Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Sibiu(52)


Recommended Posts

Velvet i-ai scris medicului ca mergi în octombrie la fet? Ai mai făcut ceva analize noi?ti-ai făcut rost de femoston ? Vroiam sa te întreb dacă după histero. ai avut sângerări? Și în ziua aia în care ai stat internată ai fost adormita sau ce ai făcut ? Ți se da mâncare acolo sau Cum? Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 578
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

lorelay inca nu i-am scris.nu,nu mai fac nicio analiza.nu,nu am facut rost de femoston.merg in weekend la ai mei.mama merge sa mi-l cumpere maine.la histeroscopie sangerarile sunt medii,cateva ore dupa.da,ti se da mancare in spital.eu am prins cina,pt ca am venit dupa ora 2 in salon.si micul dejun a 2a zi.

 

eu dupa ce mi-am revenit din anestezie,adica repede,am fost ok toata ziua dupa histeroscopie.a venit si dr I in vizita pe la 5 dupamasa si i-am zis ca sunt f bine si trebuia sa ma lase sa plec acasa  [clo] am plecat a 2 a zi la pranz.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet bănuiesc ca nu îți trebuie cămașă de noapte ca Îți dau ei. Soțul tău a putut sta cu tine în salon după ce ti-ai revenit ?sau este un program strict de vizite? Mi se apropie și mie timpul și parcă am ceva emoții ca nu știu Cum va fi. Nu am stat eu în spital atât. Scriei și tu medicului ca sa știe ca dorești luna următoare. Bine ca ai rezolvat cu femostonul. Capul sus ca vei fi graviduta de sărbători :*
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete dragi, ieri am facut si eu o histerscopie (a doua). 

M-am internat la ora 09:00, am facut analize de sange si EKG si m-am pus pe asteptat (Dr Chicea vine in clinica dupa ora 14:00). La 15:00 am urcat la ATI - cu camasa de noapte si papuci de la clinica, la 15:30 am intrat in sala, la 16:30 am iesit din sala. Inca 2 ore si un oic am stat la ATI. la 19:30 am plecat din clinica.

De dimineata de cand m-am internat am zis ca vreau sa plec in aceeasi zi - cum s-a intamplat si la prima histeroscopie - facuta in 2014 cu dr. Ispasoiu ca sa imi dea hartia de plata. La ATI am vorbit cu dna dr anestezist si cu dr. Chicea ca vreau sa plec acasa in aceeasi zi. Mi-au zis ca daca imi revin ok, nu e nici o problema. Drept urmare, am plecat acasa in aceeasi zi.

Cost: 1200 lei. 

Am sangerat moderat pana astazi pe la pranz. Aseara nu am simtit nici macar discomfort, dar mi-au facut un ketonal preventiv. In schimb, am vomat din cauza anesteziei cand am ajuns acasa - in conditiile in care ieri nu am baut decat 500 ml de apa pe la ora 19:00.

Succesc tuturor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, si apropos de saloane, in clinica exista saloane de 1, 2 sau 3 paturi. Pe mine m-a intrebat ieri la internare daca ma deranjeaza sa ma puna intr-un salon cu 3 paturi cu o doamna in varsta. Si le-am zis ca da, ca vreau sa stau singura. Asa ca mi-au dat o camera cu un pat. 

Si la prima histerscopie am stat tot singura intr-un salon cu 2 paturi si la laparoscopia din martie la fel, am cerut sa stau singura in salon si asa s-a intamplat.

Puteti observa usor ca sunt total antisociala :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arsaluis totul bine la histeroscopie?pe mine nu m-a lasat sa plec in aceeasi anul trecut si pt ca atunci mai mergea cu casa de asigurari.si presupun ca asta-i protocolul.pt ca si eu la prima histeroscopie,in alt oras,am plecat imediat ce mi-am revenit.

 

lorelay nu mananci,nu bei cafea.nici apa.eu am baut o gura,2 de apa.pt ca faci anestezie generala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...