Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello,

 

mi-am facut si a 2a cafea, ca am auzit ca vine ziki cu povesti si precum a lipsit multtttt, eu m-am pregatit  [cit]  Hai lasa bagajele, le desfaci dupa ce ne povestesti tot tot! [:p] 

 

La noi in sat e iar cald, prea cald pentru mine/noi. Ma simt ca naiba, nici nu am dormit bine de cateva nopti si incepe sa ma ajunga oboseala. Ieri am fost plecate in oras si caldura si zapuseala si-a spus cuvantul. Nu mai povestesc cat era de cald in metrou, nebunie curata. Pe Central line parca era in sauna, ori chiar mai rau. Am vazut cateva persoane lesinand de caldura, iar in metrou fiecare avea cate o sticla de apa/suc, o bautura ca fara nu se poate. Eu cu Sophia am dat gata cateva sticle dus-intors. Pe telefonul meu aseara pe la 8 inca arata 32 grade! dar se simteau mult mai multe! 

 

Noi iar blocate in casa ca vine James sa ne puna provizoriu doar chiuveta si sa racordeze masina de rufe ca deja am vreo 2 munti de rufe adunate la spalat si nu mai pot sta asta. Nu poate pune inca toate dulapurile si masina de vase, dar o sa zic multumesc doar cu chiuveta si masina de rufe racordata la apa si canalizare. O sa trebuiasca sa le dea jos iar cand o sa puna dulapurile la loc, dar mai intai sa se usuce complet si sa puna gresia, apoi dulapurile si masina de vase si chiuveta. Nebunie curata, stiu! Dar asta e, cu asta defilam. 

 

Eu m-am staurat de haosul din casa, plus caldura, plus mizeria si dezordinea... mai incepe si scoala in curand... of! Am asta o stare de usoara panica, dar o sa le rezolv eu pe toate. Nu ma mai gandesc pentru moment. Doar stau si astept... sa cina James si poate aduce si ploaia cu el. 

 

Azi dimineata imi bate la usa un nene. Eu cu ochii carpiti, zburlita si cu camasa de noapte stramba pe mine. Raspund si imi zice s amut masina din fata casei. Mda... barbatu` meu a mutat aseara masina, a trantit-o drept in fata casei ca el nu a vazut nici o restrictie. Dar nu a vazut ca tre` sa se caute iar la ochi. Astia inca lucreaza aici la trotuare si masina fusese pe partea cealalta de strada in diagonala si de luni ii tot spun, muta masina aia in alta parte ca ai sa-ti iei amenda. El da o mut cand vin de la birou, dar precum eu spun, eu aud... ieri dimineata inca era acolo. Astia se chinuiau sa sape si sa faca trotuarul si ii trimit mesaj ca a uitat sa mute masina. El da din umeri si zice ca na asta e, o sa isi ia amenda ca a parcat in zona restrictionata desi e parcare de rezidenta dar acum cu lucrarrile astea pun restrictii pe portiuni de strada unde lucreaza la trotuar. Aseara cand vin din oras vad ca nu si-a luat amenda, desi masina din fata lui avea lipita amenda in geam. II spun sa o mute si el o muta in fata casei desi eu am vazut ca e restrictie inca. El a gasit loc fix e o masina, fix in fata casei noastre si acolo a trantit-o. Il intreb asera de o mie de ori daca sigur o poate parca acolo, el ma asigura ca da. Azi dimineata cand a venit nenea sa ma roage sa mut masina , asta de la primarie care e cu civil enforcement deja lipea amenzi pe masinile parcate in zonele de restrictie. Noroc ca am rugat vecinul sa mute masina ca eu nu conduc si noroc ca am cheie de rezerva in casa. De altfel nu numai ca ii lipea o amenda frumusica pe geam, dar i-o ridica ca altfel nu puteau astia sa isi faca treaba. Daca ieri a scapat sa ii ridice masina, azi sigur i-o ridicau si sa o recuperezi e pe putin 7-800 lire. Il vedeam eu pe unde scotea camesha daca trebuia sa plateasca attatia bani sa isi ia masina inapoi. 

 

Deci cu de astea ne ocupam noi in ultima vreme. Vreau liniste si pace, fara praf, fara zgomote, fara dureri de cap. Si fara caldura asta nebuna care m-a terminat de puteri. 

 

Cam asta de la mine acum. Sa il sun pe James sa vad cand apare ca e acusi 12 si el inca nu a ajuns. Eu nu stau azi toata ziua in casa ca innebunesc. Si mai am si de facut mici cumparaturi. 

 

Vreau racoareeeeeeeee!!!!!!!!! [ventilator]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

La categoria rele (sau mai putin bune [:)] ) imi spun ca apa de la robinet nu e buna, are bacterii [:D], nu mai vor sa se spele in fiecare seara 

 

 

hahahahaa, spalatul des dauneaza grav sanatatii [:D]

zi-le ca nu se pune si sa se miste la des-prafuit ca altfel pui furtunul pe ei [:D]

 

Mianna, zi, zi, socheaza-neeee!!! doamne sfinte, ce lilieci??? aia nu e buni~!!!! [:D]

 

donsoara ziki, soyez la bienvenue [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sa va mai spun una ca am uitat, ca am timp pana vine James care nu raspunde la telefon [doh]

 

Ieri seara si alaltaseara a trebuit sa ud florile la stropitoare si cu sticla.  [alcool]  Pentru ca nu am apa in gradina sa le ud cu furtunul, daca mi-a schimbat tevile in bucatarie si nu am chiuveta si apa, deci nici apa in gradina la robinet. Deci am carat apa cu stropitoarea si sticlele de la baia de sus, de la cada. Sa ma fi vazut cate ture am facut sus jos cu stropitoarea si sacosa cu sticle in cealalta mana!  [:-)))]  si la cate flori am eu acum in gradina si la cat de cald, am facut ceva ture  [fri]  noroc ca aveam in casa sticle goale de la apa si nu apucasem sa le arunc si precum nu aveam destule am golit ce sticle mai erau incepute. Sper sa vina azi James sa imi dea drumul la apa ca la asa calduri eu nu mai fac neveta sus jos pe scari cu stropitoarea.  [batcap]

 

Am pus sapt trecuta cateva poze cu gradinuta mea de vara : http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/154098-calendarul-gradinarului-vesel-31/page-32 sa calculati cam cate ture am facut eu cu sticlele si stropitoarea  [alcool]  [:-)))]  [:-)))]   aventuri, sa nu ma plictisesc cumva vara asta! [:D] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...