Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Din ce am citit in ziar, se lucra un schimb. De 8 ore, care de multe ori se prelungeau. Pt ca nu pridideau. Acum au doua schimburi de cate 6 ore, undeva pe la pranz se suprapun schimburile, cand e prânzul ca sa nu întrerupă operațiile si sa poată lucra 8-10 ore continuu. Inainte lucrau 9 ore dar operau 4-6 ore, ca întrerupeau la pranz. Dar erau epuizați. Acum cu organizarea asta de 2 schimburi de 6 ore, au redus mult oboseala si stresul plus ca au reușit sa reducă timpul de așteptare pt pacienți. Mai sunt si alte instituții unde au inceput cu program de 6 ore, citisem ceva de o fabrica, dar pt mine cazul asta din sanatate a fost cel mai interesant.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar practic noi lucram 7 ore efectiv, avem doua pauze de fika de cate o jumate de ora incluse in cele 8 ore cat stam la job. La noi ne înlocuim unii pe altii si toata lumea ia pauza. Dar nu peste tot e așa, sotul meu de ex nu le ia, ca nu are timp. Pe el nu il înlocuiește nimeni.

 

editez: stam 8 ore jumate la job, dar 30 min nu sunt plătite si e pauza de pranz

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cre' ca fiecare vede relaxarea altfel. Ptr mine jobul in prima luna va fi super-relaxare, ca vine dupa 6 saptamani de stat cu 2 copii. Dupa aia, mai vedem [:D]. Mie nu-mi place nici lamaia nici rosia in guacamole, desi stiu ca asa se face. Nici ulei nu pun. De fapt, de lene il mananc gol de cele mai multe ori. [:D] Altfel usturoi, ceapa, sare, piper.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah....eu ma gandeam ca ramane acelasi salariu dar se lucreaza doar 6 ore

 

Nici eu nu imi iau aici pauza de masa, ca nu am timp.

Dar se opereaza f efectiv de dimineata de la 8 jumate pana la ora 16, depinde si ce operatie e, avem colaboratorii care sunt ortopezi, fac 4 proteze de sold si genunchi intr-o sala si termina pe la ora 15.

Cred ca si in schimburi tot aia ar fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...