Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Sophia e foarte fericita si entuziasmata ca a primit un plic pe numele ei azi. Ellie, fetita  prietenilor nostri cu care ne-am vazut in weekend i-a scris scrisoare si o felicitare de thank you pentru cadouri si i-a pus si un shopkins,o jucarie micuta, si cica abia asteapta sa vina la noi sa le arat cum fac zanele!  [fri]  Gata-i stabilit, tre` s-o pun de-un workshop cu zane!  [il]  [biz]  Acum Miss s-a pus pe scris, exerseaza si nu stie ce sa ii scrie. I-am spus mai intai sa raspunda la intrebarile lui Ellie si apoi sa o intrebe si ea ceva. Imi place ca isi scriu de acum, e tare fain asa, sa aiba cu cine coresponda. Mie una imi place asa mult cand primesc cate ceva in posta, o scrisoare( ceea ce nu s-a intamplat de tareeeeeeeeeee de mult), ori felicitari sau vederi [olala]  De mica am prins gustul asta cu scrisorile/vederile, imi place sa vad timbrele si stampilele cu care vin, scrisul de mana... totul e fascinant. Stiu ca in ziua de azi s-a pierdut mult din farmecul asta pentru ca foarte multi prefera email ul ori fb ul in ciuda vederilor/felicitarilor de hartie cu timbru si stampila, dar eu ma incapatanez sa nu renunt. In Norvegia m-a intrebat o tanti de unde am cumparat vederi ce fac cu atatea?! Voiam sa ii spun ca le cumpar pentru cina! [fal]  [:-)))]  desi nu-s ieftine si nici nu au ajuns toate, eu tot am sa trimit si data viitoare cand mai plec undeva in vreo vacanta!  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Voiam sa ii spun ca le cumpar pentru cina! [fal]  [:-)))]  desi nu-s ieftine si nici nu au ajuns toate, eu tot am sa trimit si data viitoare cand mai plec undeva in vreo vacanta!  [pk]

 

 

strumph am primit in urma cu citeva sapt o vedere de la tine de cind ai fost in norvegia...nu stiu daca ti-am mai spus sau nu...iti multumesc.

 

ce-mi place sa vad pe unde calatoriti...

am o prietena buna din valcea, in Bergen ...are un restaurant faimos in zona.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate Silviei! Sa ii treaca repede sa se bucure de vacanta!

 

mihaela tu mi-ai trimis o vedere "pe un picior de plai"?

 

cu atitea mihaele, chair nu stiu...dar tu ai fost recent in Romania.

 

mi-au dat lacrimile.asa dor mi se face de tara cand vad vederile astea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei da! Spuneti-mi acum ca o mama e cu adevarat pregatita sa-si lase puiul sa zboare  [:)]

Cu adevarat pregatita nu esti niciodata.

Imi lipseste foarte mult cand e plecata. Imi place cand sunt singura pentru ca nu mai am responsabilitati imediate. Imi place ca suntem prietene, ca am fost intodeauna si nu regret nicio clipa ca am facut lucrurile in felul asta chiar daca unii gandesc altfel.  

 

Ideea este sa ai incredere si mereu, mereu sa gandesti pozitiv. Nu e viata aia in care te temi pentru orice si din orice. In primul rand ca simte copilul si ii stirbessti increderea in el.

 

Aseara venise mama cu ideea sa o bat la cap cu invatatul in facultate, sa-i spun asta si asta, sa o rog pe o profa de a ei sa vorbeasca cu ea in sensul asta.

I-am spus ca nu fac nimic din toate astea ca sunt un non sens, ca e viata ei si ea trebuie sa dea piept cu toate astea dupa cum vrea. Adica, mei, e prea mult! Gata, iti ridici mainile la un moment dat.

E o tampenie sa-ti bati la cap copilul incontinuu si sa-i impui ideile si starile tale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara, am ajuns in sfarsit acasa...Va scriu si ma uit la TV. E o emisiune suedeza "Vara cu Ernst". E ceva tipul asta... fac mancare, decoreaza case, construieste tot felul de chestii.Alege cate o casa veche in primire si peste toata vara o renoveaza si redecoreaza si gateste ...Asta e un fel de super James :))) 

Am citit pe sarite, dar mi-a sarit in ochi ca James, s-a teleportat:))) si la Ella!  Este mai rceva decat patch-ul cu pokemoni teleportati! Azi copchii mei au fost ff cuminti... Cand am ajuns acasa erau cu lectiile facute, cu pianul repetat si facusera in plus si la mate din cartea romaneasca... asta fara sa le zic nimic...Motivul... au instalat pacth-ul cu pokemon pe tel meu... si deci voiau sa le las telefonu sa se joace...:))) Acu se tot teleporteaza:))

Referitor la parinti grijulii, cred ca nimeni nu il depaseste pe socrul meu... [pk]

De cand ne-am casatorit ne suna de fiecare data sa verifice daca am ajuns acasa (in tinerete noi mancam la ei cina, undeva pe la Sincai si apoi ne intorceam la noi in Mihai Bravu...periculos nu gluma [batcap] )

Duminica la ora 7 [pk] ne suna sa vada daca suntem bine si sa ne interbe daca venim la praz si ce vrem sa mancam:)))) De atunci ii zicem "cucu'  CAP-ului", nu ma intrebati de ce,.... asa mi-a venit la gura la enervare:)))

Acum cand mergem in Ro peste vara, stam la ei, la munte, cateva zile si apoi mergem la ai mei acasa, distanta de 200km. Ne zice de 100 de ori sa ii sunam cand ajungem, ceea ce noi uitam mai mereu [:)]  si ne suna mereu sa ne reproseze...Al meu sot se mai enerveaza, eu insa sunt mai impaciuitoare, sunt cea care ii suna si le spune una, aata, Ma gandesc ca asa sunt oamenii la batranete.

 

Succes scolaritelor!

Vacanta sanataoasa si frumoasa Silviei....

S-a mai intamplat ceva pe la sub cu iradiati?  S-a intors Rufus din vacanta sa execute o  prezentare?

Mai scriu:))

V-am promis "maioneza":)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...