Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma doare capul rau si nu stiu de ce. Mesterul nu a ajuns inca si afara e o caldura nebuna. La ora 10 deja erau 25 grade [alcool] . In fata casei am alti mesteri de lucreaza la trotuare si taie pavele si au inceput de la 7 si ceva. Abia astept sa vina instalatorul sa puna uscatoarele si dezumidificatoarele in functiune si sa iesim ca nu mai am rabdare. Acum sunt eu mai nerabdatoare decat era Sophia ieri. Nu zic ca si ea de cum s-a trezit vrea afara si tot intreaba continuu cand vine instalatorul. In asteptare am mai bagat o felie de tort la ghiozdan. Bine ca nu au fost 2!  [fri]  [:-)))] .. si booking.com ma trimite inapoi in vacanta in Norvegia?!  [il]  I wish...   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Eu nu stiu ce am de cateva zile, parca am cazut intr-un butoi melancolic... Nu stiu cum parca nu imi arde de nimic, sunt trista, dar nu stiu de ce.....sincer, chiar nu am motiv....Sunt si putin nemultumita de ce fac acum la job si vad totul in negru. [q]

 

Si la noi a inceput scoala in forta! Au program ff greu, multe ore si deja 3 teme. Profesorii i-au speriat deja ca anul asta vor avea note mai mici pt ca ii noteaza la nivel de clasa a 9a!!!! Nici nu stiu ce sa mai zic... Mare tampenie...

Sapt asta se anunta caldura mare, adica vreo 25 de grade....sa vedem daca avem timp/chef sa ne si bucuram de soare!

La noi acasa este program de defectuni! S-a stricat receiverul de satelit, s-a stricat nu stiu ce far cu led la masina, s-au stricat camerele pt alarma...Nu e un capat de tara, dar una peste alta se stand cateva mii bune de coroane. Sa vaz si azi ce mai cade....

 

Ioana, si eu zic ca Viv, nu mai e chestia cu 6 luni la pasapoarte! Mergi linistita in RO, vb cu ai tai sa iti plateasca toate taxele necesare din timp, ca sa nu mai alergi tu.

Strumphy, sa scapati cat mai repede de santierul din casa. Trebuie sa schimbi si toata mobila de bucatarie?

Didi, nu am inteles ceva la ce ai scris tu mai devreme. Daca scoti copilul de la scoala (sa zicem ca ai mintit si l-ai dat bolnav) si pleci cu el in vacanta, iti cere la iesirea din tara (Germania) adeverinta ca ai scos copilul de la scoala???? Sau am inteles total aiurea???

Viv_06,ma bucur ca s-au intors copiii acasa si ca te-ai linistit! Eu zic ca nu e asa bai ca nu s-au bronzat... Eu sunt de partea cu datul cu crema de protectie...La noi nici nu se cunoaste ca am fost la mare :))))

Miha, felicitari Silviei! Ce eleganta era cu noul costum! Cat despre talentul la gatit al bunicilor, mama a avut mari probleme cu ei la mancare. Nimic din ce gatea mama nu le era pe plac :))) Mancarea era prea in stil romanesc... Iar ce gatea in alt stil, nu avea acelasi gust. Nici laptele nu era ca in Suedia!!!

Roxana, sa te bucuri de vacanta copiilor cat sunt la Bucuresti!

Ella, ce weekenduri frumoase! Sa va bucurati!

Fleur, ce zile frumoase la piscina!

Daniela, spor la munca!

Kari, distarctie placuta printre toate zilele tale aglomerate!

 

Mai citesc din urma sa vad pe cine am uitat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, ce fel de castraveti pui la murat? la voi se gasesc cornichon?

 

Ioana, noi am mers cu mezina anul acesta cu pasaport foarte aproape sa expire. Mai erau cateva zile. Am stat insa la o coada tare lunga la pasapoarte in Pipera. Initial am fost la pasaport la Nicolae Iorga dar nu se mai fac acolo. Ne-am dus la Amzei ca este aproape de Iorga dar acolo coada si coridoare stramte. Asa ca la Pipera am rezolvat pana la urma.

 

Si fetele mele au facut mofturi la lapte in Ro. Era prea original, cu gust, cu miros. Uneori am mai pus cacao si asa a mers.

 

Strumphitza, pai o zi de scoala ar putea sa o aprobe ca scrii ca e legata de familia din Ro. Nu e un capat de tara totusi. Eu am primit aprobare in clasa I pentru Ana pentru 3 saptamani. Dar se monitorizeaza continuu absentele si raman timp de 3 ani active. Asa ca urmatorii ani ne-am pus pofta in cui cu vacantele in timpul scolii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Eu nu stiu ce am de cateva zile, parca am cazut intr-un butoi melancolic... Nu stiu cum parca nu imi arde de nimic, sunt trista, dar nu stiu de ce.....sincer, chiar nu am motiv....Sunt si putin nemultumita de ce fac acum la job si vad totul in negru. [q]

 

 

 

 

sper sa treaca perioada neagra cat mai repede!!!!

asta cu stricatul prin casa.. brrrrr. de coma e!

 

Strumph, venira muncitorii totusi?

 

hehe, misto asta cu 25 de grade si e cald. ieri la noi au fost 35. azi vreo 33. si un vânt fierbinte, venit din Sahara...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, multe imbratisari! O sa fie bine! [pup] 

 

Vivi_06, cat imi place de brunetica ta! [il] e asa finuta si frumusica! vreau si eu o brunetica!!! [:I] 

 

Otilia, nici Sophiei nu ii place laptele din Ro. Mama e abonata la cineva din sat si ii aduce lapte proaspat muls de la vaca, netrecut prin nici un filtru, doar fiert. Ori e prea gras, ori are ceva miros. Nici branza cu smantana nu ii place in Ro, dar aici o mananca, e una din mancarurile ei preferate. Asta vara mai voia si ea cand le vedea pe verisoare ca beau lapte cu Nesquick, dar in rest nu. 

 

Ma doare capul rau, am luat un nurofen si sper sa imi treaca. James instalatorul mi-a trimis mesaj ca intarzie ca nu a putut face rost de nu stiu ce. Astept, astept.. si nu mai am rabdare si mesterii astia de pun pavele noi in fata casei imi pun creierii pe moatze cu galagia, fiind foarte cald am toate gearmurile deschise in toata casa. Si o streseaza si pe Sophia ca nu suporta zgomotele astea foarte mari.. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...