Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Sibiu(52)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 578
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Velvet probabil ca faptul ca sunt din Sibiu a contat la plecarea mea acasa in aceeasi zi. Sau puterea mea de convingere  [:)] . Prima histeroscopie - in 2014 - mi-a fost decontata. Aceea a fost si interventionala pentru un polip endometrial. Asta nu.

 

Lorelay nu ai voie sa mananci si sa bei nimic inainte de orice anestezie generala. Si asta pentru ca risti sa iti fie rau dupa aceea. Cu toate ca am rezistat eroic fara nici o picatura de apa, tot am varsat. Eu [vom]  dupa fiecare anestezie (am 6 la activ deja).

 

La mine pare-se ca totul e ok - din cate am reusit sa vorbesc cu doctorul dupa. Oricum in imaginile de pe CD arata nasol - mi se pare ca suntem cam... urati pe dinauntru. Sau cel putin asa mi se pare mie.

 

Voi merge maine sa avem o discutie legata de histeroscopie si pasii de urmat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorelay mie nu mi-a fost rau dupa nicio anestezie.si eu am multe la activ...depinde de fiecarecum reactioneaza.

 

Arsaluis si eu l-am convins din prima sa facem histeroscopie.desi alte fete aveau proceduri nereusite si le zicea ca nu e nevoie.sper ca totul e bine la tine.cand urmeaza procedura?nu mai stiu,mai ai FIV uri nereusite?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dap Velvet, din pacate am ceva experiente.

Mai exact 6 IUI in 2013-2014 - prima pe cilcu natural reusita SOE 12 saptamani.

Mai am un fiv nereusit in ianuarie 2016 (din 8 embrioni de Z3 au ramas 2 blasto transferati, test negativ) si o sarcina extrauterina in februarie 2016 (prima si singura obtinuta spontan).

Tu parca esti la dr. Ispasoiu? Eu am colaborat cu amandoi (3 IUI cu dr. Ispasoiu, 3IUI+1 fiv cu dr. Chicea).

As vrea sa mai incerc 1 fiv anul acesta, dar, vom vedea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana sunt foarte multe fete care au făcut diferite proceduri ba cu dr Ispasoiu ba cu dr Chicea.Cred ca nu este o problema sa încerci și cu dr I.Pana la urma dacă dr accepta tu nu ar trebui sa ai nici o problema.Eu zic sa încerci ca cine știe poate va fi cu noroc.

Va pup fetele...astept sa imi vina menstruația ca sa sun la clinica și sa încep odată tratamentul.Sa speram ca va fi o luna fericita...succes tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, la mine a fost o conjunctura ca am colaborat cu amandoi la IUI (cand lipsea unul il inlocuia celalalt). Insa cand m-am decis sa fac FIV am decis sa merg cu dr. Chicea. Asa am simtit. Poate si pentru faptul ca prima si singura IUI reusita a fost cu dansul.


Velvet, analizele de trombofilie le-am facut dupa SOE, din pacate. Si da, sunt possesoarea a 4 mutatii pozitive, mai exact: Mutatia Factor XIII Val34Leu – pozitiv (genotip heterozigot); Mutatia PAI-1: pozitiv (genotip homozigot); Mutatia MTHFR C677T – pozitiv (genotip heterozigot); Mutatia MTHFR A1298C – pozitiv (genotip heterozigot).


Pe langa astea mai am si anticoagulantul lupic pozitiv. 


Asa ca tratamentul la mine e Medrol + Clexane obligatoriu inca din prima zi a stimularii.


Eu va stiu povestile, sunt de ceva timp pe forum, doar ca sunt mai rezervata in a da detalii. Si tu, Velvetina, mi-ai fost exemplu pana acum. Stiu ca si tu ai patit la fel la primul FIV (doar 2 blasto nelipiciosi). Dar sper sa mearga mai bine la urmatorul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor azi am fost la ECO ,bebele meu a fost cam lenes azi ,noroc ca ii bătea inima si m am linistit ,f putin s a miscat ultima data .se pare ca a ramas tot Băiețel .sper sa fie bine pana la sfârșit dar daca am ajuns pana aici cred ca va fi bine in continuare .va pup si o luna binecuvântata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...