Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Sibiu(52)


Recommended Posts

Buna ziua. ...sunt noua pe forum dar de cateva săptămâni citesc ce scrieti voi...de o săptămână am fost la SibiuPolisano pt fiv...problema fiind la sotul meu oligospermie. ...povestea e lunga...acum un an am facut fiv la genessys bucuresti dar am pierdut sarcina la 5 săptămâni. ..acum vrem sa o luam de la capat la sibiu la dr Mutuliga si ne incadram prin supraprogram cu decontare (pentru prima data )...acum pregatim dosarul...

Am citit si am vazut ca Ana89 faci maine procedura cu dr Mutuliga ..iti doresc sa fie bine sa vii cu vesti bune.

Eu sunt din Brașov si acum caut un medic sa fac histeroscopie. 

E cineva din Bv?

Intrebarea mea e daca trebuue sa dam bani la medic sau tot ce platim se achita la receptie?

Eu la buc am dat toti banii fara sa primesc nici un bon.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 578
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua. ...sunt noua pe forum dar de cateva săptămâni citesc ce scrieti voi...de o săptămână am fost la SibiuPolisano pt fiv...problema fiind la sotul meu oligospermie. ...povestea e lunga...acum un an am facut fiv la genessys bucuresti dar am pierdut sarcina la 5 săptămâni. ..acum vrem sa o luam de la capat la sibiu la dr Mutuliga si ne incadram prin supraprogram cu decontare (pentru prima data )...acum pregatim dosarul...

Am citit si am vazut ca Ana89 faci maine procedura cu dr Mutuliga ..iti doresc sa fie bine sa vii cu vesti bune.

Eu sunt din Brașov si acum caut un medic sa fac histeroscopie. 

E cineva din Bv?

Intrebarea mea e daca trebuue sa dam bani la medic sau tot ce platim se achita la receptie?

Eu la buc am dat toti banii fara sa primesc nici un bon.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet acuma îmi revizuiesc dosarul....Am făcut destule dar nu mă prea pricep la toate. Am făcut tot ce era pe listele primite de la ei inclusiv și cele care erau pt subprogramului oferit de stat. Acestea le găsești pe net. Mie mi le-au trimis de la clinica ca nu știam eu atâtea de la început. Mă uit sa văd cele spuse de Ana89 unde le am
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet nu am făcut prin subprogram doar am vrut însă nu ne-am încadrat, tipic romanesc. Sunt multe analize cele din ziua 3(tsh,fsh,estradiol,prolactina) apoi hemoleucograma,Aptt,tgo,tgp,hiv,rubeola,varicela,toxoplasma,herpes;amh și hepatitele. Apoi cele din secreți din col uterin. Plus pachetul de trombofilie. Cred ca mi le-am amintit pe toate. Știu ca am dat o groaza de bani în săptămâna aceea. Dacă nu le făceam poate mă simțeam vinovata acuma... nu știu ce sa mai cred
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lor3lay, poți să îmi scrii și în privat dacă vrei, cum crezi tu, eu te ajut cu ce pot, dar nu știu dacă mă pricep mai bine decât tine, știu și eu ce am citit pe aici. 

Să nu te bazezi pe faptul că problema e la soț, așa am crezut și eu, dar pana la urma uite ca am descoperit și la mine câte ceva, a zis doamna dr Catana că dacă as fi făcut înainte clexane poate as fi reușit din prima, cine știe. E important sa încerci sa descoperi problemele pentru a putea găsi soluții pentru ele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...