Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna dimineata,

Inca sunt pe alt ritm, alte prioritati, nu serviciul. Parca incep sa inteleg de ce s-a inventat prima aia de revenire din concediu... [:D]

De dimineata n-am putut pleca la servici ca in poarta mea statea o masina de politie. Nu i-am gasit pe protagonisti asa ca am asteptat. Dupa 15 minute au aparut doi flacai, au avut un caz in vecini si...poarta mea era mai libera. Vreo scuza ceva, ca stau acolo sa-i astept? N-ai sa vezi. Acuma ce sa zic...stiu ca nu-s platiti, ca sunt putini, masina aia (un Logan) era vai mama lui...bai dar de unde-i racoleaza, direct de la stana? O aroganta si-un discurs...zau, stiu ca se da examen greu, a dat anul asta cineva, o gramada de candidati pe loc, cum ajung nene cimpanzeii astia sa poarte uniforma politiei romane? Ca ei au caz si asta e. Nu, nu asta e. Ca nu poti rezolva un caz in vecini facand un abuz la mine. Ba cica poti...Asa ca nu vad cum poti respecta uniforma, cand e imbracata de caricaturi de oameni.

Deci am revenit pe pamant [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata pinguini

 

Rufus, bine ati revenit din concediu.

 

Miha, pe 14 octombrie plecam in Sicilia...de-abia astept [pk] 

copila pleaca pe 8 in Romania, ii va stresa pe ai mei 2 saptamani  [:D] cica de-abia asteapta sa-i vada pe Nero si pe tata  [ph34r] as vrea sa-i trimit undeva la plimbare, sa vedem daca vrea tata sa mearga...prietena care a fost la noi duminica are casa la Sinaia si i-as putea trimite acolo.

 

Azi vine cumnata la noi, facem gratar..doarme la noi, pt ca nu are cum sa ajunga acasa...de-abia astept sa stau cu ea la povesti...e o tipa tare faina...si Marcia se intelege tare bine cu ea...ar fi avut o fetita cu 1 an mai mare decat Marcia.

Pt ca spunea Strumphi de sora ei..cumnata mea este intr-un grup format din parinti ai caror copii au murit...spunea ca a ajutat-o ft mult sa treaca peste ce s-a intamplat..a facut si terapie...nici nu vreau sa ma gandesc la ce-a fost in sufletul ei si inca mai este...cand am venit aici si am vizitat-o prima oara, mi-a aratat albumul facut cu cea mica; am plans vreo 2 ore, nu ma mai puteam opri...tare trist...dar a trecut peste asta, viata merge inainte...insa nu a mai vrut copii...compenseaza prin nepoti  [:D]

 

Mandra a terminat ieri cartea in germana, vazuse filmul facut dupa ea..e o poveste trista, a venit la mine plangand, de m-am si speriat...a trebuit sa o iau in brate si sa o linistesc...i-au ajuns creioanele colorate, a spus ca nici nu se compara cu cele normale...a inceput aseara deja sa deseneze cu ele.

 

La noi e soare, azi vor fi 24°..dimineata insa erau 12°  [zirea] e tare aiurea, nici nu mai stiu cum sa ma imbrac.

 

O zi faina va doresc ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani yagmur!!!  [flo2]

 

Eu in 18 oct plec cu Diana in Islanda. Ea vrea sa închiriem masina, dar numai eu as conduce, mi-e groaza. Ca sa conducă si ea, cred ca trebuie platit extra, nu stiu daca merita. In oras (Reykjavik) te descurci pe jos sau cu mijloace de transport in comun. Iar la triunghiul de aur se fac excursii. Nu cred ca apucam mai mult...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, e ok cu condusul, in afara oraselor mari nu e trafic mai deloc...in capitala ai autobuze...noi am facut round trip, asa ca a trebuit sa inchiriem masina...si asa este, pt sofer in plus se plateste...problema este ca aeroportul nu e in Reykjavik, e in Keflavik...care e la 50 de km de capitala...asa ca va trebui sa luati taxi...la fel si Laguna albastra, e la 50 km de capitala...

noua nu ne place sa mergem in excursii organizate, preferam sa ne facem noi programul...asa te poti abate de la traseu, daca vrei sa vezi una-alta in plus. 

 

Sa nu uit : in Islanda se plateste peste tot cu cardul de credit (cash nu accepta decat rar)....PIN-ul trebuie sa aiba 4 numere (merge si cu 5-6, dar nu peste tot). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...