Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mneata!

 

Ioana, sa va fie de bine cumparaturile la Ikea, mergem si noi weekendul urmator, trebuie sa luam garderob nou la copii.

 

Danielag, da, e tare fain sa ai pile... de fapt e vorba de fosti colegi de la Universitate de-ai sotului, pe atunci faceau cu totii parte din Sci-Fi society, si uite, unii au ramas si acum la fel de "devotati" si sunt implicati activ in organizarea genului asta de festivaluri sau conferinte. Desi, nu e neaparat vorba de colegi de la Uni [:)] . Cam cum se procedeaza aici, fiecare invitat "de marca" primeste un "localnic" care sa il insoteasca pe tot parcursul zilei, un fel de "attendant". Acum cativa ani, L era inca in carucior, sotul era foarte interesat sa vada daca poate sa ajunga sa il cunoasca pe tipul care jucase personajul lui preferat din Star Wars, vanatorul de recompense Boba Fett. Si cand am ajuns prin preajma acestuia, ce sa vezi, "attendant"-ul lui era o prietena buna de-a mea de pe vremea cand lucrasem la Santander, pe atunci Abbey National, primul meu job in Glasgow. Si bineinteles ca fata aia l-a tras pe actor dupa ea sa ne prezinte si apoi hai cu totii sa mergem sa stam jos undeva in liniste.. noi doua fetele am stat la povesti aproape o ora de-ale noastre (eu nu cred ca am schimbat mai mult de 5 vorbe cu el, ma interesa ce avea de povestit Sarah) in timp ce saracu' nene de la Hollywood, nebagat in seama de cucoane si complet amuzat de situatie,  a ramas la palavre cu sotul, care era in culmea fericirii [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Din ce imi amintesc ca am citit: 

 

Strumphi distracție faina azi, ma bucur ca Nick e bine si ti-a trecut spaima. 

 

Lauranico, bine ca ati oprit gazul si ca au venit sa verifice. 

 

Kari voi intr-un concediu veșnic  [:)]

 

Ioana, sa va fie de bine IKEA si cumpărăturile. Ah, mi-e dor si mie sa ma pierd pe acolo. Va trebui sa remobilam camera Silviei dar ma voi plimba pe net doar. Deci, te invidiez :). Si pt vis, dar nu pt cei 8 copii :)). 

 

Dark distracție faina! 

 

Vivi ma bucur ca au ajuns copiii cu bine! Revedere placuta! 

 

Ella drum bun inapoi! 

 

Viviana vizionare placuta. 

 

Michelle succes lui Will la scoala. Mi-au placut pozele din concediu. 

 

Daniela eu am doua perechi de ochelari. Una cu lentile progresive, una cu lentile simple. Cu perechea cu lentile progresive vad ceva mai bine cand trebuie sa ma uit departe, cu cealalta nu, e totul tulbure. 

O pereche e ch mine mereu, eu la job trebuie sa ii pun/iau de zeci de ori pe zi, ca nu sunt statica in fata unui computer. Pana nu aveam sfoara pe ei, ii lăsam te miri pe unde si cand aveam nevoie de ei, nu stiam unde sunt. Nici mie nu imi place cu sfoara, dar nu am avut de ales. 

 

Copila a rămas la stall sa adune dupa ce se termina concursul, ca e organizat la scoala lor de calarie. Eu am de facut mancare si de jucat cu W. Se joaca el singur cu mingea, o baga pe dub canapea si o împinge cu botul, dar daca nu iese in partea cealalta imi cere ajutorul ;). 

 

Duminica frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, sa-ti fie de bine distractiile de "nepovestit" la mare, la anu' musai ne vedem!

 

Strumphitza, nu stiu cand mai ajungem in Londra, dar sigur va anuntam. Ma bucur ca se simte Nick mai bine, barbatii astia, numa' griji ne fac, zau asa!

 

Da, ziua cuconitei e pe 24, miercuri. O sa o sarbatorim "micut" in familie, cu un tortulet si cadouri, iar pe 3/9 va fi petrecerea cu copiii la loc de joaca. La fel ca anul trecut, va fi petrecere comuna cu prietenuta ei cea mai buna, ambele fete sunt nascute in aceeasi zi si cum marea majoritate a prietenilor lor sunt aceiasi, am decis ca si anul asta sa facem "la gramada". Acum fetele incep gradinita, isi vor face si prieteni "separati" deci de la anul probabil va fi fiecare cu petrecerea ei (bine coordonate petrecerile, sa nu se suprapuna), dar acum chiar nu avea rost sa facem petreceri separate, cand copiii cunoscuti de varsta lor sunt putini, si in proportie de 80% sunt aceiasi.

 

Ea va merge de luni si la gradinita, dar doar de dimineata, de la 9 la 12, dupa aceea va fi la childminder. Oricum, urmatoarele 2 saptamani childminder-a e in vacanta, asa ca dupa gradi va veni acasa, luni sunt eu libera, mergem impreuna si petrecem dupa aceea ziua impreuna, noi fetele, si apoi va fi sotul liber, ma rog, in concediu medical pen'ca are o mica interventie medicala luni. Abia asteapta asta mica sa mearga la "nursery", cand a fost pentru ziua de "trial" i-a placut f mult.

 

Ela, sper ca te-ai distrat fain la Paris, daca Marcia incepe luni scoala, multa bafta sa fie un an tare bun!

 

Mihaela, multe felicitari Silviei pentru primul concurs!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, așteptăm clasamentul :).

 

Dark, foarte faină întâlnirea cu Boba Fett, probabil nici dacă aranjați nu ieșea așa bine (pentru soțul tău). 

 

Yagmur, îmi pare rău că s-a terminat vacanța ta... :(

 

Mianna, să-ți fie de bine concediul și nepovestitele din concediu :).

 

Eu aștept o prietenă și am făcut guacamole din 5 avocado. Deja echivalentul unuia l-am mâncat în faza de testare produs finit. Să-mi fie de bine (măcar am mâncat cu lipie, nu cu pâine normală, dar totuși...).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am avut un weekend plin de distractii pt cel mic, zoo si piscina cu valuri ( a facut toti banii) vineri iar ieri am fost " la balci". V am mai zis ca pt mine weekendurile sunt cele mai obositoare zile din saptamana? 

 

Mihaela, felicitari Silviei si sa fie inceputul unor mari succese. F frumoase pozele.

 

Revin ca nu ma lasa....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, da: avocado, roșii și ceapă tocate mărunt, usturoi. Puțină sare și puțin ulei de măsline. Azi am pus și o jumătate de ardei roșu tăiat și el mărunt, dar de obicei nu pun ardei. Usturoiul e obligatoriu, fără el e cam fad pentru gustul meu.

Eu nu pun usturoi, dar nu conteaza. Nu stiu daca v-am mai spus dar avocado in salata de vinete e ceva genial!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu noutati, nu stiam ca nu e un concurs clasic. Nu se face Clasament, nu se cronometreaza. Contează sa nu ai greșeala, atunci esti considerat câștigător :).

Greșeli sunt: sa refuze calul sa sara, sa dobori o ștacheta de la un obstacol, sau sa faci o bucla suplimentară cu calul. Fiecare greșeala e punctată cu 4 puncte. Calul Silviei a refuzat de doua ori sa sara acelasi obstscol, asta inseamna 8 puncte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...