Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Mă duc sa caut rețetele Ghețarului. Nu am fost în Grecia, așa ca musacaua mea nu are nucșoară și sos alb, ci roșii și carne tocata. Dar e de încercat.

 

pai arunci te rog pune-o la retete, s-o incercam [:)]

 

am venit sa-mi cer imaginarea zilnica (ma rog, nocturna, da' avand in vedere la ce ore m-am culcat si m-am trezit in week-end-ul asta, a fost mai mult pe timp de zi decat de noapte [:-)))] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aseara mi s-a mutat copila mare in oras, gata au terminat joburile de vara, trec la lucruri serioase. Ea începe maine facultatea, are deja dimineata întâlnire online cu profil si colegii. Iar seara pleaca la Stockholm si miercuri dimineata spre Mallorca. Pt o saptamana. E concediul lor dupa un an de zile. Abia asteapta. Alte noutati nu am. Saptamana frumoasa!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Anja sunteti ok? A trecut furtuna la voi?

Nu a fost furtuna la noi! A plouat mai puternic si batut vantul, dar nimic ff nasol!

Au anuntat ca trebuia sa fie furtuna rea pe la noi?

 

Gata, am rezolvat cu usa la balcon, sotu' m-a impresionat :))), n-o avea el gropitele lui James&Co dar s-a incadrat in grafic si totul este finalizat, ca si cum nici n-ar fi fost santier..Mai trebuie sa punem balustrada la balcon, si ma pot apuca sa aranjez flori, masute, etc...

 

Ioana, ma bucur ca v-a placut puiul cu mango! Ieri am facut o friptura de vita a la "Master Chef", si am si aranjat-o rustic... Succes total!

 

O sapt frumoasa. vacanta placuta celor care inca mai au sau care abia incep!

Revin dupa ce mai citesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, citisem in ziar ca vor fi vânturi puternice si ploi in tot sudul Suediei, ieri scria ca podul Öresund era închis, mii de locuințe fara curent...ma bucur ca pe voi v-a ocolit.

Ciudat, ieri a fost chiar soare si frumos pana pe la 18.00 cand a ineput sa ploua. Eu stau la 20 de km de pod... Hmm o fi fost pe acolo, eu nu am vazut :)))) Iar azi am trecut podul fara pb.

Succes Dianei la scoala si vacanta frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning! [cit]

 

E soare si frumos, plus racoare! Ce bineeee!!!! Sper sa nu se mai incalzeasca asa tare precum saptamanile trecute ca mi-a ajuns. Am dormit mai bine ultimele 2 nopti si sunt mai ok, nu asa de chiauna si obosita desi am avut 2 zile pline ochi in weekend. M-a strigat Sophia dimineata, a uitat ca azi Nick e liber si cand l-a auzit a facut ochii mari ca de ce e tati acasa. Cum a venit cum m-a scos din peisaj. [:D] 

 

Mi-am pus o portie de tiramisu si il savurez langa o cafea! [pofticios] L-am facut sambata seara, ca aveam 2 cutii de mascarpone in frigider de vreo 2 sapt si cu nebunia din bucatarie nu am mai apucat sa il fac, dar sambata seara l-am crosetat rapid dupa ce am venit de la party de la vecini. A fost super fain si Sophia s-a distrat cu vecinuta de 2 ani si un catel a prietenilor vecinilor. Era o veselie prin gradini pe aici, toata lumea afara, copiii in piscine, rasete, chicoteli, muzica... super fain! [:)] Ieri am fost sa ne intalnim cu prietenul lui Nick si familia lui la un castel mai sus in nord la vreo 2 ore si ceva. Tare simpatica bebelusa de juma` de an, dar micuta tare. Are cateva alergii si e pe formula speciala de la medic si acum au inceput diversificarea dar nu ia in greutate mai deloc. A si fost nascuta destul de micuta. Ellie, fetita de o seama cu Sophia, doar cu o zi mai mare, e tare frumusica  [il]  are un par blond ondulat superb, plus ochii albastri de cu adevarat te pierzi in ei. De fiecare cand ne vedem e schimbata, tare mult s-a schimbat de-a lungul anilor. Data trecuta i-am vazut in ianuarie cand bebe inca era in burta si acum deja o diversifica. Tare trece timpul asta repede.  [bib]  Ne-am propus sa ne vedem pana la sfarsitul anului de inca 3 ori, nici mai mult nici mai putin. Sa vedem cand si cum, ca locurile deja le-am ales. Sigur odata vin ei in Londra, o data mergem noi la ei si o data pe la nu stiu ce castel vor amandoi barbatii sa il vada. Ei stau mai sus in nord, nu tare departe de socrii mei, deci ne vedem mai rar. 

