Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, ai vb la scoala? (De W ca e bullied..)

n-am vorbit, ca mi-a spus W ca e lasat in pace pe moment.

I-au mai zis la scoala ca are urechile mari, ca poarta ochelari...dar I-am spus sa ignore, sa stea cu grupul si in felul asta nu se vor mai lua de el.

 

cred ca sutn doar mici incidente, care nu le consider prea importante....plus ca e si el in faza asta de pre-adolescent si pune la inima orice.

 

marti de ex. dupa practica de basket, l-am luat plangind,ca el nu mai face basket..e.tc..etc..

.daca n-as fi asistat la practica as fi crezut ca a fost sfirsitul lumii.

 

plangea ca "baiatul "antrenorului nu-I paseaza mingea (ceea ce e adevarat si de fapt, nu e sigurul care nu prea paseaza mingea!)...si ca din cauza asta nu a putut sa marcheze.

 

adevarul e, ca era ofticat (dar nu a recunoscut) , ca un baiat care era pus sa-l "guard" pe William, si-a facut treaba bine, s-a tinut scai de W. si nu prea a avut ce face...

 

3 baieti din echipa sunt mai inalti cu 2 capete decit W. si astia prind toate mingile si margheaza.

 

cu toate astea, W a marcat de multe ori, cel putin 4 cosuri in 10 min...dar vroia sa fie si mai bun.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asaaa...mie mi-a trimis contabila tax return-ul pentru anul trecut, asa ca o sa putem sa mergem sa vb cu cei de la banca pentru mortgage si o sa putem sa ne apucam si noi sa vizionam case.

 

Siiiii... s-a terminat zugravitul! Ma rog, partea cu artex, a mai ramas dormitorul nostru de facut, plus tavanurile din bucatarie-baie, dar astea le facem peste 2-3 saptamani, trebuie intai sa "degajam" ce avem prin casa. Plus niste prize de inlocuit si covoare noi pe scari si pe coridor, astea le facem saptamana viitoare, ca amicul electrician care se va ocupa de prize e acum bolnav. Nah, ce sa-i faci, asteptam, ce mai conteaza inca o saptamana [batcap]

 

 

faceti casa sa o vindeti? unde vreti sa va mutati si de ce?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Uite, la husele de canapea nu ma gandeam sa le schimb. Cum arata cele de vara vs cele de toamna?
ioana ignora personajul principal din poze :)), numai in astea am gasit husele. Cea de vara e cu flori, am intrat pe site-ul IKEA dar nu le mai au, au alt model cu flori acum. Noi le avem de cativa ani.

post-3506-662792_thumb.png

post-3506-850694_thumb.png

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai adoptat tradiția suedeza? Aici toata lumea isi schimba de 2-3 ori pe an perdele, gardine, huse la perne ornamentale, chestiile de decor de pe mese, unii covoare. 

Eu schimb primavara, toamna si in Decembrie, cand pun specific de Craciun. Perdele, gardine, huse la pernele ornamentale, chestiile ornament de pe mese. Si primavara si toamna schimb husele de la canapele in living. Sunt canapele IKEA si am cumparat huse albe cu flori roz-rosii pt primavara-vara si huse bej închis pt toamna iarna. Azi am mai cumparat si huse noi pt perne si perne noi, imi place tare mult sa le schimb si sa le asortez :). Am cumparat si huse din India, dar s-au stricat doua.

Inainte de primul Advent le schimb de Craciun. Si in Ianuarie inapoi. Pana de Paști cand schimb de primavara. :)

Se pare ca nu:))))) adica de Craciun pun la geam stelutele luminate si la usa o decoratie. Pe mese mai schimb florile functie de anotimp, si poate in fata casei si la usa pun o coronita fie de toamna fie de iarna. Mai mut suporturile de lumanari din stanga in dreapta...Dar eu nu am huse nicaieri, si nici nu stiu unde sa le fac pe masura. Chiar voiam sa pun o husa alba cu dungi peste canapeaua in living, dar fara legatura cu anotimpul...Perdele, gardine, covoare nu am... La perne, nu m-am gandit sa le shimb.... ar fi o idee

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa spun, dar am admirat micutele scolaritze.

mult success la scoala.

