Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Vecinu` meu a lipsit de la acest eveniment! [:D] Nu stiam ca exista o conventie pentru ei.  [afro]

 

https://www.theguardian.com/world/gallery/2016/aug/21/irish-redhead-convention-in-pictures

Ha, ha, ha!

 

Sa va spun un mare secret: mama mea a avut parul rosu! Ca tipa aia din imagine.

Si cei 2 frati ai ei la fel. Ea era frumoasa, dar pe unchii mei i-am considerat uratei - si aveau un succes nebun la femei, suuces pe care nu l-am inteles niciodata.

 

Vara la mare se umplea de pistrui pe tot corpul, apoi pistruii se uneau si gata bronzul!

 

A avut parul lung, lung si dupa ce l-a taiat si-a facut peruca din el. Bineinteles ca niciodata nu mi-a stat bine cu peruca aia. O are si acum intr-o stare foarte buna.

Si cum era o fire indrazneata, mai avea o peruca neagra sii una blonda. Si le mai si purta in functie de ce tinuta aborda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Michelle, super frumos la voi acolo la lacul Tahoe. E departe de voi? cat ati stat? Will a crescut mult, mi se pare ca s-a inaltat. Are cui semana ca sotul tau e foarte inalt. 

 

 

 

in primul rind ma bucur ca nick al tau e bine...sa-i dea Domnul multa sanatate incontinuare.

 

poza cu fetita era la un ad. sim-am gindit ca ori Sophia ta e fotomode. ori cineva I-a "luat "poza si a folosit-o (am auzit ca s-au intimplat cazuri)...de vreo 2 luni imi sta pe creier sa te intreb...

 

lacul Tahoe e la 1.5 ore distanta de noi...dar cind e traffic se face chiar 3 ore....toti cei din san Francisco vara, cand la ei e o ceatza continua vin la lac sa mai vada si ei soarele.

 

in weekend e teroare...noi am plecat de joi si ne-am intors simbata.

nu eram siguri ca putem merge pana in ultimul moment, sotul cu ametelile, lui pepper abia I-am gasit pe cineva la care sa stea, plus ca se anuntase un foc aproape de strada principal, si in cazuri din astea se inchide strada...chiar si citeva zile.

 

sotul a avut in vinerea aia liber si aba asa am putu scapa si noi un pic.

 

orasul e f aglomerat dar deosebit de frumos...la granite cu Nevada sunt citeva cazinouri inalte de 20 de etaje...noi am fost cazati la hard rock hotel...

preturile pe timp de vara sunt uneori fabuloase...cel putin pt buzunarul meu...chiar 800-1000 pe noapte la hoteluri de 3-4 stele.

am reusit ca prin miracol sa iau printr-un website-grupon -cu 140/noapte.

 

ce am mai ris ca ne-am dus printr-un hotel montbleu- recent remodelat cu nspe mii de milioane bagate...si tavanul pe hol era asa de jos, ca sotul meu ar fi dat cu capul de lustra(care nu era din aia lasata...era un fel e farfurie)...

nu era nimic deosebit la el dar preturile f ridicate.

 

am mincat numai la buffet , William care e ca sobitoarea, si acasa face atitea mutre, maninca de rupe, nu stiu unde baga atita mincare cind e la restaurant.

 

lacul e superb, am facut inconjurul lui in vreo 3.5 ore.

strada ajunge la o altitudine ametitoare, la un moment dat erau niste curbe ff periculase, si soseaua asa de strimta iar in jos prapastie...nici cind am fost cu avionul nu mi-a fost asa de frica.

eu cred ca n-as fost in stare sa conduc pe portiunea aia....decit daca poate as fi tirit masina.

 

plaja f frumoasa si curata,, nisipul frumos, apa f rece pt gustul meu...dar nu l-a impiedicat pe WIlliam sa se balaceasca.

 

am prins o vreme superba cam 28'c

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, da: avocado, roșii și ceapă tocate mărunt, usturoi. Puțină sare și puțin ulei de măsline. Azi am pus și o jumătate de ardei roșu tăiat și el mărunt, dar de obicei nu pun ardei. Usturoiul e obligatoriu, fără el e cam fad pentru gustul meu.

 

 

si eu pun usturoi dar numai un graunte.

rosiile la salsa si guacamole, trebuiesc stoarse...sa nu lasa lichid.

 

intotdeauan pun si suc de limes sau lamiie (proaspat).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ah, ce scrii tu ca ati facut, pt mine e adevarata relaxare! Gândește-te ca ai putea sa mergi la munca in loc sa faci ce ai facut tu. E mai relaxant? :)

 

Poate pentru voi, care aveti copii mari. Pt mine relaxarea asta a insemnat: sa tin copilul in piscina cu valuri ( dupa un traseu kilometric sa vedem toate animalele de la zoo), ca se arunca fara frica dar nu stie sa inoate inca bine, nici sa se scufunde.

Iar la balci sa stau in picioare la cozi f lungi sa se dea copilul in toate manejurile dorite. Am facut cu schimbul cu barbatul dar tot am ajuns acasa praf de obositi.

 

Nu ma intelegeti gresit, nu ma plang, doar ventilez pe aici. Pentru mine personal nu a fost relaxare. Cumva cum povesteste Strumfi ca o alearga Sophia peste tot. La noi mai ales in weekend, ca in timpul saptamanii merge la gradi. Amintiti va cum erau ai vostri la 4 ani...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu pun usturoi dar numai un graunte.

rosiile la salsa si guacamole, trebuiesc stoarse...sa nu lasa lichid.

 

intotdeauan pun si suc de limes sau lamiie (proaspat).

La 5 avocado am pus 2 căței de usturoi. Lămâie / lime nu pun, nu îmi place.

 

Zicea XIO de ulei, că nu pune că e destul de gras avocado-ul. Corect, dar eu de când pun puțin ulei de măsline mi se pare că oxidează mai greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt mine/noi era relaxare la orice vârsta a copiilor sa plecam undeva cu ei, dar mai ales la piscine.

 

Mergeam in we cate 150 km dus in Ungaria, ca acolo erau deja Aquaparkuri inainte sa plecam noi in Suedia, plus piscine faine cu valuri, tobogane si tot ce vrei. Abia asteptam, erau cele mai faine distracții. Silvia avea 4 ani cand ne-am mutat in Suedia, deci totul s-a intamplat pana la ; ani ai ei.

Plecam dinineata pe la 9-10 si ajungeam seara la 9-10 acasă. Daca nu apucam sa mergem in Ungaria, mergeam cu masina in plimbari, adoram asta, era relaxare. Oriunde, doar ne plimbam cateodata. Alta data mergeam numai sa vedem alte locuri, sa plecam de acasă.

Am facut drumuri de București in we cu Silvia de 8 luni, uneori ziceam ca ea a crescut in masina :).

Sa stam acasă era mult mai obositor :)). Si așa e in continuare :)).

 

Stiu ca mai multe persoane mi-au scris pe FB ca am facut un concediu in Ro, tur de forța. Si inteleg ca pt unii așa pare. Pentru noi insa astea sunt concedii, asta e modul nostru de relaxare.  

 

Fleur inteleg ca nu te plângi, nici nu m-am gandit la asta, era doar remarca mea ca eu sunt exact invers :).

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sucul de lamaie impiedica oxidarea la avocado. Eu pun cateva picaturi.

 

Si ca sa continui cu relaxarea, ca am citit intrebarea reformulata de Mihaela: normal ca tot ce e dupa o saptamana plina de.munca e teoretic relaxare. In realitate...depinde.

 

Cand o face fi miu 10 ani, poate ma relaxez si eu, ce ziceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...