Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Bună seara și de la mine!

 

Fleur, mie nu-mi place avocado-ul simplu, așa cu roșii + ceapă + usturoi mi se pare genial.

 

Rox, să înțeleg că sunteți singuri acasă?  [pk]

 

Strumfi, sper să terminați repede. Până atunci, bucură-te de perioada fără gătit (poți face picnic cu Sofia în parc, de ex.).

 

Mianna, spor la imaginare :).

 

Viv_06, fata ta seamănă foarte tare cu tine.

 

Ioana, mă bucur că ați ajuns pe plajă.

 

Anja, o îmbrățișare mare, să-ți treacă starea!

 

Nu mai știu ce am citit, mă lasă neuronul. La birou tot nebunie cruntă, asta e, sper să treacă.

 

Nepoata mea Alexandra / Laura a ajuns deja în Amsterdam, pe 1 are înscrierea (până atunci au o grămadă de chestii de rezolvat - de la cazare la cont în bancă de ex.).

 

Noapte bună.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumfi, voiam sa ti sugerez si eu vesela de unica folosinta, mi au luat o fetele inainte.

In rest, pizza, take out, mai un gratar, o salata, un restaurant si asa trece saptamana. 

In plus, ai o saptamana de vacanta la gatit si spalat vase, nu i de colo!  [:)]

 

Daniela  am facut guacamole, a iesit asa si asa, stiu unde am gresit si ce sa schimb: prea lichid, am pus o rosie zemoasa, voi inlocui cu cateva rosii cherry, am pus ulei de masline, nu voi mai pune, nu am pus usturoi, voi pune. Simplu, nu? Tot mai cred ca avocado natur cu un praf de sare e cel mai bun...

 

eu storc rosiile de zeama inainte de a le folosii.

nu pun niciodata rosii cherry....pun de gradina de la tari sau roma tomatoes.

 

ulei de masline pun amestecat cu canola.

 

eu pun doar un catzel de usturoi la 3 rosii mari+1 avocado.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisica Sissy e bolnava... Dar bolnava... Este la spital de doua nopti, perfuzii, etc.

Are nevoie urgent de o transfuzie de sange. I-am determinat aseara grupa, stiati ca pisicile au 3 grupe de sange?

Iar cateii 14.

Stiati ca exista o banca de sange pentru animale cu donatori voluntari si toate cele?

 

Ei, bine, eu am aflat. Am facut cunostinta si cu cel mai cel donator, despre care s-a pierdut sirul cator vieti a salvat. Este un catel bullterrier. Minunat sa spargi stereotipurile conform carora bullterrierii nu sunt buni decat de lupte.

 

Astazi astept cu sufletul la gura sa ii vina sangele lui Sissy. Dupa care o sa incerc sa o conving pe Maya sa devina donator. Bandana de erou salvator e foarte sexy... [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam Black de pisici. Noi facem uneori analize pt animale, la laborator, nu exista laborator veterinar pe insula. Ce nu stiam, ca se poate dona sange de la caine la pisica, banuiesc ca si invers.,Sanatate lui Sissy si sa se întoarcă pe picioare acasă! Si sa nu latre :)).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Black sanatate lui Sissy, sper sa se refaca!!

 

nici eu nu pun ulei la guacamole.. sâmburele pus in amestec impiedica oxidarea. la fel cum pun patrunjel sau cilantro, rosii, usturoi, ardei iute, suc de lamaie verde. altfel mi se pare o pasta de avocado, nicidecum guacamole.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi l-am facut pe al Juliei in vara la sectorul 3, desi nu locuim acolo. Nu mai stiu pe unde citisem ca se pot face in orice sector, nu conteaza unde locuiesti dar sper sa fie in continuare asa.

Eu am inteles ca se fac la Amzei si la Pipera acum. Si cam atat. Dar tu poti verifica informatia primita de mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam Black de pisici. Noi facem uneori analize pt animale, la laborator, nu exista laborator veterinar pe insula. Ce nu stiam, ca se poate dona sange de la caine la pisica, banuiesc ca si invers.,Sanatate lui Sissy si sa se întoarcă pe picioare acasă! Si sa nu latre :)).

 

Cica se poate in urmatoarele conditii: sa fie prima transfuzie la pisica respectiva (ma gandesc ca e ceva similar cu RH - / + la mamici, care nu au o problema la prima sarcina, pana nu intra in contact sangele mamei cu al bebelusului) si ca pisica sa fie in pericol de moarte iminenta (in urmatoarea jumatate de ora) in lipsa transfuziei. 

 

Am mai aflat ca din cele 14 grupe sanguine de la catei, doar una nu e compatibila cu celelalte. Restul de 13 putand fi transfuzate una peste alta, fara preobleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Verificati aici:

http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/indexBucuresti.htm

 

ATENŢIE !!!

La sediul din STR. PIAŢA AMZEI, NR. 13, SECTOR 1 se vor prelua cereri de eliberare a paşapoartelor simple electronice pentru cetăţenii români cu domiciliul în România în cazul primului paşaport sau înlocuirii celui deţinut anterior, indiferent de vârstă.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...