Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

he he Herr Marius!!  [il]  noi mai avem un sirop de afine de la tine, l-am ascuns eu bine. 

ce-i deruginolul? 

La multi ani frumosi langa doamna ta de suflet, sa aveti parte numai de bucurii.  [flo2]

Nu-ti face griji mai producem si altul ... teoretic cel putin....

Deruginolul este un fel de vopsea (dar nu tocmai) care se aplica inainte de vopsire pe suprafete metalice pe care prinde rugina. 

In expresie se foloseste in sens de gluma/persiflare/intepatura daca vrei sa-i spui cuiva care imbatraneste ca are nevoie de ceva care sa acopere semnele imbatranirii. 

Desigur cu Rufus stiindu-ne personal de foarte mult timp este doar o gluma (ne) vinovata care i-o adresez cu drag.....pentru ca mi-este drag. Dar in spatele cuvintelor imi doresc si-i doresc sa aiba sanatate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara!

 

Multa sanatate, Rufus [flo2] [flo2] [flo2]

 

La Multi Ani, Nick de Strumphitza [flo2] [flo2] [flo2]

 

La Multi Ani impreuna in continuare, Marius, Rox si Silvi [flo2] [flo2] [flo2]

 

La Multi Ani Mariilor, Marianelor, Marianilor si tuturor care si-au serbat ziua numelui!

 

si vacanta placuta tuturor care se afla sau pleaca in vacanta.

 

...si inca o data multe multumiri celor care mi-au urat LMA zilele astea.

 

Noi as usual... poimaine "covorim" (nu noi, ci mesterul) si camera de zi si sufrageria, abia astept! Mult de lucru ca de obicei, mai vesele, mai triste... 

 

Luni a inceput scoala la noi, flacaul meu e foarte incantat ca e in clasa a 4-a si ca si-a regasit prietenii, ii place si invatatoarea... lunea care vine incepe si junioara gradinita. Si ne pregatim si pentru ziua ei, de azi intr-o saptamana (desi petrecerea o sa i-o facem pe 3 septembrie, la un loc de joaca)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din tren  [pk]

 

Ne place cum arata, locurile erau rezervate..nu e ft aglomerat, poate din cauza ca e joi..data trecuta am plecat sambata si era full...ne oprim doar in Basel, apoi intr-un oras in Franta.

 

O zi faina va doresc !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bune de dimineata!

 

Aseara a plouat la mine ceea ce mi-a produs o reala placere - ah, Ioana uite ca sunt unii carora le place si cand ploua -  [:D]

Dar adevraul este ca daca as trai intr-un loc cu ploaie multa as deveni depresiva, lucru valabil si pentru soare mult si umiditate crescuta.

 

Astept sa vina la curatenie si apoi sa o sterg la bazin. Ce bine e sa te intorci acasa si sa miroasa a curat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

......

vivi, ai incredere in baiatul tau, lasa ingrijorarea caci nu aduce nimik bun. o imbratisare stransa de la mine.  [il]

restul doamnelor,  [flo2]

Kari, primesc imbratisarea cu drag. [pup]

Nu e vorba ca nu am incredere in copilul meu, ci faptul ca ca nu mai am incredere deloc in tatal lor. Am vorbit o vorba inainte de a pleca si el face altceva. Nu trebuia decat sa tina un telefon deschis ca sa pot sa iau legatura cu ei o data la 2-3 zile, atat. Nu cred ca am cerut foarte mult...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din tren  [pk]

 

Ne place cum arata, locurile erau rezervate..nu e ft aglomerat, poate din cauza ca e joi..data trecuta am plecat sambata si era full...ne oprim doar in Basel, apoi intr-un oras in Franta.

 

O zi faina va doresc !

Vai ce mi-a placut si Basel! Este de neegalat frumusetea centrului vechi medieval. Rinul care traverseaza Baselul este o splendoare. Viata trepidanta de pe malul Rinului, apa aceea atat de curata in care te puteai lasa purtat de un colac de curgerea lui lina. 

Singurul of al meu este ca am stat doar 2 zile si datorita frumusetilor oferite de oras si a gurilor noastre cascate nu am avut timp sa vizitam Rheinfall.

 

Ah si tramvaiele! Fiecare o culoare in functie de destinatie.  

 

Of, nu imi doresc decat sa mai ajung o data in Elvetia! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...