Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata

 

visam intens când a sunat ceasul. inca o saptamana de huzureala si gata [:)]

 

succes scolareilor care incep saptamana aceasta!

 

Ioana, succes si tie la începutul muncii.

 

Mihaela, spor la trebi. e bine asa ca poti munci cum vrei ca sa faci mai multe zile libere. si in scopul vacantei.. merita oricat [:)]

 

eu am inceput numaratoarea inversa pentru cele doua congrese legate unul de celalalt... asa ca ma arunc cu capul inainte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

A venit, a venit toamna  [pl] ploua de ieri dupa-masa, norii sunt ft jos...erau 14° cand am venit la job azi....sambata au fost 29°.

 

Viv, asta e casa noastra, dar cu terasa mult mai inalta..plus ca am renuntat la semineu, geamul de pe lateral si geamurile de sus din dormitoare...si am adaugat boxa, care e in partea stanga (cum se intra)..au proiecte dragute de case si preturile sunt ok...au sediul in Bucuresti, fratelo a fost direct la ei. 

 

http://www.eproiectedecase.ro/proiect-casa-cu-mansarda-264012

 

Ioana, bafta multa scolaritei...si tie spor maine.

 

Am petrecut o zi frumoasa ieri, a fost cald, dar inorat...am stat in gradina, iar cand au plecat musafirii a inceput sa ploua...am avut mare noroc.

 

O zi faina va doresc ! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, nu stiu daca toate sunt scumpe. Eu m-am obișnuit cu prețurile astea, nu prea am de ales :). Ceea ce stiu este ca pe insula nu sunt lanțurile ieftine de magazine gen Lidl, Netto, care sunt nemțești si au produse ieftine. La noi sunt lanțurile suedeze care sunt mai scumpe, dar nu stiu sa iti spun comparații la prețuri. Ei zic ca si calitatea produselor sunt pe măsura prețurilor...acuma chiar despre vinete nu stiu sa spun, nu se produc in Suedia. Daca intra Anja si stie prețuri de la Lidl sau alte lanțuri ieftine, poate comparam. :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine.

 

Uf, o nouă zi de luni, oh, joy :).

 

Viviana, clădiri cu acoperiș stil terasă sunt și clădirile art deco din anii 1920 - 1930, puteți să căutați pe net villa art deco, sunt multe-multe imagini de unde puteți să vă inspirați. De exemplu, clădirea asta:

 

post-19501-0-16128100-1473066910_thumb.jpg

 

Poate să fie și o combinație între art deco și modernist. Totuși, la clădirile astea e absolut obligatoriu să ai izolație extrem de bună la terase, mai ales dacă ninge serios, se adună sus zăpada și nu e chiar ok.

 

Dark, mă fascinează diferența între scriere și pronunție la ce ne-ai scris aseară (bine, sunt conștientă că nu știu nici o regulă de pronunție, poate că nu e nimic special acolo :)). Spor la orele de condus!

 

Strumfi, mulțumesc mult pentru informații  [flo2] . O parte le știam, altele nu. Nu vrem să stăm la coadă pentru că eu nu stau decât câteva zile acum și nu vreau să pierdem vremea. Mai bine ne plimbăm pe canale și în oraș în timpul respectiv. Oricum, mai ajung acolo, nu trebuie să le bifez pe toate din prima vizită :). Mulțumesc încă o dată pentru info!

 

Spor la munci tuturor, azi e luni și e nevoie sigur :).

 

O zi frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

azi ne-am trezit tarziu, nu stiu cum de am dormit eu pana la 10 si Sophia pana la 10.30!? M-am dus sa vad ce face cand m-am ridicat ca mi se parea straniu ca e asa tarziu si ea doarme. Eu m-am culcat la 1 dar ea pe la 10 , deci a dormit vreo 12 ore. Isi incarca bateriile ca de miercuri e pe cai mari cu scoala [:D] Nu mai prindem noi asa huzureala pana la 10 prea devreme. 

 

Afara e intunerci si gri, e toamna.. si ploua marunt si-mi place. [bat]  Astia la meteo zic ca sapt asta o sa avem iar 30 grade, dar eu nu mai vreau. E mai mult decat perfect la 20 grade cate sunt acum si aer fresh respirabil. 

 

James nu mi-a mai dat nici un semn, deci bucataria mea e inca vraiste, la fel si casa. [bang] Maine vin iar instalatorii de la asigurari sa schimbe teava de scurgere de afara. Ieri a fost unul si doar a luat notite ce trebuie sa faca si sa vina pregatiti marti sa repare. 

 

Am stat pe telefon juma de ora la dr. si numa` nu a raspuns nimeni, mai incerc mai tarziu. [doh] 

 

In rest nimic interesant. Am inceput de vreo cateva saptamani sa imi comand materiale, de parca nu aveam deja destule, pentru zane si chestii de craftuit si mesterit si incep sa vina si nu mai am rabdare sa incep sa ma joc.  [disco]

 

Vreau sa fac clatite mai tarziu ca mi-e o poftaaaaa [pofticios] , dar mai intai trebuie sa ma duc sa frec aragazul si faianta si rosturile printre de langa aragaz si hota, ca le-am frecat eu si lustruit dar parca nu stralucesc destul [:D] mi-am luat ieri niste solutii speciale si o sa le mai dau o frecare azi si plus o sa fie si cuptorul ca arata minunat dupa atata zacusca!  [mariaj]

 

 

Imi curg balele aici ca numai ce am spus de clatite si cu adevarat am apa in gura!  [nervo]  [yum]

 

O zi buna! 

 

[fuga] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...