Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Verificati aici: http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/indexBucuresti.htm
ATENŢIE !!! La sediul din STR. PIAŢA AMZEI, NR. 13, SECTOR 1 se vor prelua cereri de eliberare a paşapoartelor simple electronice pentru cetăţenii români cu domiciliul în România în cazul primului paşaport sau înlocuirii celui deţinut anterior, indiferent de vârstă.

 

 

Multam. Am citit, pot merge si la sectorul 3. Uraaaa!! E cel mai aproape de noi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kari  [:-)))]

 

Anja, sper sa treaca perioada asta  [pup]

 

Strumphi, ce nebunie acolo la voi  [zirea] sa se termine cu bine.

 

Miha, succes Silviei mai departe la calarie  [pk]

 

Rufus cred ca e la mare si soare.

 

Eu acum 2 nopti am visat ca aveam un bebelus, baietel  [zirea] si chiar imi placea...aseara am facut misto de Marco si l-am intrebat cum ar fi sa  [ph34r] si mi-a raspuns ca-l avem pe Luis, asa ca nu ne mai trebuie baiat  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si tot la perisoare, m-a distrat tare soacra asta vara, cand i-a vazut pe copii sorbind doar zeama si pescunind perisoarele din ciorba si mi-a zis, "ca isi cere scuze ca imi zice, dar ca de la mine au invatat sa fie asa sclifositi". Si apoi si-a amintit ca eu nu ma sterg de 2 ori pe acelasi servetel de hartie, deci va inchipuiti ca eu consum mai multe servetele la masa decat un om obisnuit..la fel si copiii, nasol, ff nasol!!

 

Ntz, ntz. Dar voi chiar nu va ganditi la natura, la toti copacii taiati pentru hartie...

 

Mihaela, castravetii aceia sunt fix ce trebuie pentru pus la borcan. Ce fain ca la voi se gasesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Strumph si Viv cum mai sunteti azi? Strumph, sper ca a trecut durerea de cap. Avanseaza pavelagii aia? Macar de ei sa scapi.

 

Viv, esti mai ok? Nervii inca-s facuti cu placa sau s-au mai ondulat intre timp? Distractie placuta Silviei! (Si eu zic, bine ca pleaca feroviar.

 

Blackpisi, multa sanatate lu' Sissy! Sper sa functioneza transfuzia si sa fie bine! Nici eu nu stiam se transfuZii la animale.

 

Mariana, spor la cumparaturi scolare!

 

Daniela, bafta Laurei si sa se rezolve repede si bine treburile admin. Ahhh, inceput de facultate, o lume complet noua si fasacinanta - mai ales daca mergi departe de parinti. Pentru ea va fi si alta tara, alta cultura, alti oameni, noi prieteni- ma entuziasmez eu numai cand ma gandesc. Mi se face dor de scoala in fiecare septembrie, desi cand eram la scoala nu imi placea ca trebuia sa invat si la materiile neinteresante ca fizica sau matematica [:D].

 

Ella, tare de tot Marcia! Imi aminteste de asta:

 

'- Ce frumos stii tu sa spui poeziile Maria. Zau asa, ar trebui sa te faci artista!

- Haide, Ticusor... zi mai bine ce vrei!'

(pentru ne-nostalgici ca mine, e din Ciresarii)

 

A propos de tuns, a mai crescut parul meu un pic si pot sa il asez mai omeneste, nu mai sunt chiar in straturi [:D].

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blackpisi, sănătate pisicuței, of, e tare rău când îi vezi la medic.

 

Ioana, da, pentru Alexandra e un nou început. E puțin speriată că va trebui să fie pe picioarele ei (printre altele mi-a zis: ”îți dai seama că va trebui să mănânc ce-mi gătesc, da?” [:)] ). Și a plâns că pleacă, că-și lasă prietenii... A scris pe blogul ei aici, recunosc că am plâns și eu puțin când am citit.

