Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumfilescu, dar tu nu pui folie de aluminiu pe aragaz atunci cand gatesti ceva despre care stii sigur ca face mizerie ?

si eu urasc sa frec aragazul, asa ca atunci cand stiu ca sar stropi sau grasime, pun folie de aluminiu. daca o sterg imediat dupa ce se raceste aragazul (culmea ca de pe folie se curata mult mai usor mizeria decat de pe aragazul propriu-zis), o mai las pana la urmatoarea tura de gatit. daca s-a murdarit prea tare sau uit sa sterg si s-a intarit mizeria pe folie (ex stropi mamaliga), arunc folia cu totul si pun una noua.

pai ce, mainile, unghiile, nervii si timpul meu nu-s pretioase, nu merita sa le protejez ?!?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu urasc folia aia, arata oribil pe plita. Nu dureaza nici 5 minute stersul cu solutiile de acum.

 

eu ziceam de aragaz, nu am plita si nici nu cred ca merge folie pusa pe ea.

prefer sa pun si sa scot folia decat sa m-apuc de stersul aragazului, imi ia mai putin cu siguranta (am cumparat folie deja gaurita in dreptul ochiurilor, se potriveste la marele fix)

in plus, aragazul meu este din inox, se vede orice strop sau pata pe el, ca sa nu mai zic cat de usor se zgarie (l-am zgariat chiar in primele zile de folosire, stergand cu o laveta moale, sub care am prins cateva fire de malai ce cazusera pe aragaz cand am facut mamaliga). nu se vede contrastul atat de mare sau nu sare imediat in ochi, avand folie de aluminiu pe aragaz de inox...

cand nu folosesc aragazul, il tin cu capacul lasat si atunci chiar ca nu se vede folia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ziceam de aragaz, nu am plita si nici nu cred ca merge folie pusa pe ea.

prefer sa pun si sa scot folia decat sa m-apuc de stersul aragazului, imi ia mai putin cu siguranta (am cumparat folie deja gaurita in dreptul ochiurilor, se potriveste la marele fix)

 

unde se gaseste folia gata gaurita?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am aragaz de inox de 13 ani. Pana azi nu am reusit sa-l zgarii. Si la cum sunt eu cred  ca m-am straduit si tot n-am reusit.

Urasc si eu folia aia de aluminiu din toti rarunchii. Nu imi place! Si cum  am bucatarie deschisa...

Numai si numai cand coc vinete fac rabat si pun folie. Coc vinetele pe ochiurile de la aragaz.

In rest se spala foarte usor, am si o solutie speciala pentru inox.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...