Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Azi dim am fost o mama rea! In zapaceala de dim, copiii, in loc sa fie cu capul la ghiozdane, si lucruri de luat la scoala, erau cu ochii pe telefoane la pokemoni. Unul s-a intrebat asa naiv, "oi avea prosop pt sport?" dar n-a verificat, iar eu desi am auzit, nu am vrut sa ii spun ca nu! Celalalt a uitat cheile de la casa, dulap scoala, dulap sport! Le-am amintit in masina, dar nu am vrut sa ma intorc dupa ele... Mi-au zis ca sunt o mama rea, rea!!! De maine, cred ca le dau interdictie la pokemoni... [pk]

!

 

 

esti fix genul meu de mama :))))

cheers!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma intreba Laura "cum mai sunteti azi?"

Dar eu nu am terminat de povestit de ieri!

 

Are parul lung, foooarte des si firul gros. Deci se incurca. Il rupe cand piapatana cu peria.

I-am spus ca am o perie din par de porc si un pipetane cu dintii rari.

De o saptamana si ceva EU o pieptan si ii fac coada impletita - zilnic.

 

Totul a fost ok pana ieri. Am tras-o putin de par. Apoi chiau si vai cand nu eram cu mainile in parul ei. Am ras putin. Dar stati ca nu trebuia sa rad: nu am empatie, numai persoanele superioare au.

Nu zic nimic. Termin. Vine la mine: m-ai tras de par si ai mai si ras.

Pentru ca sunt o persoana vesela si lasa-ma in pace ca nu vreau sa-mi stric dispozitia cu discutii inutile. Nu te mai pieptan si gata. Case closed.

 

Aha, acuma te razbuni pe ce am simtit eu. Uite asa numai ca sa-ti fac in ciuda o sa ma duc sa ma tund baieteste sa nu mai ai tu ce pieptana.  [:-)))]

Am avut 2 variante:

- sa-i spun paguba-n ciuperci si sa-i dau o foarfeca

- sa-i intind 100 lei pentru coafor.

In concluzie nu am zis si facut nimic, am citit mai departe.

 

Azi dimineata numai lapte si miere. Din fericire coada ii rezistase nu a trebuit refacuta.

 

Tot ieri nepoata mea m-a rugat sa-i imprumut bani sa-si cumpere frigider, mi-i da inapoi peste un an. 

Vorbesc cu CCS - sa ne consultam.  Raspunsul - faci cum vrei draga mea.

 

Asa ca azi le-am comandat frigiderul si il vor avea maine.

 

Azi a venit la calcat si a trebuit sa fac mancare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 ]Ioana[/b], si daca florile sunt trecute isi mai revin? !

 

Da. Sunt trecute florile (inflorescentele) dar planta e ok, e vie, are si boboci sau daca nu are, cu un pic de ingrasamant ii dau startul. 

 

Ref mama rea, eu chiar mai devreme ii cautam Patriciei pe net liste cu ce trebuie facut dimineata, cu imagini (ca nu stie sa citeasca). Pot sa fac si eu lista, dar exista gata facute. O sa printez si laminez una, si ea trebuie sa faca ce e desenat acolo. Ca nu ma astept sa tina minte, daca nici macar nu isi amintea sa ia costumul de baie cand mergea la inot. [:D]. Baietii tai sunt mai mari, dar poate ii ajuta si pe ei?

post-96777-41129_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da. Sunt trecute florile (inflorescentele) dar planta e ok, e vie, are si boboci sau daca nu are, cu un pic de ingrasamant ii dau startul. 

 

Ref mama rea, eu chiar mai devreme ii cautam Patriciei pe net liste cu ce trebuie facut dimineata, cu imagini (ca nu stie sa citeasca). Pot sa fac si eu lista, dar exista gata facute. O sa printez si laminez una, si ea trebuie sa faca ce e desenat acolo. Ca nu ma astept sa tina minte, daca nici macar nu isi amintea sa ia costumul de baie cand mergea la inot. [:D]. Baietii tai sunt mai mari, dar poate ii ajuta si pe ei?

Ioana, esti draguta! Patri a ta e micuta, abia acum invata sa se organizeze. Dar ai mei sunt mari si responsabili! Poate ca ar trebui sa le printez lista, asa ironic! Eu ma astept sa stie mai bine decat mine ce le trebuie pt scoala... Numai ca "pokemonii" astia i-au absorbit de numa, numa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...