 

Mariana, coșmarul era dacă aveai la nuntă plicul și n-aveai euroii de pus în el, așa că aveai euroi și n-aveai plic nu se pune  [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La intrarea in cartierul nostru e un Lild si langa el au inceput sa construiasca un Homebase (ptr casa si gradina), Domino's Pizza si mai ceva. De Homebase-ul ala ma bucur cel mai mult, la primavara o sa trec zilnic pe acolo. [:D] Ei scot florile trecute la vanzare si dai cat vrei tu pe ele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Blackpisi, sănătate pisicuței, of, e tare rău când îi vezi la medic. Ioana, da, pentru Alexandra e un nou început. E puțin speriată că va trebui să fie pe picioarele ei (printre altele mi-a zis: ”îți dai seama că va trebui să mănânc ce-mi gătesc, da?” [:)] ). Și a plâns că pleacă, că-și lasă prietenii... A scris pe blogul ei aici, recunosc că am plâns și eu puțin când am citit. Mariana, coșmarul era dacă aveai la nuntă plicul și n-aveai euroii de pus în el, așa că aveai euroi și n-aveai plic nu se pune [:)] .

 

Daniela, imi place mult nepoata ta: desteapta si analitica, amuzanta si emotiona(n)ta. Bravo copil bun!  

 

Spune-i ca prietenii vor veni sigur in vizita, ca e plecata intr-un loc destul de exotic al Europei. [:D] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, mulțumesc  [flo2] , o să-i transmit. E un copil bun, într-adevăr.

 

Referitor la vizite, de ce crezi că m-am înscris prima pe listă [:D] ? (Mă duc la ea în septembrie). Bine, glumesc, nu de asta mă duc, dar sigur va avea destui vizitatori dintre prieteni (că o să fie oferta la pachet: o întâlnire cu ea și o vizită în Amsterdam).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning! [cit]

 

Azi nu mai vine James, deci uraaaaaaaa!! Iesim afara in sfarsit dupa 2 zile super calduroase si prizoniere in casa. 

 

Am intrebat-o pe Miss ce sa facem, unde vrea sa mergem azi? To London imi zice ea entuziasmata peste masura! [:D] Ma pufneste rasul si ii zic:

- we are living in London, so we are already in London!

- Noooo silly mummy, to the other London?!  [fri]

- Sophia, but there is only one London in the whole wide world!  [soricel]

- Let`s go to the Old London Town!  [:-)))]  

 

Rezolvat misterul, ea vrea in centru ca asa ii zice. La noi aicilea in nord nu-i ca pe centru si ea vrea plimbata in Londra turistica. Nu ca am fi noi tare departe de Old London Town dar nici gard in gard cu Westminster ul. [:-)))]

 

O intreb cand s-a trezit, tare devreme oricum, daca a dormit bine??

- yes, I slept very well, like daddy!? 

- how is that? [alcool]

- like a rock!  [batcap]  [:-)))]

 

Imi spune deunazi: 

- mummy, you are sooo cuteeeeeeee!!

Oh, thank you Sophia! 

- You are as cute as a white fluffy kitten!  [fri]  [:-)))]  [:-)))]

 

De vreo cateva saptmani ma bate la cap ca ea vrea pet. Eu nu si nu, dar totusi ce vrei? Imi zice ca vrea kitten  [bib]  i-am spus ca o pisicuta nu sta asa mica forever, o sa creasca. Cica stie, dar ea tot vrea. Si daca nu iau pisicuta sa ii iau un gold fish?!  Nu mai bine ramane la kitten ca si asa mi-a spus ca-s fluffy and cute like a white kitten?   [il]  [:-)))]  deja are pet ul, ca-s si pufoasa si si ascult de ea!  [soricel]  [:-)))]

 

Gata cafeaua, ma duc sa sarim in sandale sa plecam brambura. O sa caut undeva sa ne racorim, cred ca ajungem in fantani pe undeva  [pl]  DEja la ora 9 erau 25 grade si frigea soarele rau. O sa fie iar o zi de foc! 

 

O zi frumoasa! [ping1]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...