Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Bună ziua și de la mine!

 

Strumfi, eu zic că e mai scumpă manopera la țeava de gaze, că e personalul mai calificat (că altfel face bum instalația, nu poate umbla orice Dorel). Deci s-ar putea să fie mai puțin la țevile obișnuite. O îmbrățișare mare, trece și perioada asta. 

 

LauraNico, la mulți ani sorelei [s] [s]!

 

Nu mai știu cine zicea de Elefant, eu adineauri m-am conversat nervos cu o domnișoară de acolo (mă rog, e vina sistemului, dar nici domnișoara nu pricepea). Am avut o comandă la ei acum 2 săptămâni, pe care am returnat-o (o geantă, care pe site era descrisă roșu aprins, în realitate era roz somon). Am optat pentru un voucher valoric, deci să nu-mi trimită banii înapoi, că sigur mai fac eu o comandă la ei. Săptămâna asta am făcut o comandă în care am ales 3 produse, și am plătit cu voucherul valoric și o diferența (mică) de pe card. În comandă apar toate produsele cu valoarea discountată deja de primul meu voucher valoric. Pe factură la fel. (Probabil ca să pice cu valoarea efectiv plătită, care era diferența aceea mică, de 25 de lei în cazul meu). Buuuun. Vine a doua comandă și vreau să returnez unul dintre produse, că nu-mi place. Surpriză, aplicația lor îmi spune că îmi dă înapoi valoarea mică, fără voucherul meu valoric, pe care tot eu l-am plătit! Deci dacă eu am avut o comandă inițială de 144 de lei și a doua de 169 de lei (din care 25 i-am plătit cu cardul) ei vor să-mi dea acum înapoi doar 16 lei, că așa le apare lor pe facturi! Vai ce m-am nervozat... Domnișoara îmi spunea să le zic eu cât să-mi dea înapoi. Păi de unde să mai știu eu exact cât era a doua geantă, dacă pe comandă și pe factură apare un total de 25 de lei! (Mă rog, am calculat cu regula de 3 simplă, am repartizat voucherul proporțional și am aflat, dar nu treaba mea să le zic cât trebuie să-mi dea înapoi). Am pus-o pe ea să calculeze / să întrebe sistemul și să mă sune înapoi.  [:D]

 

(Oare se înțelege ceva din ce am scris?)

 

Mă duc să mă calmez, o mai las puțin și o sun iar, să văd ce-mi zice. Le-am zis că au un mare bug în aplicație, nu știe să facă diferența între voucher promoțional și voucher plătit deja de client. Mă mir că nu s-a mai plâns nimeni de asta până acum.

 

Edit: morala este să nu faceți retur la retur la Elefant, sau dacă faceți să optați mereu pentru returnarea banilor, că altfel pierdeți timpul ca mine (poate-și fixează totuși bugurile din aplicație cu această ocazie [:D]).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Wow, Daniela! Ce patanie! Da, se intelege ce ai zis si intr/adevar au o problema cu softul daca asa calculeaza. De la Elefant am luat carti si 2-3 jucarii. Recunosc ca m-au pierdut de client fidel de cand s-au transformat in 'mall' si vand de toate, de la chiloti pana la fitil de lumanari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Strumphy, nu stiu ce am, dar azi de cand tot citesc despre James "asta al tau" si aventurile lui, despre caldura cotropitoare din imprejurimi il vizualizez, asa ca un fel de Chipendau [aerob] , cu ustensilele de lucru atarnand pe bustul gol cu patratele si ma gandesc la la asta se refera Corina cand zice de partea plina a paharului.. [greutati]. Zi-mi ca nu e adevarat!!! [:D]

 

Tiiii.. da` ce l-ai ghicit!!  [il]  [:-)))]   ai cumva a spy cam in casa mea,  il urmaresti pe James pe web cam ul laptopului meu?  [:-)))]

 

L-ai ghicit, e tare frumusel. ( sa nu ma spuneti barbatului [fri]  [:-)))]  ) dar e insurat!!! [hagi] ...are si muschi dar sunt ascunsi sub tricou  [q]  [q]  si mai si studiaza, mai are cateva examene si termina facultatea de drept!  [jamaica]  E baiat destept si bun la casa omului, stie de toate. ( nu stiu daca chiar de toate, da` presupun [nebu] [:I] [hot]  )  Are certificari pentru toate: apa, gaz, electric, constructii...   Cica inca 1-2 ani de munca fizica si apoi cand termina facultatea sa nu mai vada nici o instalatie de nici un fel [:D] 

 

A terminat James, evadam si noi, plecam afara ca mi-a pus Sophia nervii pe moatze!  [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tiiii.. da` ce l-ai ghicit!!  [il]  [:-)))]   ai cumva a spy cam in casa mea,  il urmaresti pe James pe web cam ul laptopului meu?  [:-)))]

 

L-ai ghicit, e tare frumusel. ( sa nu ma spuneti barbatului [fri]  [:-)))]  ) dar e insurat!!! [hagi] ...are si muschi dar sunt ascunsi sub tricou  [q]  [q]  si mai si studiaza, mai are cateva examene si termina facultatea de drept!  [jamaica]  E baiat destept si bun la casa omului, stie de toate. ( nu stiu daca chiar de toate, da` presupun [nebu] [:I] [hot]  )  Are certificari pentru toate: apa, gaz, electric, constructii...   Cica inca 1-2 ani de munca fizica si apoi cand termina facultatea sa nu mai vada nici o instalatie de nici un fel [:D] 

 

A terminat James, evadam si noi, plecam afara ca mi-a pus Sophia nervii pe moatze!  [ups]

Mie imi place din ce in ce mai mult de James-ul cel legendar....Daca ai pune si o poza, asa pt posteritate, ca nu se stie niciodata cand se sparge teava la casa omului, si poate isi extinde clientela...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai mari. Adica, fluturii sunt prima treapta. Dupa aia mai urmeaza altele. Daca iti bagi telecomanda in frigider si berea pe noptiera, esti deja 2-3 trepte mai sus [:D]

cred ca le-am sarit (treptele) din prima [:-)))] azi am descoperit c-am "furat" paharul din baie (cel pt periuta de dinti) de la pensiunea unde-am stat (adica l-am bagat frumos in bagaj cand mi-am strans lucrurile, asta intamplandu-se la cateva minute dupa cele de nepovestit)

 

se pune? [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...