Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Nu, nu imi place iute deloc. Nici lui al meu, ne potrivim :). Ardeiul iute deloc, nu cumpar niciodata. Piper folosesc in cantități in care sa dea aroma si sa nu iuțească decat putin. In tarile in care am fost si se manca iute, mereu eram cu no spicy :). Dar in India asta însemna oricum foarte iute pt noi :).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si is pe aici, dar fara prea mult chef de ceva.

 

Voua va place sa mancati iute?

 

Eu nu pot fara ardei iute la masa si fara piper in mancare. Consum foarte mult piper. Si nici nu concep un sandvis Subway fara jalapeno.

Cateodata am atata pofta de ardei iuti incat ii mananc cu sare si paine.

 

[indecis]

 

Am luat odata de la supermarket o pizza, ca nu stiu de ce nu aveam in seara aia sa fac mancare si Nick a spus pizza, si cumpara una cu pui si Jalepano, dar nu scria ca e hot or very hot, ca de obicei scrie. Ajungem acasa, o coacem si iau prima gura.... mi-a luat foc limba si tot instant!  [panic]  in viata mea nu am mancat vreo mancare asa de hot! Nici Nick si el mananca destul de hot. II mai pun chilli in mancare si isi pune si el peste piper si sare, dar a admis si el ca pizza aia a fost prea hot chiar si pentru el. Eu nu am putut manca ca mie mi-e rau de la spices. Eu cu Nick radem cand mai scap prea mult piper in mancare sau chilli: Toilet roll in the freezer tonight!  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Până acum chiar ma bucuram ca e o țară ok, noi nu am avut nicio problemă, si am lăsat cu săptămânile masina descuiată în stradă ca ni se blocase închiderea centralizată, am dormit cu usa descuiată ca uităm să o închidem, si cate si mai cate. Acum am un stres legat de siguranță, ceva de speriat! Desi la noi nimic nu s-ar schimbat.

 

Micky, nicaieri nu mai e ce-a fost. Nu exista locul perfect. Asa ca eu zic ca poti da, peste exact aceeasi situatie, oriunde mergi. Sau aproape.

Sau oriunde se poate intampla ceva, chiar daca la inceput ti se pare ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si is pe aici, dar fara prea mult chef de ceva.

 

Voua va place sa mancati iute?

 

Eu nu pot fara ardei iute la masa si fara piper in mancare. Consum foarte mult piper. Si nici nu concep un sandvis Subway fara jalapeno.

Cateodata am atata pofta de ardei iuti incat ii mananc cu sare si paine.

 

n-am mancat niciodata, la modul sa musc o bucata zdravana, dintr-un ardei iute.

nu-mi place iuteala ardeiului, ci doar cea a piperului si in mod special aroma piperului alb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie-mi plac la nebunie ardeii iuti cand nu sunt iuti [:-)))]  cand nimeresc unul de-asta il mananc cu mare pofta.

 

pe aia iuti ii mananc ca un soricel - incerc sa nu musc din partile albe si din seminte, asa ca-I rontai cumva ca sa iau numai bucatele mici din partea verde.

 

piper pun in mancare, dar doar putin, asa ca nu se simte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Voua va place sa mancati iute?

 

 

 

 

Noua ne place. Si ca atare nu ne lipseste ardeiul si piperul.

La turci au la mese diverse recipiente cu ardei si muraturi iuti, in saramura. Te servesti singur cat iti prieste. Sunt foarte gustosi.

Mancam si verzi, proaspeti. Mai ales taiati marunt in salata de rosii.

Cei copti, rosii, care apuca sa se paleasca, ii las la uscat si apoi ii face Tora marunt cu vreo scula.

Din pacate nu pot manca cat as vrea, dar fac si pauze dupa care revin in forta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...