Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ntz, ntz. Dar voi chiar nu va ganditi la natura, la toti copacii taiati pentru hartie...

 

Mihaela, castravetii aceia sunt fix ce trebuie pentru pus la borcan. Ce fain ca la voi se gasesc.

 

hm, o solutie ar fi sa foloseasca servetele de hartie cu dimensiuni mai mici si / sau intr-un singur strat, paguba s-ar diminua si cu 50%...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Black, sanatate pisicii.

Luis a stat in spital 5 zile, acum 3 ani, cand a avut accidentul...nu m-am dus sa-l vad, mi-ar fi facut rau...si cred ca si lui...dar ma sunau medicii de la spital, de 2 ori pe zi si-mi spuneau ce face...a avut mare noroc ca a supravietuit, in general pisicile mor dupa un astfel de accident.

 

Daniela, vreau si eu la Amsterdam  [:D] bafta multa nepoatei, sa se acomodeze usor...baiatul unui coleg de-al meu studieaza acolo de anul trecut, e irlandez. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-am spus ca imi sunteti drage! [flo2]

Gata, incep sa imi revin la starea normala! De fapt cred ca sunt workoholica!!! Am avut cateva saptamani in care am cam fost scoasa din priza asteptand sa vad ce urmeaza sa fac. Si cum lucrurile nu s-au asezat cat de repede voiam eu, incepusem sa ma plictisesc si sa imi fac tot felul de scenarii, sa am second thoughts despre anumite decizii! Azi s-au limpezit apele, deci voi fi iar agitata si optimista:)))))!

Azi dim am fost o mama rea! In zapaceala de dim, copiii, in loc sa fie cu capul la ghiozdane, si lucruri de luat la scoala, erau cu ochii pe telefoane la pokemoni. Unul s-a intrebat asa naiv, "oi avea prosop pt sport?" dar n-a verificat, iar eu desi am auzit, nu am vrut sa ii spun ca nu! Celalalt a uitat cheile de la casa, dulap scoala, dulap sport! Le-am amintit in masina, dar nu am vrut sa ma intorc dupa ele... Mi-au zis ca sunt o mama rea, rea!!! De maine, cred ca le dau interdictie la pokemoni... [pk]

Iar colac peste pupaza, sotul se gandea la altceva, si in loc sa o ia spre scoala copiilor a luat-o pe autostrada spre job. Eu am zis prea in ultima clipa, deja era pe iesirea spre autostrada, deci a tb sa mai mergem pana la urm iesire...

 

Black, sa se faca bine pisicuta!

Daniela, succes nepoatei! Scrie tare frumos! Sa fie optimista! Urmeaza asa niste ani frumosi.. alti prieteni, alte vise!

Strumphy, te invidiez, cum la voi sa fie 25 de grade... Noi stam la 20... Pai ziceau ca asa cum e vremea la Londra va fi si la nois peste cateva zile. Te rog sa trimit soarele incoace... Racorire placuta la fantani!

Otilia, Corina chiar la copacii taiati pentru servetelele mele nu m-am gandit, si nici sa fie mai mici sau intr-un strat... [:)] Oricum majoritatea servetelelor sunt facute din hartie reciclabila..Si sa ma spal de 10 ori pe maini cu sau fara sapun este la fel de neecologic...

Ioana, si daca florile sunt trecute isi mai revin?

Fleur, sa iti scriu retetele pe PM ca sa nu infestez aici forumul?

Ella, ahh, un bebelus...uneori si eu ma gandesc nostalgic, si eu n-am nici pisoi:)))

Miha, la noi sunt langosi de vanzare la fiecare festival...

Viv, Rox, Viv_06, Kari, Miana, Mariana, Seri, Laura, Silvi , sa aveti o dimineata insorita [flo2]!

Mai citesc sa vad pe cine am uitat!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Azi e ziua surorii mele mai mici.

 

Dark, La multi ani cu sanatate piticoatei tale!

 

 

Anja, Viviana cum mai sunteti azi?

 

Strumphi, plimbare placuta si sper sa terminati cat mai repede cu santierul.

Eu tot aman de ceva vreme, asa ca am stabilit cu sotul ca in aprilievom renova si noi apartamentul. Va fi ultimul an cand Mihai nu va avea teme si ne va fi o idee mai usor.

 

Black, am mai invatat ceva azi. sanatate multa pisicutei Sissi. Vivi ce face?

 

Ioana, voi ce program aveti azi?

 

Vivi_06, am admirat copii frumosi in piscina!

 

Kari, foarte frumoase povestile! Eu abia astept sa citesc toate intamplarile voatre si iau notite.

 

Daniela, vad ca esti la fel de ocupata. Eu ma bucuram ca se anunta o perioada mai linistita....aiurea vine in control Curtea de Conturi.

 

Mariana, tu cu Soy Luna eu cu pisici si dinozauri.

 

Ella, deja teste?

 

Fetele de mult vrea sa va intreb. Voi va cumparati toate cartile sau aveti vreo biblioteca de unde imprumutati. Ideea e ca nu am asa de mult spatiu de depozitare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc de Paris.

 

Mi-a placut ft mult, nu mi s-a parut deloc murdar, mancarea ca pret e ok (chiar mai ieftina decat aici), berea insa e scumpa rau (250 ml - 6 euro, 450 ml- 9 euro  [zirea] am gasit insa bere alba, asa ca-i iert), pretul la taxi e ok (aici e de vreo 5 ori mai scump).

