Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vai de mine, a gasit intr-un final unde e sparta teava si a dat drumul la apa 1 min si a tasnit apa peste tot pana sus in tavan, cu asa o presiune iese pe spartura ceea! Si cata apa s-a adunat intr-un minut!!! [smulgpar]  [fal]  Imi imaginez cata apa e infiltrata in podeaua de pe hol/living si pe la vecinu` de la dreapta!  [fri]  [alcool]  Nenea zice ca o sa trebuiasca sa schimbam si podeaua de pe hol si din living!  [fri]    [smulgpar] Asta ne mai lipsea acum, sa daramam casa.. in rest le avem pe toate! [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine, a gasit intr-un final unde e sparta teava si a dat drumul la apa 1 min si a tasnit apa peste tot pana sus in tavan, cu asa o presiune iese pe spartura ceea! Si cata apa s-a adunat intr-un minut!!! [smulgpar]  [fal]  Imi imaginez cata apa e infiltrata in podeaua de pe hol/living si pe la vecinu` de la dreapta!  [fri]  [alcool]  Nenea zice ca o sa trebuiasca sa schimbam si podeaua de pe hol si din living!  [fri]    [smulgpar] Asta ne mai lipsea acum, sa daramam casa.. in rest le avem pe toate! [alcool]

OMFG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda... a taiat bucata de teava, a capat-o la capat ca sa putem avea apa pentru centrala si restul casei. A dat drumul la apa, o sa dea drumul si la gaz. Maine aduce dezumidificatoare pentru bucatarie sa usuce cimentul&co unde a fost spartura ca nu poate sa repare teava si sa toarne ciment si sa puna gresia pana nu e uscat complet. Sunat la asigurari, vorbit, rezolvat... deci ramanem pana se usuca acolo fara: chiuveta/apa, masina de vase si rufe! Vasele le spal sus in baie, dar rufe... o sa se adune o tona pana termina si mi-o recupleaza... Naiba stie pana cand, om vedea! Maine cica aduce dezumidificatoare de alea industriale si blowers sa usuce! Perfect... saptamana asta sunt blocata in casa si se anunta calduri nebune si Sophia deja dupa o zi nu mai poate de atata casa, ea vrea afara si mi-o cere continuu! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valeu, Strumfi, ce nebunie e la voi in casa. Tin pumnii sa rezolvati repede. Imi inchipui cat de greu ti e cu Sophia in casa. Daca ar fi baiat s ar uita ce fac aia, Eric sigur asa ar face. Auzi, dar nu poti sa i lasi si sa pleci in treburile tale? Eu asa fac cand vine sa mi repare ceva, daca trebuie sa plec ii las, dar e vorba de janitor si oameni de ai lui, la plecare incuie.

 

Daca la voi e cu gaze, la noi totul e complet pe electricitate. La o pana de curent nu poti sa incalzesti o mancare, nu e apa calda, caldura, e groaznic mai ales iarna. Si pene de curent sunt relativ des. Azi dimineata am avut una de vreo 2 ore. Am mers la cafenea sa mancam si bem cafea  am dus copilul la gradi, situata pe acelasi tronson electric cu noi, deci si acolo pana. Noric ca a revenit curentul inainte de pranz, sa poata manca lunch cald copiii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seri, felicitari! Stiu cum e, am trecut prin asta. Munca multa, stres...in ziua prezentarii si inspectiei zici ca eram zombie, ma miscam in reluare. A iesit bine si acum ma gandesc cu nostalgie. La noi in scoala erau evenimente asteptate aceste zile. Prezentarea in amfiteatru cu toti colegii, speechuri si aplauze la final si petrecere ca la nunta. Ma rog la mine nu a fost chiar asa dar aproape.

 

Mianna draga, iti doresc ca imaginarile sa devina realitate si momentele irepetabile sa se repete!

 

Ioana, ce turuie deja Julia, si eu scriam in agenda fiecare nou cuvintel, inclusiv alea stalcite sau inventate de el.

 

Lauranico, bine ca ati rezolvat cu gazele,nu e de gluma. Cred ca ati vazut recent la stiri accidentul din Iasi. A murit acolo un coleg al tatalui meu si sotia...

 

Kari, nu te panica, poate mama ta sufera de paradontoza? Exista solutii, proteze etc. Ma bucur pentru Monika ta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a dat drumul la apa, gaz, a curatat molozul si mizeria, si-a strans catrafusele si acusi pleaca. Vine maine cu dezumidificatoarele si uscatoare, cica mimim 2-3 zile trebuie puse. Ah ce bucurie pe capul meu. Not! 

 

Ma duc sa mai trag un aspirator tot parterul si cu steam mopul sa nu car toata mizeria sus in dormitoare. Grrr .. si Miss vrea si in parcccccccc.... Please please mummy!  [fri]  Pot sa nu ma duc macar juma` de ora? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a dat drumul la apa, gaz, a curatat molozul si mizeria, si-a strans catrafusele si acusi pleaca. Vine maine cu dezumidificatoarele si uscatoare, cica mimim 2-3 zile trebuie puse. Ah ce bucurie pe capul meu. Not! 

 

Ma duc sa mai trag un aspirator tot parterul si cu steam mopul sa nu car toata mizeria sus in dormitoare. Grrr .. si Miss vrea si in parcccccccc.... Please please mummy!  [fri]  Pot sa nu ma duc macar juma` de ora? 

du-te in parc cu Miss, va descaltati cand urcati sus si gata - tragi un aspirator la sfarsit, nu in fiecare zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur dar de ce sunt pene așa dese de curent? Ca doar nu stati in India :)). La noi se întâmpla la furtuni, daca bate vantul tare si/sau trăsnește in ceva. Si accidental. A rămas acum vreo doi ani toata insula fara curent, a picat un transformator principal si puf! Noroc ca era seara si ne-am culcat, dar e nasol de tot. Dimineata la 6 au reușit sa cupleze parti din insula, pana au rezolvat tot a mai durat cateva ore. Altfel la noi nu se ia curentul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...