Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

strumfi, maica, dar nu putea james sa-ti monteze provizoriu furtunul de apa racordat la baia de la etaj ? si udai de la inaltime, nu facand curse pe scari cu sticlele goale/pline.

io as profita de james si l-as pune sa-mi faca o instalatie separata (teava si robinet cu racord pentru furtun) pentru gradina.

 

mvaiiii, acum am vazut si eu minunata gradina, in toata splendoarea ei.

strumfi, zici ca-i o gradina fermecata, din povesti....acum zici c-apar zane si pitici de sub tufe...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fireste, daca nu-l aduce Ruf pe prietenul in cauza, caz in care va trebui sa fiu o duamna [:-)))]

Ce sa mai aduca Rufus din prieten!!!!...Nu vazura-ti ca mi-l mancara, pe la topicu' cu pricina, cocoanele cu fulgi cu tot????? [nervo] Noroc cu Viv ca a mai potolit spiritele, ca nici fulgii nu mai ramaneau de el! [neand]

Si apoi, ce sa faci cu el, asa iradiat... ca doar se transmsite iradierea mai rau ca varcolacii [flu]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

strumfi, maica, dar nu putea james sa-ti monteze provizoriu furtunul de apa racordat la baia de la etaj ? si udai de la inaltime, nu facand curse pe scari cu sticlele goale/pline.

io as profita de james si l-as pune sa-mi faca o instalatie separata (teava si robinet cu racord pentru furtun) pentru gradina.

 

mvaiiii, acum am vazut si eu minunata gradina, in toata splendoarea ei.

strumfi, zici ca-i o gradina fermecata, din povesti....acum zici c-apar zane si pitici de sub tufe...

 

hahaha... piticii lipsesc, zana am [:D]  [il]  [:-)))]

 

da` am robinet Corina, e separat in gradina, si furtun.. cum crezi ca as putea uda asa gradina la stropitoare? Nu am mai pus la socoteala si florile din fata casei ca si alea vor apa si car cu stropitoarea ca la alea nu am cum ajunge cu furtunul, dar acolo cu 3 stropitori am terminat.  

 

acum nu am cum uda la furtun pentru ca neavand chiuveta, robinet din gradina e legat cumva la apa/teava de sub chiuveta.  centrala are acum apa, dar pentru ca a inlocuit tevile nu a pus atunci si chiuveta la loc sa faca legatura la apa si canalizare, ca era 9 seara si el abia termina cu cimentul

 

acum de vreo juma de ora a venit si munceste la facut legaturile si tevile de apa si canalizare si asta pentru ca e baiat bun sa nu ma lase fara apa la chiuveta si sa nu ma tina fara rufe spalata inca o sapt si ceva pana s-o usca acolo nenorocirea asta de apa infiltrata. dupa ce se usuca trebuie sa dea chiuveta jos, sa puna dulapurile si sa lege iar masina de vase si rufe la apa si canalizare... 

 

ai inteles ceva?  [batcap]  ehh aventuri de vara sa nu ne plictisim... 

 

eu ma gandesc la ce factura o sa primim la final?  [fri]  [fri]  [fri]  daca numai 900 lire au fost cele 3 ore la reparat teava de gaz, acum ca a muncit atatea zile si atatea ore? tre` sa sparg vreo banca? ca asigurarile deconteaza doar 5.000 si restul punem noi! [fri]  [fri]  [fri]  si inca nu a terminat, mai are de pus gresia, de refacut baia ce au spart aia atunci... valeu si valeleuuuuu de portofelu` nostru!  [fri]  [fri]  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pfff, strumfi, dar james nu stie sa-ti spuna asa, estimativ, cat va fi devizul ?

nu poate sa-ti faca o separatie pentru furtunul din gradina, sa nu se mai alimenteze de la instalatia din bucatarie, ci din subsol sau din alta conducta ? trebuie sa aveti o conducta de alimentare prin curte, pe langa casa, pe unde va vine apa din conducta principala...

din toata nebunia asta cu caldura care va supara, ia si partea buna - ajuta la uscarea mai rapida a umezelii din casa....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Strumphy, nu stiu ce am, dar azi de cand tot citesc despre James "asta al tau" si aventurile lui, despre caldura cotropitoare din imprejurimi il vizualizez, asa ca un fel de Chipendau [aerob] , cu ustensilele de lucru atarnand pe bustul gol cu patratele si ma gandesc la la asta se refera Corina cand zice de partea plina a paharului.. [greutati]. Zi-mi ca nu e adevarat!!! [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...