Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Neata pinguini

 

Ioana, peace-maker sunt cei care aplaneaza confictele care apar intre elevi..exista la fiecare scoala, cate 2 pe clasa...au si sedinte, vorbesc de strategii...daca ei nu reusesc sa aplaneze conflictul, se ajunge la profesori.

Marcia a fost in cl.4-6 in parlamentul scolii...chiar ii spuneam ca se poate face politician  [:D] ea a fost cea cu ideea de a avea chiosc la scoala, asa ca o data pe luna aveau chioscul asta...vindeau fructe, croisante, briose...chioscul a ramas traditie, e tinut in continuare.

 

Ieri am fost cu al meu la restaurantul mexican, e la 15 min de mers pe jos, asa ca ne-am plimbat...copila a venit pe seara cu prietena ei si s-au uitat la American horror story pe netflix..tv-ul are programat netflix-ul..

 

Anja, imi pare rau de racheta...dar am vazut ca multi sportivi arunca rachetele.

 

Viv, daca vrei, ii cer tatalui meu telefonul tipului care are firma de constructii...si vorbesti cu el..ii ajuta pe ai mei cu diverse, cei de la firma s-au ocupat de vopseaua pt casa (el a comandat-o si le-a trimis si oamenii)...casa noastra are 100mp si e mai mult decat necesar..dar ai mei sunt 2, pt ei a fost important sa aiba 2 dormitoare.

Uita-te pe proiectecasa.ro...de la ei am luat noi proiectul...se ocupa si de autorizatia de constructie, plus constructia casei...au proiecte frumoase.

 

Ma apuc de treaba, ca in curand vin musafirii...mancam in gradina, e soare si azi.

 

O zi faina sa aveti !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună după-amiaza și de la mine!

 

Văd că e pustiu pe aici, toată lumea e plecată, se pare :). Noi am fost ieri la 2 Mai, noroc cu fratele meu, că ne-a scos și pe noi la plajă :) (eu nu prea stau la soare).

 

Anja, și eu m-aș fi supărat tare în locul tău și aș fi făcut ca Rox (racheta se plătește din banii de pușculiță, dacă a făcut-o praf la nervi). Știu, sunt rea :).

 

Viviana, eu nu m-aș băga la construcție, e multă bătaie de cap cu echipele de meșteri, din toate poveștile pe care le-am auzit foarte puțini sunt serioși. 

 

Miha, ce aiurea cu pensiunea din Ro. Cum să zică măi că nu v-ați prezentat?

 

Strumfi, și cum se pronunță Nevaeh până la urmă?

 

Azi am luat bilete la Van Gogh Museum, iar la Anne Frank House n-am mai găsit nici un bilet pentru perioada când mă duc eu (o să o las pe data viitoare). Să văd dacă în ziua de după Van Gogh o să vrea nepoată-mea să mergem la Rijskmuseum, ca să iau bilete din timp. Dacă nu, sigur găsim ce să facem și pe unde să ne plimbăm :). Sper doar să fie vreme relativ bună, adică să nu mă plouă în fiecare zi.

 

O seară frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zi plina azi. Mai am dulceata sau zacusca de facut, inca stau in dubii si ca atare pe net :). La pranz am fost sa o vedem pe Silvia sărind, a sărit ambele înălțimi fara greșeala de data asta si ca atare si-a cumparat doua rosette (nu stiu cum se numesc in romana, sunt "medaliile" cailor). Apoi am venit acasă, am mancat, am lenevit putin si am iesit in trei(eu, bărbat si W) la plimbare. Vreo ora jumate am haladuit in padure, am mancat salmbär (nu exista in romana fructele astea, e combinatie intre mure si zmeura si cresc predominant pe Gotland) si am venit cu o plasa de mere ecologice :)) acasă. Culese de pe langa casa, pe aleea pe care ne plimbam. Va las o poza cu Silvia si doua cu florile de piatra, sunt atat de frumoase! Portulace cum le spun eu.

post-3506-172785_thumb.jpeg

post-3506-167848_thumb.jpeg

post-3506-88401_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, ce faină e poza cu Silvia și calul decorat :). La Amsterdam o să plec la finalul lunii septembrie (eu voiam mai repede, dar era prea repede pentru Alex, e bine să o las să se acomodeze puțin cu facultatea și cu orașul).

 

Ioana, mult succes Patriciei mâine, că am înțeles că mâine începe școala. Cu Juliuța rămâne soacra ta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Am haladuit zilele astea dupa ultimele cumparaturi pentru scoala. Si am facut doua chestii pentru maine: o rama pr care scrie 'prima zi de scoala' si o foaie mare pe care scriu lucruri despre Patri- pe asta inca nu am terminat-o. Va arat maine despre ce e vorba, ca e mai simplu decat sa explic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...