Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Sibiu(52)


Recommended Posts

Kyty acea injecție se face în ziua 21 a ciclului care urmează sa Îți vina. După aceea aștepți următorul ciclu și apoi faci un ecograf și vei începe stimularea. Din ziua 8 de ciclu aproximativ începi stimularea și o vei face 12 zile. Aici depinde de Cum reactionezi tu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 578
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Kyty oricum luna aceasta trece indiferent ca vei lua AC sau vei face dipherline. Doar pe ciclul din octombrie începi stimularea. Cum ti-am explicat mai sus. Stai liniștită și nu te stresa. Ia vitamine și acifol iar timpul va trece și el. VELVET Mulțumesc de ajutor. O sa îmi fac analiza nk și vedem cu ce mă aleg și de acolo. Oare trebuie făcută intr-o anumita perioada a ciclului?sau o pot face oricând ? Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lory si kty de isp este in concediu pana in data de 12 sept si in general cand este in concediu nu răspunde la mail dar imediat cum vine raspubde la toate stiu pt ca sapt trecuta miercuri a venit din timpul liber la mine sa imi zică cum sa scot ata de la op si unde pt ca dansul intra in concediu si mi.a zis pana cand Lory tu începi o noua procedura fiv sau fet? Dr Isp face histereoscopie cu anestezie generală este 1200 parca Ana imediat trece timpul

Miha, esti sigura ca dr Ispasoiu este in concediu pana in 12? la Gynmed revine din data de 7. Felicitati pentru nazdravani, sa creasca frumosi si sanatosi si sa va umple vietile de bucurie.

In rest, succes fete cucuiete! Si eu ma pregatesc de fiv 2 in toamna. Dar nu inainte de histeroscopie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorelay eu am facut in 2015.se face in zilele 6-12.m-a costat 610 RON pt ca atunci mergea cu casa de asigurari.altfel era 1500.internare o zi.pleci a 2 a zi.conditii f bune la polisano.in iulie am facut anul asta laparoscopie,n-a mai mers cu casa de asigurari.si am platit 1500 lei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, eu am mai facut o histeroscopie in februarie 2014 - in ziua 9 de ciclu - pentru extirparea unui polip endometrial - cu dr Ispasoiu. Atunci m-a costat 600 lei cu internare de o zi si cu bilet de trimitere - exact cum a zis si Velvet. Eu am plecat dupa cateva ore, dar sunt de aici si nici n-am conceput sa raman sa dorm in spital. 

Acum vreau sa fac inainte de fiv 2. E o poveste mai lunga...pe scurt in ianuarie 2016 am facut fiv 1 din 8 embrioni de z3 am ramas cu 2 blasto transferati, negativ. In februarie sarcina obtinuta natural - prima si singura - extrauterina - laparoscopie cu salpingectomie. Si vreau sa vad sa nu fi ramas cu balarii pe acolo. Nu mi-a fost neaparat recomandata, dar dr Chicea mi-a confirmat ca e o idee buna atunci cand i-am zis planul meu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...