Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sinuzita cronica


Recommended Posts

pepco, poate ai devenit alergica la praf, acarieni, mucegai (poate ai pe undeva in casa, in locuri mai putin vizibile; la cumnata mea se formase mucegai in masina de spalat rufe, pe furtunul de evacuare, putea de trasnea in toata casa, innebunise cautand pete de mucegai prin casa, prin spatele mobilierului, prin dulapuri).

sau, ai facut recent prin casa ceva renovari, reamenajari, ai cumparat ceva nou in casa (covor, mocheta, perne, cuverturi, samd) ? ai zugravit, ai dat prin casa cu vreo solutie impotriva gandacilor/furnicilor ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

sunt terminata iar cu alergia de vreo doua saptamani.

 

nu mai pot nici dormi, in fiecare dimineata incepe sa ma manance interiorul narilor, pe la 5 dimineata, asa, urgent se formeaza muci aposi si apoi stranut si mucesc de dimineata pana seara si iar de la capat. din nou, in casa e problema.

 

ce naiba sa inteleg. am facut si tratament pentru paraziti intestinali.

 

am 3 pastile/zi de luat, xyzal, zenaro si aerius, din pacate, xyzal si zenaro mi-au dat stare de somnolenta de lunga durata si nu vreau asa ceva.

 

e iar sezon de nu stiu ce polenuri sau ceva? din pacate, a inceput si baiatul sa copieze simptomele mele. [zid]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceva mucegai? Praf umed? Eu strănut de la praf, dar nu de la orice fel, de la cel gri și gros, de exemplu.

Dar dacă zici că e în casă, singura modificare a fost umezeala excesiva din vara asta, mediu propice pentru mucegai. Eu am găsit de exemplu un fel de pe sandalele din piele....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt terminata iar cu alergia de vreo doua saptamani.

 

 

e iar sezon de nu stiu ce polenuri sau ceva? din pacate, a inceput si baiatul sa copieze simptomele mele. [zid]

Da , sigur, ierburile pe cimp/gradini(nu stiu exact cum sa le spun altfele insa e denumirea a tot ce creste pe cimp,marginea drumurilor,gradini...), mesteacanul, stejarul,urzica...sunt multe care polenizeaza acum.

 

Eu sunt la al doilea de desensibilizare,iau niste pastile (OralAir) din martie si pina prin septembrie, zic ca e mai bine.

 

Mai am accese(astazi dimineata m.am trezit de puscaturi in git si tuse), insa per total e mai bine.Nu am luat niciodata antihistaminic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca in incercarea de a face bine, am facut o prostie pentru sanatatea mea, fara sa constientizez acest lucru.

 

am preparat in casa un amestec natural din ceai de pelin, ulei de lavanda, zeama de lamaie si bicarbonat si am stropit tot - pervazuri, colturile camerelor, imbinarile usilor si geamurilor, parchetul, covoarele, saltelele paturilor...

 

m-am apucat sa caut remedii naturiste pentru alungarea musafirilor nepoftiti, ne sacaie tantarii si alte insecte, si asta am citit, pelin, lavanda...

 

acu' stranut de fac pe mine si-mi curge nasul de cateva ore.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia1, eu le am prescrise de medic, la inceput nu am experimentat efecte adverse, recent insa da si nu mai sunt complet stapana pe mine, din cauza starii de somnolenta, am uitat pe foc niste oua la fiert si mi-am adus aminte de ele cand le-am auzit pocnind, am distrus si ibricul in care fierbeau. luasem seara antihistaminicul, nu ma asteptam sa fiu confuza dupa 8-10 ore de la administrare. nu vreau sa se repete astfel de episoade.

 

nu am perne de puf.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...