Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Bună dimineața!

 

M-a trezit (as usual) slujba de la biserica de lângă noi, la megafon.

 

Aseară ne-am văzut întâmplător cu niște oameni dragi  [:)]  și le-am prezentat și trupa de pisici. Batman are un succes nebănuit [:)] , mai trecuseră ieri pe la noi niște cunoștințe din București, tot pe Batman l-au perferat. Adevărul e că e foarte lipicios.

 

Azi dimineață dezbăteam cu al meu dacă îi mai ducem la siloz sau nu și ce să facem cu ei  [fri] .

 

Eu mai am de lucru, am un deadline pentru mâine, iar ieri în loc să muncesc am gătit (ca totdeauna când am ceva mai neplăcut de făcut, prefer să fac altele doar să nu mă apuc de ceea ce trebuie să fac).

 

Mianna, cum a fost imaginarea? Dar plachia? (N-am mâncat niciodată plachie de vinete).

 

Mă duc să mă apuc de treabă, că mâine trebuie predată și n-am făcut nimic...

 

O duminică frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata pinguini

 

Am revenit la 2 dimineata acasa, am plecat ultimii de la petrecere  [ph34r] desi Marco a spus ca nu vrea sa stam mai mult de ora 10, nu se mai dadea plecat  [:D] a fost ft frumos, la ora aia inca erau 25°...cand am plecat, a inceput sa tune si sa fulgere, asa ca s-a racorit putin...ne-am distrat de minune, noi romanii...avem in gasca un medic stomatolog, e belea de belea [clo]  

 

In curand plecam la restaurantul de la lac, iar cand revenim trebuie sa invat cu Marcia la franceza.

 

E ft cald deja, se anunta iar o zi fierbinte!

 

O zi frumoasa va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi. Iar am dormit din 3 in 5... Azi-noapte J plangea cu sughituri si se zvarcolea si mi-a dat un cap in dinti de m-a terminat. Am un bot umflat, sa ma invidieze toate divele tuguiate. I-am pasat-o lu' B ca sa vad ce dinti mai am in gura si a inceput si mai rau. Pur si simplu urla, fara lacrimi si parea ca nu are aer. Poate sa aiba 'night terrors' la varsta asta? Nush' de ce aveam impresia ca apar mai tarziu. Intr-un final B a linistit-o si incerca sa o culce si s-a foit in pat si asta a fost! A inceput iar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imaginarea fu la locul ei, ca de obicei.

 

Plachia e perfecta - o fac de mult timp, habar n-am de unde am cules reteta, ca pe vremea aia n-aveam net si in familie la mine nu se facea; probabil am cules-o dintr-o revista. Da' ma enerveaza sa prajesc vinete, asa ca o fac doar o data pe an  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seri, gasesti reteta de plachie de vinete a Miannei la Retetele ghetarului.

 

Eu nu mai fac retete cu vinete prajite in ulei, barbatul nu mananca si mie nu mi fac bine.

Am vazut o reteta de vinete cu parmezan, feliile facute la grill, o voi incerca.

 

La noi nimic deosebit, la admirarea lui James sub toate unghiurile nu ma bag ca nu sunt in the mood.

 

Ieri a terminat Eric cu soccerul vara asta, a primit trofeu si dipoma, el si toti copiiii.

 

Ma opresc ca se tasteaza greu de pe tel, cred ca a intrat sapun pt baloane de sapun in el...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da-ne și noua reteta de plachie de vinete, te rog. Eu fac o musaca de vinete buna-bună. Anul trecut am congelat vinete felii, gata prajite sa pot face musaca peste iarna. Cred ca trebuie sa fac și anul acesta ... ar cam fi timpul.

 

Am adus plachia pe ultima pagina la retete.

 

Musaca asa ca la mama ei in Grecia, cu sos alb si cu nucsoara? Faceam si de-asta intr-o vreme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...