Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Nu stiu din ce motive m-am trezit la ora 6 si acuma imi pica ochii-n gura.

 

pe mine m-a trezit Silvia la 7.30 sa o duc la stall, e sambata ei de stall. Sta acolo toata ziua. Dupa ce am ajuns acasă, m-am băgat inapoi in pat (ieșise ea cu W afara) si am dormit pana la 10.30! :)

 

azi nu fac mancare, voiam plaja si baie caci e soare dar bate un vant neprietenos. Așa ca l-am momit pe bărbat sa mergem sa mancam undeva pe insula. Ma gandesc unde, sa vad unde mai e deschis, ca multi au închis deja pt sezonul asta. sambata frumoasa!

 

Ps. Daniela imi pare rau ca te desparți de micuți azi...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de la 7.00 ca au plecat copiii la meciuri de tenis.

Deci, cum copiii sunt la meciuri, iar sotu' inca nu m-a solicitat, prajitura cu mere inspirata de Rox, s-a transformat in asta:

http://www.onceuponachef.com/2015/06/summer-berry-trifle.html

 

Daca vreti va pun si poza cu a mea, dar nu e chiar asa de aratoasa :)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bun arata, Anja! Spune-mi ce ai folosit la reteta? In cuvinte suedeze :). Ma interesează partea aceea de frisca si softened cheese cream, plus Confectiner's sugar :)

mascarpone, grädde, florsocker, iar peste fructe nu am pus dulceata, ci 2 lg de zahar brun, iar fructele erau congelate...

Hai, ca pana la urma, a iesit alta reteta:)))))

Am facut-o in 15 min ....Acu e la frigider, astept sa vad ce zice trupa cand se intoarce acasa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, ce sperietura...numai bine copilei.

 

Daniela, ce dragut ca-i mai tineti...si mie mi-ar fi greu sa ma despart de ei..imi amintesc de cei 7 pui de iepuras, imi erau atat de dragi.

 

M-am tuns, dar nu prea scurt...are acum o forma, inainte nu mai avea...plus ca imi simt capul mult mai usor...am par des, chiar daca firul e subtire.

 

Dupa ce am revenit, am pus de-o ciorba de dovlecei, leustean si patrunjel am bio, de la mine din ghiveci...am facut si lectii cu mandra la mate si franceza, iar acum vreau sa calc...peste o ora incepem sa ne pregatim pt petrecere.

 

Avem grija de pisica vecinilor, ei sunt acum in Constanta...el e jumate roman, cred ca au plecat cu parintii lui in tara...viziteaza rude, plus ca merg si la plaja cateva zile...au un mar in gradina, care desi nu e deloc mare, e in fiecare an plin cu mere...mi-au spus sa iau cate vreau, ei nu mai au nevoie...am adunat vreo 4 kg pt prietena la care mergem azi, ea prajitureste mereu..

 

Ma retrag acum, ma asteapta muntele de rufe  [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...