Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Un telefon, sau un nou telefon/ tableta...; un ( nou) costum de calarie; o petrecere surpriza?, un card cadou sau bilete la vreun spectacol; abonament la vreo revista ce o intereseaza; carti...; ? Strumphi, si al meu e dezorganizat, si nici macar nu lasa iluzia ca ar rezolva el ceva administrativ, eu ma ocup. Dar au ei alte talente, fiecare. Pofta buna la lavender cake... Eu am facut ieri o prajitura cu visine, nu mai facusem de un secol, tare bun e gustul visinelor, parca nu se compara cu alte fructe cirese& co.

 

telefon are unul nou, de un an. Al meu e mai vechi :). Tableta nu isi dorește. Costum de calarie a primit cand am venit din Ro, desi un sacou ar fi bun ca nu are, dar asta ar trebui sa il încerce. Petrecere nu vrea, nici nu as putea organiza ca nu le cunosc inca pe fetele din clasa ei. Card cadou e o idee buna. La spectacol trebuie sa mergem impreuna, ca sunt in Stockholm, mai greu de organizat dar ma pot uita, sa vad daca vine ceva formație ce i-ar placea. Revista de cai si calarit primește. Cărți as putea, dar asta ii iau frecvent. Tocmai ce i-am luat volumul ultim din Harry Potter, era numai in engleza dar e fluenta si ii place. 

 

Ma uit de bilete la concert, imi place ideea :). 

 

Oh ce pofta mi-ai facut cu vișinele! La noi nu se gasesc in magaxin decat in compot, de la polonezi, dar o sa cumpar si fac si eu prajitura. Aveam o colega ce avea vișin acasă, dar s-a mutat de pe insula...si nu cunosc pe nimeni altcineva care sa aibă...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ziua ei ii propusesem sa mergem o croaziera pana in Riga sau Tallin. N-a vrut. I-am propus sa mergem ca anul trecut pe Fårö, de data asta fara rulota si sa închiriem o căsuța. Nu vrea. Vrea sa stea acasă, sa mancam tort, sa călărească si sa primească cadouri :).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, daca vrea sa stea acasa sa primeasca cadouri eu i-as lua multe cadouri, mici, ambalate separat :). Lipstick separat, blugi separat, un sapun natural separat, o masca de par separat, niste bratari de piele separat, si tot asa :)

si mancati tort, si calareste in ziua aceea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaela, daca vrea sa stea acasa sa primeasca cadouri eu i-as lua multe cadouri, mici, ambalate separat :). Lipstick separat, blugi separat, un sapun natural separat, o masca de par separat, niste bratari de piele separat, si tot asa :) si mancati tort, si calareste in ziua aceea...

 

Buna idee! Da, atâta isi dorește :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, cand e ziua Silviei si cati ani implineste? [il]  Ma gandeam daca nu ai gasit bilet la concert, la asta ma gandisem si eu, poate ceva  legat de calarie/animale care sa ii placa? ori de arts&crafts ca stiu ca ii plac si de astea? ceva de cusut, un kit fain? sau de vopsit, de remodelat/revopsit/amenajat camera ei? ori poate ceva pentru bicla? un bilet la un workshop de bucatareala, daca exista asa ceva pe la voi? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...