Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 

 

Nu mai intreb nimic:))) Succes la cautat! Pe aici pe la noi, cautarea unei case e ca un fel de ritual. Miha poate sa povesteasca si ea. Casele nu se vizioneaza oricand, ci numai in anumite zile si intre anumite ore. Casa este deschisa la vizionare pt toate lumea, si trebuie pregatita temeinic inainte, adica curatenie luna, aranjate ca de musafiri, uneori se apeleza la designeri sa aranajeze casa cum trebuie sa ia ochii. Se fac reviste cu poze si detalii despre casa. Ce sa mai, o adevarata chinuiala pt vanzator! Multa lume vine la "visning" chiar numai asa sa vada cum e casa, asa "for fun"! pun un link de casa de vanzare:http://www.bjurfors.se/sv/tillsalu/skane/lund/linero/drapavagen-4/
Da, se practica sa mergi la vazut case :)). Si noi am fost dar eram cat de cat interesați :).

 

ah si proprietarii nu sunt acasă cand e visning :). Nu ii cunosti decat daca cumperi :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ioana ignora personajul principal din poze :)), numai in astea am gasit husele. Cea de vara e cu flori, am intrat pe site-ul IKEA dar nu le mai au, au alt model cu flori acum. Noi le avem de cativa ani.

ahh, exact personajul pricipal iti ia ochii :)))

 

faina casa, mi-ar placea si mie asa! Si ce ferestre maaaaari! Cum rezolvati cu pierderile termice?

Ioana, in Suedia, ferestrele sunt facute in asa fel incat nu prea exista pierderi termice.  De ex, eu in living am 5 ferestre mari. Casa este de clasa A de energie, totul este numai pe curent (incalzire, apa calda, cuptor, aragaz), si platesc cam 2500E pe an energia electrica. Centrala e inteligenta si ajusteaza temepratura din casa functie de anotimp, si cam in medie am 24 de grade in casa indiferent de anotimp.

Casele sunt atat de bine construite, izolate si aerisite incat pierderile sunt minime. Am cunoscuti englezi/suedizati care povestesc cat de mare este diferenta de confort in casa in Suedia fata de UK (eu am simtit-o pe pielea mea acu cateva primaveri la Londra).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ioana cauta gardiner si gardinkappa. Eu gardinkappa am in bucatarie si la fete in camere. In living am gardiner.

 

gardinkappa mi-a dat niste draperii... Gardiner nu imi gaseste nimic relevant, ca am google in engleza si imi corecteaza la gardener care inseamna gradinar.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...