Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Sibiu(52)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 578
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Kyty, stai linistita, ca va fi bine si cu doamna dr, mie mi-a recoltat 17 ovocite, nu am sangerat absolut deloc dupa aia si nici dureri nu am avut, mi-a zis sa i-au calmante in caz de nevoie, dar chiar nu a fost necesar. Nereusita noastra, nu consider ca e din vina ei, ea si-a facut bine treaba altfel nu cred ca as fi avut atatea ovo, plus ca am avut si implantare. La punctie nu ai sa o vezi prea mult, maxim 5 minute, pana adormi, iar cand te trezesti vei fi in salon, eu am discutat putin cu ea si dupa, dar tu nefiind pacienta ei, nu stiu daca va veni la tine, dar iti vor da asistentele o foaie cu toate informatiile. Relaxeaza-te, sigur va fi bine. Iti tin pumnii, sa vii cu vesti bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kyty, iti doresc curaj si alunga gândurile negative! Intr-adevăr, toată lumea cere la dr Chicea si Ispasoiu, dar important este si transferul pe care sper sa-l faci cu ceilalți. Eu, nu ma ascund, am mare incredere in cei doi. Roagă-te sa ai embrioni rezistenți! Si eu trebuie sa nasc curând si nu ma gândesc cum ar fi sa se producă asta înainte de a veni Ispasoiu. Daca se întâmpla, voi cere la Polisano sa-l aducă pe dr Chicea. Cei doi îmi inspira incredere si as vrea ca ei sa-mi pună in brațe băiețelul. Oricum si doctorița va veni sa-ti vorbească, așa e protocolul. Si eu si tu trebuie sa fim încrezătoare si sa ne rugam sa fie bine!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da si eu vreau transferul sa il fac cu dr i.Sper sa am embrioni rezistenti ca sa fie vineri transferul ca atunci vine d-nul dr daca nu am sa le zic la fetele de la receptie ca vreau sa fac transferul cu dr Chicea.

Puteti sa imi spuneti va rog cat ati avut prigesteronul inainte de punctie.Eu am facut dimineata analiza si mi-a iesit 2.08 si vad ca nu se ingadreaza in nici o limita.Sunt cam speriata ca nu stiu ce inseamna asta.Si diseara trebuie sa fac ovitrelle.oare sa trimit mail la clinica...chiar nu stiu ce sa fac poate ma ajutati voi cu un sfat.

Rosebur iti multumesc mult pentru toate cuvintele frumoase si sper sa fie cu noroc.Iti doresc din suflet nastere usoara.Mie dr i mi-a zis ca se intoarce vinerea viitoare.Poate ai noroc sa nasti cu el.

Va poop

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kyty, eu am avut progesteronul 0,6 inainte de injectia pentru declansare.

Nu vreau sa vorbesc prostii, dar din cate imi amintesc valoarea progesteronului inainte de punctie trebuie sa fie mai mica de 1.

Si eu am citit la fel.Nici nu stiu ce sa fac...la clinica am trimis mail si nu raspunde nimeni...offf

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...