 

Apropo de socri, aseara a sunat socru ca s-au intors din vacanta.. nu stiu pe ce insula (pustie) au fost  [clo]  Nu mai bine ramaneau acolo?  [:-)))]  Am un os impotriva ei ca a promis ca o ia pe Sophia in vacanta la ei vara asta, Sophia mereu intreaba cand vin s-o ia si ea a uitat! [doh] De ce nu a tacut din gura aia daca stia ca nu se tine de promisiune ca Sophia nu a uitat, tine minte tot copchila asta. Mai ales cand ii promiti ceva si ii si mai pictezi frumos cum o sa fie, ce o faca.... Asa ceva nu se face, dar deh... ma asteptam la de astea de la ea. Aseara zicea ca sa vina sa ne vada, cand suntem liberi? Pai noi nu umblam cu agenda, ea e cu programarile. Numa` sa nu vrea sa imi vina acum cat e casa cu fundu`n sus. in rest sa vina cand are liber in agenda [:D] 

 

Cam atat de la mine, ati vazut ca nu am pomenit nimic de Bond! [nebu] S-a mai uscat in bucatarie, e inca ud dar acum sa vedem cand o sa poata veni ca s-a apucat de invatat pentru examenul de pe 8 sept. Si radeam eu ca o sa ii mai gasesc de treaba lu` Bond, si cred ca da, o sa schimbam si podelele in lounge&hol. E prea ud si umflat si miroase. Nick zice sa asteptam sa se usuce, whatever it takes... si dupa aia sa vedem daca cu adevarat trebuie schimbat tot. Pai la cata apa e infiltrata cat o sa dureze sa se usuce? Juma de an? Mai vine si toamna si ploile si umezeala si nu cred ca o sa ne lase dezumidificatorul asta mare industrial. Noi am luat unul mic si l-am pus in baia de sub scari de unde am inceput noi sa spargem initial si e peretele spart si gresia. E multa umezeala, foarte multa... vad ca iese apa, dar nu atat cat m-as fi asteptat. O sa mai cumpar un dezumificator mai mare sa il pun in lounge si pe hol dupa ce o sa il James pe asta din bucatarie. Ar fi super sa ni-l lase cateva saptamani dar sincer ma indoiesc. Eh.. om trai si om vedea, daca trebuie sa schimbam podelele, asta e.. o sa o facem si pe asta. Cred ca saptamanile astea calde mai ajuta sa se usuce ca avem toate geamurile deschise si a fost cald. Sper numai sa termin cu toata nebunia asta pana la Craciun?! [fri]

 

Azi ne-am propus sa mergem la un Food Festival la Palat aici pe deal la noi langa casa de unde e un view superb peste Londra. Abia astept ca e si fain afara si luam si patura de picnic. O sa fie picnic with a (stunning) view!  [il]

 

O zi buna!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ciudat, ieri a fost chiar soare si frumos pana pe la 18.00 cand a ineput sa ploua. Eu stau la 20 de km de pod... Hmm o fi fost pe acolo, eu nu am vazut :)))) Iar azi am trecut podul fara pb. Succes Dianei la scoala si vacanta frumoasa!

 

aici am citit: Risk för översvämningar i söder när skyfall drar in

 

Multzam, transmit  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...