 

Hotelul unde am stat (Les Invalides ca zona) e ft fain (Le Petit Chomel il cheama)...micut, dar dragut...de 3*, dar conditii ft bune, camera mare, cu ferestre...rezervasem camera clasica, dar ne-au dat superioara  [pk] pretul a ramas acelasi, plus ca am platit cu 60% mai putin decat pretul afisat (am avut noroc cu booking)...altfel camera ar fi fost 280 euro pe noapte  [fal]

Dupa ce-am ajuns joi, am facut check-in, iar apoi am plecat pe jos spre Notre Dame...pe drum ne-am oprit sa mancam la un restaurant...strada pe care era restaurant se cheama Buci  [:-)))] (se pronunta insa busi)...cat am mai ras cand am vazut numele...si-l tot repetam, de am exasperat-o pe Marcia...dragut restaurantul si preturi ca pt localnici...Marcia si-a luat melci, eu mi-am luat pate din ficat de gasca...am gustat si eu melcii si nu mi-au placut...ei i-au placut mult, visa doar melci dupa aia  [:D]

 

Am fost la Notre Dame, apoi am luat autobuzul verde, care te plimba prin tot orasul si poti cobora unde vrei tu...ne-am oprit la Trocadero, am facut cateva poze, apoi am plecat mai departe...a inceput sa ploua, noi insa am ramas la etaj si ne-a facut fleasca...la un moment dat ne-am mutat jos, dar apoi a iesit soarele si am revenit la etaj...am vazut si Louvre, Marcia nu a vrut sa coboare din autobuz..daca vrei sa vizitezi tot palatul iti trebuie 9 luni, asta fara pauze  [ph34r] dupa plimbare, luat aer, udate de ploaie, uscate la soare, am revenit la hotel, iar pe seara am mancat la un restaurant de langa hotel...restaurant care s-a inchis la 20.45 si ne-a dat afara  [zirea]

 

A doua zi am fost la Disneyland...am avut idee buna cu luatul biletelor online, inclusiv transport...au fost punctuali, autocar VIP class  [:)] am facut 40 de min pana la Disney...intai am vizitat Disney studio, Marcia s-a dat in toate atractiile cu adrenalina...apoi ne-am mutat in park, dar atractiile pt varsta ei erau putine, 3 din ele chiar inchise...am fost si in cateva atractii pt familii, dar nu au fost cine stie ce...am mancat de pranz, apoi ne-am reintors la studio...si acolo am ramas pana am plecat la 8.

M-a mancat in fund sa ma dau intr-una dintre atractii  [batcap] era ca un lift, cu fotolii..aveai centura...la inceput s-a tot plimbat intre etaje si la un moment dat a coborat 13 etaje cu o viteza de mi-ajunsese inima in gat...si apoi tot asa, sus si jos...nu-mi place deloc senzatia de cazut in gol, o urasc...Marcia nu a avut nici o problema, lumea tipa in jur, eu ma tineam de manerele de langa fotoliu, mai aveam putin si ma bagam sub el..noroc ca nu dureaza prea mult plimbarea.

Nu pot spune ca m-a impresionat Disneyland, Europark a fost cu mult peste...dar asta poate unde e pt copii mici...atractiile din park sunt in majoritate pt ei si pt familii...si bineinteles ca acolo erau si cozile cele mai mari...daca la atractiile cu adrenalina asteptai 5 min, la celelalte se astepta de la 30 de min in sus...Marciei insa i-a placut ft mult, ar vrea sa mai mearga o data...deci e chestie de gusturi..

Am vazut si ft multe cupluri, fara copii, tineri sau mai putin tineri...am auzit si romaneste...am vazut si o masina din Elvetia...in rest plin de francezi, americani, englezi, spanioli. 

 

Ma opresc aici, vad ca am scris un pomelnic  [:D] de restul va povestesc mai tarziu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...................

Mariana, coșmarul era dacă aveai la nuntă plicul și n-aveai euroii de pus în el, așa că aveai euroi și n-aveai plic nu se pune  [:)] .

A fost, a fost...cum era sa dau asa euroii fara plic? Nu era civilizat... [:)]

Si tot ma intrebam cum de n-am luat unul de la servici [:)]?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi a început ploaia și e răcoare. Mă bucur că plouă, trebuie să are al meu câmpul și nu poate dacă nu plouă, că e tare uscat. Atunci cu focul a trebuit să ”împacheteze” sola (să are pe tot perimetrul 3 brazde), ca să nu se întindă focul. Și cum era tare uscat pământul, a mers tare greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura78nico, la multi ani surorii tale! Noroc si sanatate cat cuprinde [flor]

Si noi detinem o ditai biblioteca cu carti...ale co-locatarei plus ce-am adus si eu de-acasa, mai avem achizitionate pe parcurs si toata colectia Jules Vernes in tipla pt. mandruca. I-a cumparat-o DH la pachet cu ziarul Adevarul...Citesc pdf-uri descarcate de pe net, ba de la prieteni...cumpar destul de rar pentru noi, acum ii "dotez" biblioteca mandrei de la ea din camera.

 

Pssst, pot sa-i spun sefului ca sa nu ma deranjeze pentru ca sunt la Paris [:D]?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...