 

si eu astazi m-am dus la scoala elementara(0-5 ) la care a fost W. sa le spun ca ma ofer voluntar.

secretara chiar daca nu ma vazuse de 2 ani m-a recunoscut, am facut cunostiinta si cu noul director.

se pare ca ma vor innapoi, am actele inca valabile,unele profesoare ma mai cunosc.

le-am spus ca prefer pe cei mici, mici...de gradinita si clasele 1-2...sunt curioasa ce va iesi.

 

treb sa imi fac timp sa dau teste pt credentials teacher assistant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani fericiti Mariilor si Marinicilor! [s]

 

 

Ella, ma bucur ca esti mai bine. Oribila migrena aia! 

Tot Ella- credeam ca doar noua nu ne-a placut Bruxelles-ul. Ma bucur ca mai sunt si altii [:D]

 

Viv, bafta cu casa!

 

Miha, mi se pare buna ideea sa schimbi husa canapelei/ perdeaua etc, in felul asta nu te mai plictisesti repede de ele.

 

Strumph, ce a zis Sophia, cum e la scoala? In afara de cald! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, explica-i lui Will ca e bine sa fii ambitios si sa vrei sa fii cat mai bun, dar ca este daunator sa ajungi sa faci o obsesie din asta, sa nu stii sa accepti infrangerile, samd. Povesteai ca Will, cat e de mare, plange si acum daca pierde la remy sau ce mai jucati voi in familie. Nu e chiar ok reactia asta, nu mai e copil mic, sa zici ca nu intelege regulile si nu stie sa piarda. E mare, gandeste matur in anumite ocazii, e cazul sa depaseasca si slabiciunea asta, pentru ca numai el are si va avea de suferit, atat in colectivitate cat si mai tarziu, in viata amoroasa ( ne place sau nu, adolescenta bate la usa, cu alaiul ei de sentimente, furtuni hormonale, prima dragoste, samd).

Sa nu te superi ca iti spun asta, ok ? E doar pentru a-l feri mai tarziu de adevaratele drame si tragedii. El plange acum dintr-un fleac, ce-o sa faca daca trece printr-o situatie cu adevarat dramatica ?

Ia-l cu binisorul, explica-i pe intelesul lui, azi un pic, maine mai mult, trebuie sa inteleaga si sa accepte cum stau lucrurile in lumea reala. Spune-i ca nu trebuie sa demonstreze nimanui cat de perfectionist este, ca voi il iubiti si-i sunteti alaturi si la bine, si la greu, ca nu trebuie sa-i multumeasca pe altii, ci el trebuie sa fie mandru si impacat cu tot ceea ce face, gandeste si spune.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu mai intreb nimic:))) Succes la cautat! Pe aici pe la noi, cautarea unei case e ca un fel de ritual. Miha poate sa povesteasca si ea. Casele nu se vizioneaza oricand, ci numai in anumite zile si intre anumite ore. Casa este deschisa la vizionare pt toate lumea, si trebuie pregatita temeinic inainte, adica curatenie luna, aranjate ca de musafiri, uneori se apeleza la designeri sa aranajeze casa cum trebuie sa ia ochii. Se fac reviste cu poze si detalii despre casa. Ce sa mai, o adevarata chinuiala pt vanzator! Multa lume vine la "visning" chiar numai asa sa vada cum e casa, asa "for fun"! pun un link de casa de vanzare:http://www.bjurfors.se/sv/tillsalu/skane/lund/linero/drapavagen-4/

 

faina casa, mi-ar placea si mie asa! Si ce ferestre maaaaari! Cum rezolvati cu pierderile termice?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...