Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

La noi au reușit sa stingă focul azi noapte la ora 2. Am vazut poze de la 20.30 cand a izbucnit, ardea cu flăcări mari de tot, era si vant. Putin m-a luat frica ca se poate extinde, dar scriau la 23 ca e localizat. Caii i-au băgat rapid in stall, pe vremea asta toti sunt afara, zi si noapte. Au fost întrerupte curentul si circulația mașinilor pe zona, focul a ajuns la stâlpi si la cabluri, care au ars si au căzut cabluri pe sosea. Focul a fost pus de cineva, sunt multi martori. Inca ii audiază si cica sunt si dovezi tehnice, inca nu pot spune cine e făptașul, probabil nu l-au prins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Da da, stiu!! [zz] ce sa fac daca am noroc? toti frumosi si buni la casa omului, inclusiv barbatul din dotare! [^] [}:)] Nu stiu cine sugera ieri sa il caut pe James pe Fb sa va arat poza, dar din pacate nu mai am Fb si are si nume de familie popular precum Popescu, deci as cauta acu` in carul cu fan intre atatea milioane de Popesti pe Fb. [mariaj]

 

james Smith? :) zi ca il căutam noi :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revenind la lucruri mai serioase sa va zic ce trasnaie a facut Sophia aseara. Ieri cum spuneam am plecat afara, am ajuns pana in Greenwich, am trecut pe la market, mi-am luat niste ghete faine, am mancat inghetata si apoi am luat-o inapoi spre casa cu o oprire la Borough Market si la fantani la City Hall. Cand am ajuns la fantani deja erau oprite, cred ca la 5 le inchid, ca erau inca multi copilasi acolo si inca ud. Dar intre statia de metrou si primarie e un canal mic pe unde curge apa, destul de repede. Cand am vazut ca fantanile sunt inchise ii zic mandrei sa mergem acasa ca deja se face tarziu si ne asteapta tati sa mergem sa mancam cina. S-a balacit si udat in paraiasul ala si m-a rugat sa ii fac barcute de hartie sa le puna pe apa sa se joace. I-am facut 2 barcute si le-a alergat bine, dar i s-au impotmolit sub un pod, o iau din apa si o trag la o parte. Pun sacosa  si sandalutele jos, scot agenda si mai rup o foaie sa ii fac o barca mai mare si mai rezistenta. Impachetam eu frumos barca pe un colt de masa, un restaurant al lui Jamie Oliver si precum mesele nu erau in uz erau blocate cu o bara metalica. II zic sa nu se mai dea uta ca o maimuta sa stea locului 2 secunde sa ii termin barca. Ea nu si nu, ca vrea si la masa, i-am spus sa nu intre ca ii termin barca si sa se joace pe apa cu ea. Nici nu stiu cand se dadea iar uta pe bara aia si cade fix peste piciorul ei. I-a zdrobit 3 degetele de la piciorul drept, incepand cu cel mic care e cel mai rau. Pe loc i s-a invinetit si a inceput sa curga sange. Ea urla rau, eu m-am panicat ca nu stiam exact cum a cazut bara aia peste ea. Am luat-o de sub brate si am bagat-o in apa rece, zic sa ii mai taie din durere macar. Am tinut-o asa cu picioarele in apa, s-a oprit din plans si a iesit din apa ca ea vrea barca. I-am terminat barca si s-a jucat nitel, apoi am plecat acasa. I-am pus un plasture ca aveam in geanta sa nu o roada sandaluta si am fugit acasa. Cand am ajuns acasa era toata sange pe plasture si a urlat cand i l-am scos ca numai plasturi de adulti aveam, de ale ei cu Disney&co nu aveam care-s mai soft. Degetelul mic e inca vanat si umflat dar putin mai bine, restul de degetele arata ok, doar putin umflate si zgaraiate. Ce sperietura am tras! Daca ii cadea bara aia in cap, in ochi? daca ii cadea peste picior mai in fata si ii rupea piciorul? Of.. nu sta locului 2 secunde, are atata energie si mereu trebuie sa stau cu gura pe ea. Nu anticipeaza nici un pericol, eu ii spun, ea nu ma aude... Nu ma asculta si fuge, cum o las din mana fuge si mi-e o frica sa nu o pierd in Londra de numa`.. mai ales vara cand sunt milioane de turisti si e ffff aglomerat peste tot, dar mai ales la metrou si in statii si locurile foarte turistice.  Ieri in market fuge si se ascunde cat eu ma uitam pe la tarabe. Mi-e frica sa nu o pierd, chiar mi-s paranoia cu asta. Stie cum o cheama, numele parintilor, adresa completa tot... dar nu mi-e frica atat de pierdut cat sa nu o ia careva. Doamne fereste... ca numai ieri citeam prin ziar ca a fost snatched un baietel  de pe strada si bagat intr-un van...

Mititica, sper ca azi o doare mai putin! Eu cand citesc chestii din astea cu accidentari la copii, parca imi trece un junghi prin inima!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mititica, sper ca azi o doare mai putin! Eu cand citesc chestii din astea cu accidentari la copii, parca imi trece un junghi prin inima!

Da si eu sunt la fel.

 

Mai ales ca fii-mea a avut o copilarie plina de peripetii de felul asta. Ma mir ca mi-am pastrat capul intreg.

 

Draguta  de Sophia, nici nu imi pot inchipui cat de tare a durut-o!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...