa invat singura, am inceput si cu caietele fii-mii cand era prin clasa VIII, dar pur si simplu nu s-a prins de mine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam așa se petrece un concurs: 

 

Ieri a fost Silvia vreo 5 ore la stall. Întâi a calarit si apoi a pregătit calul: tuns, frezat, tesalat, pieptănat coada, din astea. Apoi a invatat traseul de sărit, a măsurat pasi dintre obstacole, sa stie cum sa strunească calul, sa ii iasa pașii întregi, sa poată sari. 

 

Azi la 8 a fost la stall. Si-a pregătit calul, dar de mancare, inseuat, e tare frumoasa. E o iapa. Linnea. 

 

La 8.45 am venit eu, am platit (e un concurs P&J, adica pay and Jump) si am mers traseul de sărit. Sa il repete. 

 

Acum eu stau si astept sa vina cu calul, la 10 începe concursul, ea e a 2-a sau a 3-a. Concurează la cea mai mica înălțime, 50 cm. 

 

Cele mai mari emoții ale ei sunt sa nu alunece calul. Nu ca ea s-ar lovi/rupe ceva, ci pt cal. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam așa se petrece un concurs: 

 

Ieri a fost Silvia vreo 5 ore la stall. Întâi a calarit si apoi a pregătit calul: tuns, frezat, tesalat, pieptănat coada, din astea. Apoi a invatat traseul de sărit, a măsurat pasi dintre obstacole, sa stie cum sa strunească calul, sa ii iasa pașii întregi, sa poată sari. 

 

Azi la 8 a fost la stall. Si-a pregătit calul, dar de mancare, inseuat, e tare frumoasa. E o iapa. Linnea. 

 

La 8.45 am venit eu, am platit (e un concurs P&J, adica pay and Jump) si am mers traseul de sărit. Sa il repete. 

 

Acum eu stau si astept sa vina cu calul, la 10 începe concursul, ea e a 2-a sau a 3-a. Concurează la cea mai mica înălțime, 50 cm. 

 

Cele mai mari emoții ale ei sunt sa nu alunece calul. Nu ca ea s-ar lovi/rupe ceva, ci pt cal. 

Hai, Silvia!

 

Linnea - inseamna ceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

(una dintre amintirile mele cele mai haioase e cea in care l-am facut pe unul dintre actorii din Star Wars sa se indragosteasca de tuica de Zalau ... asta prin 2001-2002 [:D] )

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Felicitari pentru covoare, dar mai ales ptr date night! [olala]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...